Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: nie dziala prędkościomierz,ekonomizer,licznik km itp 740iL e38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    55
    BMW
    740iL e38, 735iA e38, 520 e12
    Skąd
    Mysłakowice k/Jeleniej Góry

    nie dziala prędkościomierz,ekonomizer,licznik km itp 740iL e38

    Witam serdecznie po dluzszej nieobecnosci. Jak w tytule napisalem nie dzialaja te rzeczy.Dziala tylko obrotomierz.Wymienilem czujnik abs w tylnym lewym kole i wielka kupa. Stary czujnik uszkodzilem z wlasnej glupoty. Do tamtej pory dzialalo wszystko ok. Na kompie zostaly skasowane bledy i inpa odczytuje, ze czujnik jest dobry. Wiec ktos moze z was mi powiedziec, dlaczego te kilometry nie funguja? Pompa abs dziala, testowalem na inpie. Czy moze byc jakas inna przyczyna tej usterki? Jazda samochodem nie jest zbyt przyjemna, bo nie wiadomo ile sie jedzie, a poza tym czujnik paliwa tez oszukuje. Z góry dzieki za jakas fachowa porade

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Piter30
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    327
    BMW
    E38 740 95'
    Skąd
    Stavanger
    Cosworth a świeci Ci sie jeszcze moze do tego caly czas ABS i ASC????

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    55
    BMW
    740iL e38, 735iA e38, 520 e12
    Skąd
    Mysłakowice k/Jeleniej Góry
    Świeci sie, ale dlatego, ze jeszcze jeden czujnik z przodu jest walniety.Ale pomimo tego wczesniej dzialalo. Najlepsze to, ze zanim wyciagnalem czujnik z tylnego kola, on dzialal, ale ze chcialem poprawic konstruktora, wiec spotkal mnie taki maly psikus. Z tego co pamietam jak wyciagalem stary czujnik, a nie bylo latwo, to aku byl podlaczony. Byc moze zrobilo sie jakies spiecie. Ale z kolei na kompie, pompa abs dziala na wszystkie kola. Czy przy wyciaganiu tego starego czujnika, moglem uszkodzic cos mechanicznego, co podaje jakis sygnal na czujnik?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    58
    BMW
    730d e38
    Skąd
    kielce
    Witam.
    Trzeba wymienic sterownik ABS. Można kupić nowy w granicach 1000 - 1500zł, zależy od modelu i rocznika samochodu. Szkoda naprawiać.
    Pozdrawiam. Waldek

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Pompa a sterownik pompy to dwie różne rzeczy i to właśnie "on" jest z reguły przyczyną nie działania ABS-u i ASC. (tzw. zimne luty) przerabiałem to u siebie.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    55
    BMW
    740iL e38, 735iA e38, 520 e12
    Skąd
    Mysłakowice k/Jeleniej Góry
    Panowie, moze zadam laickie pytanie, ale w ktorym miejscu jest ten sterownik od abs,zeby go wyciagnac?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Guner
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    244
    BMW
    Audi A8 d3, 2003; BMW X5 3,0D 13'
    Skąd
    Lublin
    w centrum zdjecia z napisem Bosch, mozna wymontowac i oddac do naprawy za okolo 300 pln, gwarancja najczesciej na 6 miesiecy....
    http://allegro.zapodaj.net/94de38e67ade.jpg.html
    jest tam siec polaczen , ktore z czasem z powodu wibracji i temperatury nie przewodza, naprawa to lutowanie tego specjalnym klejem przewodzacym albo w inny sposob, ja po naprawie ze 2 lata pojezdzilem ale wywala mi znowu blad i chyba teraz to juz bede musial kupic nowy, gdybym wiedzial to bym sie nie bawil tylko odrazu kupil nowy, Bosch sie niezle oblowil na tych sterownikach, jest prawie pewne , ze to z czasem przestanie dzialac....
    Ostatnio edytowane przez Guner ; 30-06-2012 o 09:09

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Piter30
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    327
    BMW
    E38 740 95'
    Skąd
    Stavanger
    Guner ma racje.Lepiej odrazu wymienic sterownik.Zabawa w regeneracje czy cos tp.jest wedlog mnie tylko polsrodkiem.Mam dokladnie ten sam problem co Cosworth i napewno zaopatrze sie w nowy.pozdrawiam

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    55
    BMW
    740iL e38, 735iA e38, 520 e12
    Skąd
    Mysłakowice k/Jeleniej Góry
    Cytat Zamieszczone przez Guner Zobacz posta
    w centrum zdjecia z napisem Bosch, mozna wymontowac i oddac do naprawy za okolo 300 pln, gwarancja najczesciej na 6 miesiecy....
    http://allegro.zapodaj.net/94de38e67ade.jpg.html
    jest tam siec polaczen , ktore z czasem z powodu wibracji i temperatury nie przewodza, naprawa to lutowanie tego specjalnym klejem przewodzacym albo w inny sposob, ja po naprawie ze 2 lata pojezdzilem ale wywala mi znowu blad i chyba teraz to juz bede musial kupic nowy, gdybym wiedzial to bym sie nie bawil tylko odrazu kupil nowy, Bosch sie niezle oblowil na tych sterownikach, jest prawie pewne , ze to z czasem przestanie dzialac....
    Czyli ten sterownik jest kompatybilny z calą pompą abs? Jak go wyciagnę, to jezdzic raczej sie nie da?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Guner
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    244
    BMW
    Audi A8 d3, 2003; BMW X5 3,0D 13'
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez cosworth Zobacz posta
    Czyli ten sterownik jest kompatybilny z calą pompą abs? Jak go wyciagnę, to jezdzic raczej sie nie da?
    da sie, mozna wyciagnac, zabezpieczyc i wyslac do naprawy, masz to wszystko opisane mp. na allegro , wystarczy kliknac sterownik abs BMW albo na jakiejs stronie znalezc instrukcje, google it!

Podobne wątki

  1. [elektryka] Kasowanie inspekcji i nie działający prędkościomierz.
    Przez Bercik_e23 w dziale Seria e23
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-08-2016, 11:02
  2. [ elektryka] roleta nie dziala
    Przez ariusz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 12-05-2012, 19:14
  3. [klima] Dziwne bulgotanie po odpaleniu w e38, nie dziala ogrzewania.
    Przez e4r5t w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 18:21
  4. Nie działa prędkościomierz i wskaźnik spalania.
    Przez kavsky w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-11-2010, 19:22
  5. Pompka spryskiwaczy nie dziala
    Przez deli86 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2009, 07:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •