Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: parę porad i sugestii na temat instalacji LPG do e32 730i R6

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    48
    BMW
    E32 730i R6 91'
    Skąd
    51.9741666667° N, 20.5266666667° E"

    parę porad i sugestii na temat instalacji LPG do e32 730i R6

    Kłaniam się.
    Proszę o parę rad dotyczących instalacji LPG. Żeby nie było nieporozumień: autko e32 730i R6 '91 VIN: DA83538, to tyle w sprawie mojego sprzętu. Trochę literatury: skończyła mi się homologacja na zbiornik (aktualnie za kanapą 80l ) i chcę zmienić instalację na sekwencję. Tu się zaczynają schody, nie mam pojęcia o instalacji gazowej i nie wiem co powinnam "wymusić" na gazowniku a czego nie da się zainstalować do takiego samochodu jak mój :-(
    Prześledziłam wątek zbiorników, ale prawie wszystkie dotyczą e38, gdzie chyba jest więcej miejsca w kole skoro wchodzi 88l, bo u mnie jest fizycznie 650mmx200mm co daje max chyba z 50l. W związku z tym, będę chyba musiała pozostać przy rozwiązaniu za kanapą? Ale co do samej instalacji, może uzyskam parę porad, takich ogólnych, np. jakiej firmy szczególnie dobrze sprawują się elementy przy tym silniku ('91 w końcu), jakimi średnicami ten gaz doprowadzać itp.?
    Pytam nie po to żeby w pięciominutowym kursie korespondencyjnym posiąść wiedzę o LPG, ale żeby się zorientować czego mogę oczekiwać po tej instalacji. Nauczona doświadczeniem z budowy domu, wiem że korzystnie jest wiedzieć co się "da" a czego się nie "da", bo fachowiec najczęściej mówi:..." tak się nie robi.." "tego się nie da" "po co to pani?" "ja tak robię od ...lat i jest dobrze" "a musi pani to mieć?" i tego rodzaju wypowiedzi.
    Budowlankę opanowaliśmy z mężem, przynajmniej teoretycznie, tak że wiemy co się "da" a co nie. Ale życie jest za krótki by na znać się na wszystkim, stąd moja droga, trochę na skróty, i powyższe pytania.
    Pozdrawiam i liczę na cenne wskazówki oraz przestrogi przed błędami

    Nowa

    P.S. (przypominałam sobie) ;-)
    13 lipca jest przewidywany montaż, więc mam jeszcze troszkę czasu na korepetycje

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Do Warszawy masz blisko, a tam jest Nikodem, który na pewno ogarnąłby to na wysokim poziomie technicznym. Kontakt do niego znajdziesz bez problemu na lpg-forum.pl ;)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    48
    BMW
    E32 730i R6 91'
    Skąd
    51.9741666667° N, 20.5266666667° E"
    Dzięki, z usług kolegi Nikodema zrezygnowałam. Dzieli nas biegunowo różne poczucie humoru.

  4. #4
    I am sentenced to E32 Vip Awatar Dawid86
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    255
    BMW
    BMW 730i E32 M30B30 10.93r.
    Skąd
    Katowice
    Pozwolę się przyłączyć do tematu ponieważ też byłbym zainteresowany instalacją do M30B30 i prosiłbym o polecenie jakiego typu można śmiało montować aby nie mieć za dużych problemów i wszystko w miarę śmigało :)
    BMW 7 FOREVER
    Cars are my drugs.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Norbert08
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    270
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Warszawa
    Jak cena nie gra roli, to oczywiście instalacje typu LPI :-).

    Produkty KME są wystarczające, trzeba pamiętać o dobrych wtryskach, a zwłaszcza kalibracji ich przed montażem, co jest dość istotne :-)

    Przed montażem instalcji LPG/LPI, oczywiscie należy doprowadzić do "ideału" silnik na benzynie, ale to chyba oczywista oczywistość :-)

    Najważniejsze jest, aby ktoś kompetentny to poskładał do kupy, bo nawet tzw. budżetowa instalacja zamontowana zgodnie ze sztuką, może lepiej pracować niż inna 10 razy droższ : )

    Trzeba dopilnować, aby monter miejsca na wtryski, wiercił na zdjętym kolektorze i oczywiście najbliżej wtrysków benzynowych.

    Przekrój przewodów transportujących gaz, też nie poskąpić i dać te 8mm.

    Odpowiednio parownik zamontować aby był dobrze dogrzany.

    To tak w ogromnym skrócie, gdyż na ten temat można nie jeden elaborat napisać :-)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    6
    BMW
    e32 m30b30
    Skąd
    Chorzów
    Witam. Wszystkich serdecznie jako nowy forumowicz. Ostatnio naszły mnie myśli o sprzedaży swojego samochodu ze względów finansowych :( rozważam założenie lpg by móc poruszać swoim e32 częściej niż tylko do pracy i na "weekendy". Po przejrzeniu ofert warsztatów po kilku telefonach sytuacja kształci się tak :)
    3200-4000zł w zależności od warsztatów (3 renomowane warsztaty na śląsku z dobrymi opiniami , rzeczowe rozmowy) W zależności od ceny wtryskiwacze hana , valtek lub Magic Jet - Sterownik stag 300 Isa parownik KME. Generalni koszt instalacji trochę przekroczył moje oczekiwania. Jestem z Chorzowa k.katowic. Generalnie warte uwagi warsztaty odwiedziłem pogadałem. Jeden z panów przedstawił mi dwie opcje.

    Albo sekwencja na średnich gratach za 3400 Albo tańsza opcja "Stary dobry BLOS" :). Moj kolega miał blosa w swoim m30b35 nie jest to sekwencja ale auto chodziło bardzo dobrze , jeździło miało moc paliło przyzwoicie. Wszystko było ok. On zachwalał go do momentu gdy nie urwał dzwigienki :]. gaz nigdy mu nie strzelił, a często używał wyższych obrotów.

    Oczywiste jest ze sekwencja jest lepsza od blosa. Ale kosztuje ok 4000zł Natomiast blosa mogę mieć blisko połowę taniej. Jest prosty w montażu i regulacji (prawie każdy go założy) Zdaję sobie sprawę ze auto ma blisko 20l i silnik ma już swoje lata. Auto ma służyć do jazdy nie do latania bokiem i kręcenia do odcięcia. Czy ktoś miał więcej doświadczeń z BLOSem. Generalnie nie chcę przy każdym dodaniu gazu mieć strzałów i co chwilę siedzieć pod maską.

    Jednym słowem tańczy blos od biedy może być? czy lepiej dołożyć i sekwencja ( za blosem przemawia nie dość że prostota to tańszy serwis)
    Ostatnio edytowane przez Damian89 ; 20-07-2012 o 22:00

Podobne wątki

  1. e32 730i + lpg nie chce odpalic
    Przez adrianfuterski w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 15:36
  2. demontaż instalacji lpg
    Przez grzechu4don w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 18:20
  3. Informacje dot. instalacji LPG
    Przez untouchable88 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2010, 17:25
  4. LPG - podgrzewanie elementów instalacji
    Przez grześ73 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 12:48
  5. Pomoc w doborze instalacji LPG e32 740IA
    Przez beatles86 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-05-2009, 23:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •