Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Automatyczna skrzynia biegów

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    18

    olej ten olej

    a może macie namiary na części do skrzyni 5hp30 a dokładnie chodzi mi o kosz wstecznego bo mój padł ? :(
    cobra

  2. #22
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki

    Re: olej ten olej

    Cytat Zamieszczone przez cobra
    witam ponownie dajcie namiar na esso za 20 zł
    Napisz PW do trola
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    187
    BMW
    E32
    Skąd
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000

    Natomiast rzeczywiście nie znam innego auta które nie miałoby bagnetu :? Sam kupując swoją 740 przez 15 min. szukałem tego ustrojstwa żeby sprawdzić olej... :hah:
    W mojej E36 też nie ma bagnetu a olej wymieniłem sam łącznie z filtrem odkręcając dekiel.

    Olej wlałem korkiem przelewowym :papa:
    pozdro
    zielony
    ale jazda !!! Skype-> zielony730

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    45
    BMW
    e60 530d
    Skąd
    ireland

    Re: Automatyczna skrzynia biegów

    jezeli i wejdziecie na bmw club pl tam jest opis jak wymienic olej i co w skrzynce zeby bylo oki podaje namiary tak mniej wiecej [E38] 5HP30-po wymianie oleju w skrzyni, fotki i porady
    tego tematu trzeba szukac ladnie kolega opisal co i jak! powodzenia
    BMW BardzoMysleWybornie

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Do 540 E39 manual musiałem wlać olej Dextron 3 hmm a do E38 mechanik dolał mi jakiś właśnie po 100zł/litr. A ogólnie to w instrukcji wyczytałem że oleju w skrzyni się nie wymienia hmm

  6. #26
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Marcin978
    boss, ten olej za 20zl to jest wlasnie esso lt!!! nie zaden zamiennik, czy dextron :)

    nadal podtrzymuje to co napisalem, zerknij w rozpiske ktora podal greg

    a potem zadzwon do firmy oiltrans www.oiltrans.pl/ z wroclawia i zapytaj o cene tego oleju, to sie przekonasz :)

    w serwisach zapalcisz za niego 80zl w gore, w oiltrans troche ponad 400zl za beczke 20l
    To ze ten za 20zl to ESSO LT to juz od dawna wiadomo (patrz wczesniejsze posty) - olej ktorego on jest zamiennikiem kosztuje 7Eur/L w servisie BMW w niemczech!!! Wiec 20zl to zadna rewela... i do tego nie kupuje calej beczki tylko tyle ile chce- potrzeba mi przykladowo 11L i dostaje 11L wiec w sumie i tak wychodzi taniej ;)
    Ile w PL za to kroja nie wiem i nie wnikam...
    Problem w tym ze nie mozna go stosowac do kazdej skrzyni w BMW E38. W wiekszosci owszem ale to NIE znaczy ze w kazdej...
    Jak kiedys trafisz na inna i zalejesz sobie ten esso to pojezdzisz moze z... tydzien a potem wymienisz skrzynie ;) Po to wlasnie na KAZDEJ skrzyni sa naklejki ze specyfikacja oleju i dlatego ZAWSZE w servisie pytaja lub sami sprawdzaja jaka to naklejka (mowie o BMW w D- w PL nie wiem nigdy nie bylem).
    Marcin pomysl logicznie- jaki bylby zatem sens roznokolorowych naklejek na skrzyniach biegow z roznymi specyfikacjami oleju skoro i tak do kazdej mialby byc zalewany ten sam olej???
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    92
    BMW
    740
    Skąd
    berlin
    witam wszystkich mial ktos z was kiedys problemy z elektro zaworami w skrzyni ,auto jedzie normalnie ale wyswietla getribe program sprawdzilismy na kompie kod bleu 2 elektro zawor pozdrawiam 740 4,4

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    92
    BMW
    740
    Skąd
    berlin
    ;( wie ktos czy zeby dojsc do takiego elektrozaworu trzeba rozbierac skrzynie

  9. #29
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Jak zdejmiesz miskę olejową skrzyni to zobaczysz element sterujący z filtrem, niestety nie obejdzie się bez jego demontażu bo zawory są do niego przykręcone od góry

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    92
    BMW
    740
    Skąd
    berlin
    to powinno sie udac bez wyciagania skrzyni, dzieki za informacjie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •