Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Wszystkie węże układu chłodzenia

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11

    Question Wszystkie węże układu chłodzenia

    Zastanawiam się poważnie nad profilaktyczną wymianą wszystkich węży od układu chłodzenia. Choć nie wyglądają źle i nie widać spękań, jeden z nich pękł mi w podróży. Całe szczęście, że za 500m miałem stację benzynową i poradziłem sobie z tym problemem po ostygnięciu.

    W związku z tym żeby mieć pod tym względem absolutny spokój na następne kilka lat, zastanawiam się nad wymianą wszystkich elementów układu chłodzenia:

    M62B44 06.96:
    - wąż górny chłodnicy
    - wąż dolny chłodnicy
    - wejście na elektrozawory
    - wyjście z elektrozawora na lewą nagrzewnicę
    - wyjście z elektrozawora na prawą nagrzewnicę
    - wspólny powrót z nagrzewnicy? (przez firewall przechodzą tylko trzy rurki)
    - pompa wody
    - nowy płyn chłodniczy + płukanie układu

    Jakie elementy pominąłem?


    Jak usunąć farfocle (kamień kotłowy?) z układu, które zaobserwowałem przy okazji odpowietrzania? Jakiś kret do czajników? Chłodnica była zmieniana około 5 lat temu na Behr.
    Nie mam problemu z przegrzewaniem się silnika nawet w +40 stopni na zewnątrz.
    Nein! Mein Schnitzel!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Jak wymienisz te co opisałeś, to koszta tak na oko 1500zł. Ale druga strona medalu jest taka, że przez kolejne 10 lat, żaden nie strzeli, bo zazwyczaj po takim okresie coś zaczyna się dziać.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    Kolego miałem podobnie, 3 rano w szczerym polu, strzelił górny chłodnicy. Latarka w telefonie, nożyczki z apteczki, i zapasy mineralnej. Jakoś dojechałem powoli do domu około 300km.
    Następnego dnia telefon do ASO i zakupiłem tylko ten górny, wymieniłem wodę na płyn i zaczęło się sączyć pod dolnym.
    Spisałem wszystkie numery przewodów, zadzwoniłem do ASO i przysłali za pobraniem nie pamiętam kwoty ale nie były to jakieś wielkie pieniądze okolice 600zł i wszystkie gumowe wymienione razem z opaskami – taki fetysz:).

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Jeżeli chodzi o V12, to o ile się nie pomyliłem (nie pominąłem jakiegoś węża) łączny koszt to ok. 1175 zł polskich (bez dodatków typu opaski i podobne). Natomiast jak w aucie jest Webasto, to za jeden główny wąż trzeba popłynąć OK. 530 zł, plus kilka pierdółek za ok. 100 zł. Wracając do tematu, tak jak u brunoz w V8, podejrzewam łączny koszt bardzo podobny.


    A więc jeżeli chodzi o V8 po lifcie to ok. 900 zł.
    Z Webasto http://www.oryginalneczesci24.pl/szu...se=64218372124
    plus 538 zł. Dużo się nie pomyliłem.

    Ceny bez ewentualnych rabatów ASO.
    Ostatnio edytowane przez tgracing ; 03-07-2012 o 09:33
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Czyli niczego nie pominąłem :-)

    Jak tylko pozbieram się z budżetem po wakacjach, to zabiorę się za wymianę.

    I tak jestem zadowolony z siebie, że we Włoszech bez pomocy mechanicos, którzy nic nie wiedzą o holowaniu automatu i ogólnie mają w nosie, że ktoś w nieswoim kraju ma spory kłopot, poradziłem sobie wymieniając walnięty przewód na nowy.

    Co ciekawe, gdybym nie miał LPG i ten wchodzący do elektrozaworów byłby cały (bez trójnika), to miałbym sporo kłopotów - a tak, pękła ta część, która jest prosta (od strony elektrozawora). I okazało się, że idealnie pasuje wąż od FL LPG - odciąłem nieco (zapasu miałem z 20cm) i porobiłem jak trzeba. Jak dotąd 1500 km bez problemu zrobił.

    No i faktycznie warto zainwestować w porządne obejmy - też miałem problem bo jedna przeskakiwała i musiałem zamieniać z tą od ICV...
    Nein! Mein Schnitzel!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    122
    BMW
    735ia
    Skąd
    legnica
    Powiem wam, że po dzisiejszym dniu sam o tym myśle. Zostawiłem auto u znajomego mechanika na wymianę odmy i zadzwonił do mnie żebym szybko przyjechał. Wpadam na plac a tam pod beemka wielka kałuża. Mówił, że zobaczył na górnym wężu od chłodnicy jakiś bombel, no i w miedzy czasie po wymianie odmy odpalił auto, rozgrzało się. Stał przy masce i dodał gazu i w tym momencie wybuchł ten cały bombel, a gorący płyn chłodniczy uszkodził mi mechanika. Dziura w wezu na jakieś 10 centymetrów. Niestety w aso czekanie do przyszłego tygodnia, zamówiłem w sklepie jakis zamiennik za 90zł. Dlatego profilaktycznie mysle i wymianie jeszcze chociaż dolny wąż.
    Ostatnio edytowane przez kociubek ; 05-07-2012 o 19:26

Podobne wątki

  1. Twarde węże ukłądu chłodzenia 750i
    Przez doogg w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 01-05-2013, 14:38
  2. [mechanika] odpowietrzenie układu chłodzenia
    Przez Pietrek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 09:13
  3. [mechanika] odpowietrzanie układu chłodzenia
    Przez PawelM. w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-06-2010, 15:35
  4. [mechanika] Węże układu chłodzenia
    Przez grześ73 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-12-2009, 20:19
  5. Płukanie układu chłodzenia w M30
    Przez Arkus w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2009, 13:04

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •