Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Dziwne zachowanie w upalne dni

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa

    Dziwne zachowanie w upalne dni

    Witam,

    wczoraj zauważyłem bardzo nietypowe zachowanie mojej 750.

    Mianowicie mam problem z odapaleniem samochodu w upał (tj gdy temperatura na zewnątrz wzrasta mocno powyżej 30 stopni), nadmienie że mam Softstart. Otóż w te niemiłosierne upały po zgaszeniu silnika, potem przez 2,3 godziny nie mogę zapalić samochodu. Nie kręci rozrusznik, napięcie prawidłowe w granicach 12V, akumulator ma dwa miesiące. Poza tym auto ma prawidłową temperaturę, nie grzeje się, choć kilka razy jak stanąłem w korku temp trochę wzrosła, ale tu raczej nie szukał bym przyczyny, raczej nic nadzwyczajnego przy takim upale. Czujnik położenia wału też odrzucam, bo stosunkowo niedawno wymieniany, a poza tym nie ma znaczenia czy auto odpalam na ciepłym, czy zimny silniku.

    Jedyna opcja aby auto zapaliło, bez odczekiwania kilku godziń, to podać mu prąd z innego silnika, zatem odpalenie przez kable, ewentualnie prostownik z funkcją autostartu. W nocy gdy temperatury spadają do normalnych problem zanika.

    Dziś byłem w dwóch serwisach, ale rozkładają ręce i nie widzą przyczyny. W jednym powiedzieli że alternator jest średni, ale że póki nie ma dramatu to by go nie ruszali (w trakcie pracy silnika ok 13.6-13.8V). Tak czy inaczej sprawdzili akumulator, powiedzili że jest w porządku i nie mają żadnego pomysłu. Wspominali mi coś o kostce przy stacyjce, że to częsty objaw w innym samochodach, przy ogromnych temperaturach na zewnątrz i ponoć właśnie problem jest tylko wtedy gdy na zewnątrz mamy bardzo wysokie temperatury.

    Mial ktoś już podobny problem? Rozumiem że zarówno nam jak i naszym samochodom te upały dają w kość i mają prawo trochę głupieć, ale to staje się wyjątkowo upierdliwe, a ja już nie mam pomysłu co mu dolega. Poza tym auto absolutnie nie nawala, zatem nie mam z czym powiązać tego objawu.
    Ostatnio edytowane przez ginspirations ; 05-07-2012 o 12:41

Podobne wątki

  1. Dziwne zachowanie elektryki ... ??
    Przez fm w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 08:54
  2. dziwne zachowanie ogrzewania
    Przez ronin31 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-12-2010, 21:13
  3. dziwne zachowanie
    Przez hrabia81 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-02-2009, 17:05
  4. dziwne zachowanie PDC
    Przez hrabia81 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-04-2008, 19:20
  5. dziwne zachowanie
    Przez jorgen w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-08-2007, 23:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •