Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Automatyczna skrzynia biegów

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    19

    Automatyczna skrzynia biegów

    Proszę o podpowiedź co do wymiany oleju w skrzyni automatycznej.Czy wymieniac i co ile km.Jaki olej? :?:

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,


    moze pare slow o sobie i o aucie ?

    Temat byl juz na forum poruszany - nastepnym razem uzyj funkcji "szukaj" - a dopiero pozniej zadawaj pytanie 8-)

    Tutaj ten temat:

    ____ LINK ____
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    13
    BMW
    BMW 728i
    Skąd
    Drawsko Pomorskie
    Khe, khe... Tak, tylko, że w tym linku napisane jest jaki olej ale nie ma JAK go wymienić... Może mi oczy emblematami BMW pozarastały bo przekopałem 2 fora i nic na ten temat nie znalazłem 8/ . Podobno w e38 automat olej wymienia się ciśnieniowo - koszt około 700 zł. Z kolei kolega w Audi A4 automat strzykawką sobie nasikał i lala :) . Mówi, ze jak podjadę to mi wymieni, hehe. Sam nie wiem. Poradźcie coś albo pokażcie palcem gdzie szukać

  4. #4
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    tak tak pan romek w garażu wymieni tylko sie nie zdziw jak ci biegi znikną bo z wymianą ciśnieniową to prawda - ja mam manuala i se strzykawką zmieniłem i po bulu - nic trudnego za automat to zaden z moich mechaników by się nie brał - to jest temat tylko dla ludzi naprawde wiedzących o co chodzi ...

  5. #5
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Re: Automatyczna skrzynia biegów

    Cytat Zamieszczone przez Wiktor3103
    Proszę o podpowiedź co do wymiany oleju w skrzyni automatycznej.Czy wymieniac i co ile km.Jaki olej? :?:

    Przede wszystkim sprawdz kolor naklejki na skrzyni biegow (tam tez podane jest jaki olej do twojej skrzyni idzie)- moze sie okazac ze masz olej o kolorze "krwi predatora" (w 735 czesto byl stosowany)- koszt samego oleju do pelnej wymiany to niestety ale jakies 1600zl :( w uklad wchodzi 20Litrow 20Eur/Litr (pelna wymiana wraz z demontazem kasety).

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    nie chce sie kłucić ale z tego co mi wadomo to wchodzi 8 L.
    akurat przerabiam remont skrzynie z uwagi na brak wstecznego ale to długa historia...
    tak czy sie widziałem już nie raz jak do mojego auta pec od automatów wlewa olej.
    opcja jest tylko taka że trzeba od dołu auta wykrecic ze skrzyni śrube i pompować olej do środka, jak sie przelewa dopiero odpalić silnik i lać dalej. po czym znowu wyłączyc i jak sie zacznie przelewać to znowu odpalić i powoli włanczać biegi że by olej wszedzie dotarł. Jak już bedzie sie przelewać cały czas, dopiero migiem wkręcić śrube.
    Nie wiem co za modra głowa wymyślił taki głupi sposób i do tego brak bagnetu że by sprawdzić poziom.
    Tu BMW e 38 mnie naprawde zaskoczyło 8/

    w e32 750 miałem bagnecik i była pełna kontrola, teraz paciorek pozostaje czy jest dosć czy nie.

  7. #7
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki

    Re: Automatyczna skrzynia biegów

    Cytat Zamieszczone przez boss740i
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor3103
    Proszę o podpowiedź co do wymiany oleju w skrzyni automatycznej.Czy wymieniac i co ile km.Jaki olej? :?:

    Przede wszystkim sprawdz kolor naklejki na skrzyni biegow (tam tez podane jest jaki olej do twojej skrzyni idzie)- moze sie okazac ze masz olej o kolorze "krwi predatora" (w 735 czesto byl stosowany)- koszt samego oleju do pelnej wymiany to niestety ale jakies 1600zl :( w uklad wchodzi 20Litrow 20Eur/Litr (pelna wymiana wraz z demontazem kasety).

    To ja załatwie ESSO LT za 20zł/litr :)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  8. #8
    dokladnie banka 20 l esso 429zl :)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez max
    nie chce sie kłucić ale z tego co mi wadomo to wchodzi 8 L.
    akurat przerabiam remont skrzynie z uwagi na brak wstecznego ale to długa historia...
    tak czy sie widziałem już nie raz jak do mojego auta pec od automatów wlewa olej.
    opcja jest tylko taka że trzeba od dołu auta wykrecic ze skrzyni śrube i pompować olej do środka, jak sie przelewa dopiero odpalić silnik i lać dalej. po czym znowu wyłączyc i jak sie zacznie przelewać to znowu odpalić i powoli włanczać biegi że by olej wszedzie dotarł. Jak już bedzie sie przelewać cały czas, dopiero migiem wkręcić śrube.
    Nie wiem co za modra głowa wymyślił taki głupi sposób i do tego brak bagnetu że by sprawdzić poziom.
    Tu BMW e 38 mnie naprawde zaskoczyło 8/

    w e32 750 miałem bagnecik i była pełna kontrola, teraz paciorek pozostaje czy jest dosć czy nie.
    To co opisujesz to dynamiczna wymiana oleju.
    Przy wymianie statycznej (= spuszczasz olej ile dasz radę i wlewasz ile wejdzie) wymienia się tylko część oleju a część zostaje nieruszona (m. in. w konwerterze).
    Dlatego warto zrobić dynamiczną co jakiś czas.

    Natomiast rzeczywiście nie znam innego auta które nie miałoby bagnetu :? Sam kupując swoją 740 przez 15 min. szukałem tego ustrojstwa żeby sprawdzić olej... :hah:
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  10. #10
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez trolu
    dokladnie banka 20 l esso 429zl :)

    Widze ze nie do konca wiecie o co chodzi...

    Wszystko pieknie ale do skrzyn w E38 jest kilka jesli nie kilkanascie rodzajow oleju- jak ma ktos szczescie to moze i trafi w zamiennik Esso za 2dychy, gorzej z tym co trafi na skrzynie smarowana niestety tym kosmicznie drogim olejem- wtedy na tym za 2dychy polata moze z miesiac :P
    Po to wlasnie na kazdej skrzyni sa naklejki i podana specyfikacja oleju zeby "pan Zdzichu" nie walil byle czego do skrzyni.
    Malo tego nawet w skrzyniach manualnych sa rozne typy oleju- roznica w dacie produkcji 1mies a olej calkiem inny i calkiem rozne ceny za litr :(



    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •