Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Dziwne zachowanie w upalne dni

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Na pewno nic wspólnego z pompa paliwa to niema.
    "ginspirations" napisał iż "Nie kręci rozrusznik".
    Zatem pompka paliwa niema tu nic wspólnego.
    V8 Garage

  2. #12
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    To też mówiłem, pompa paliwa nie ma nic do rzeczy. To musi być kwestia elektroniki, lub elektryki, nie mechaniczne uszkodzenie. Nie ma znaczenia czy na rozgrzanym, czy na zimnym silniku, więc czujnik położenia wału od razu odrzuciłem, zresztą jest względnie świerzy.

    Co do teorii o przedliftowych i poliftowych różnicach w akumulatorach, kompletnie się nie zgadzam. Widziałem już w przedlifach po dwa akumulatory. Zresztą sąsiad ma 750 z 95 i ma dwa akumulatory, a facet ma z 65 lat i auto widzę u niego od kąd obok siebie mieszkamy. Z tego co mówił to ma je jakieś 7, 8 lat.

    Poza tym nie masz też racji że moja 750 jest przedliftowa. To jest polift, ale individual, a konkretnie egzemplarz wyszedł jako pokazowy i stał przez kilka lat w salonie (mam zdjęcia). Wszędzie w papierach jest polift. Zarówno książka serwisowa, jak i karta pojazdu, dowód rejestracyjny etc. Fakt że auto jest przedziwne, bo na zewnątrz światła, przód, błotniki polift, a progi przedlift (ale tego nie wiem czy ktoś nie wymieniał bo np skorodowały, czy je zniszczył). W środku też podobnie, wszystkie moduły MK3, większość wyposażenia polift, ale panel np przedlift (z VINu wychodzi że całe wyposażenie jakie ma, z takim wyszedł z fabryki, więc odpada opcja "doposażenia").

    Ma ktoś jakiś konkretny pomysł, albo spotkał się z podobną tematyką?

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    nie znam się ale wydaje mi się że siada przekaźnik czy to od rozrusznika czy stacyjki (nie wiem co tam jest) w japończykach przy podobnych objawach wystarczyło przelutować styki w przekaźniku. Jeśli w E38 jest podobny przekaźnik spróbuj go podmienić ew przeczyścić styki

  4. #14
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    powiem tak te dwa aku to z mojej 750 i od 2dni mam problem w ciągu dnia ze znikającym prądem i włączającym się alarmem za drugą trzecią próbą prąd sie pojawia i pali bez problemu do tej pory posądzam moduł ets ale skoro ty nie masz 2 aku a prąd też znika w upalne dni może problem leży w samym systemie automatycznego rozrusznikalub jego zasilania

  5. #15
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Samo automatyczne odpalanie nie ma za bardzo prawa nic tu mieszać. Też nad tym kombinowałem, ale analizowałem schematy, rozmawiałem z Siódmym i SylwkiemK, potwierdzili moje przypuszczenia że automatyczny rozrusznic zapala zawsze, bez znaczenia jakie ma napięcie. Po prostu kręci tyle ile ma sily. Siodmy obstawiał kabel od aku, ale sprawdziłem (poscilem przewod na zewnątrz auta od plusa z aku, do plusa pod maskę) i obalilem te teorie. SylwekK kombinował że może kwestia odcięcia pompy paliwa, które moze cos mieszać, ale to tez mi raczej nie podchodzi, bo niby dlaczego dzialo by się tak tylko w upał.

    Poza tym odpiecie akumulatora tez nic nie pomaga w takiej sytuacji, zatem nie moze to byc blad czasowy. Dzis czytalem rowniez wszystkie bledy i tu kolejne moje zdziwko... nie ma ani jednego.

    Poza tym faktycznie, u mnie jak było nieco chłodniej (ale też bardzo ciepło), zdażyło się kilka razy że nie chciał zareagować na kluczyk. Po kilku ponownych probach normalnie odpalał. Może u Ciebie to początek tego co ja mam w tej chwili.

  6. #16
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    z innej beczki jaką pojemność ma twoja lodówka

  7. #17
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    no właśnie... trochę śmietnik robisz. w litrach mam ci podać? jesli tak to nie mam pojecia. generalnie ta wieksza, bo byly dwa rozmiary. dwa 4 paki piwa i litr wejda bez bolu.

Podobne wątki

  1. Dziwne zachowanie elektryki ... ??
    Przez fm w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 08:54
  2. dziwne zachowanie ogrzewania
    Przez ronin31 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-12-2010, 21:13
  3. dziwne zachowanie
    Przez hrabia81 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-02-2009, 17:05
  4. dziwne zachowanie PDC
    Przez hrabia81 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-04-2008, 19:20
  5. dziwne zachowanie
    Przez jorgen w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-08-2007, 23:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •