Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Dziwne zachowanie Check Control w czasie jazdy.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2

    Dziwne zachowanie Check Control w czasie jazdy.

    Siema!

    Od pewnego czasu doskwierają mojej 750-tce błędy z dupy wzięte.. dotyczą one tylko Check Controli wyświetlacza. Oczywiście żadne z nich nie są prawdą, bo to zostało sprawdzone. Obejrzyjcie film, któy dzisiaj skręciłem, bo to dość ciekawe zjawisko. Dodam tylko, że moduł CCM został podstawiony na sprawny jak mniemam (pożyczony od PawłaM) i nie wpłynęło to na poprawę. Wcześniej nie było absolutnie żadnych problemów czy błędów.. Nagle, choć podejrzewam za słaby akumulator do wszystkich retrofitów które wsadziłem w auto (mimo dobrego ładowania - patrz film!).



    Co o tym sądzicie? Miał ktoś podobne doświadczenia?


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Szlag by mnie trafił na miejscu.

    Znane mi 750 miało podobny problem, tyle że posiadało wyciętą połowę wiązki, z której większość była zgnita, efektem było zwarcie co 5 min.
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    O ja pier*ole, rzekłbym dyskoteka :-/




    ~ wysłane poprzez Tapatalk

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, jak dla mnie to uszkodzony licznik, bądź jedna z jego wiązek. Wszystkie te błędy są rozpoznawane przez układ detekcji w liczniku, który porównuje tylko stany na wiązkach z CCM, który już podmieniałeś. Może zalana wtyczka licznika? Ciężko powiedzieć takie gdybanie. Akumulator nie ma tutaj nic do rzeczy.
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    kolega ma podobny przypadek w e34 3.0 v8 94r przy odpalaniu wywala mu chyba wszystkie licht prufen i co jakiś czas gaśnie mu podświetlenie deski po czym samo sie zaświeca. Na kompie nie ma błędów i nie możemy dość o co chodzi.

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez 525d Zobacz posta
    kolega ma podobny przypadek w e34 3.0 v8 94r przy odpalaniu wywala mu chyba wszystkie licht prufen i co jakiś czas gaśnie mu podświetlenie deski po czym samo sie zaświeca. Na kompie nie ma błędów i nie możemy dość o co chodzi.

    Podświetlenie deski to niekontaktujący potencjometr w przetwornicy do regulacji jasności po lewej od kolumny kierowniczej. To pierwsze to mogą być zimne luty w module świateł, lub niekontaktujące gniazdo w tym module.
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Akumulator nie ma tutaj nic do rzeczy.
    Dlatego też zastanowiło mnie dobre napięcie ładowania.. Auto bez akumulatora powinno ładnie pracować.. Na samym alternatorze..
    Z drugiej strony osprzęt leci na aku, a trochę tego stuffu obciążającego elektrykę wsadziłem w ostatnim czasie.. Ciul wie.. Sprawdzę ten licznik i kostki, ale czuję w moczu że to nie to :/ Nie wiem czy mogę wiązać to z tym, ale przy jeździe ~ 160km/h długi czas, silnik przerywa i jest to wyraźnie odczuwalne.. Jedno szarpnięcie i potem ok.. Jakby prunt uciekał.. Gdyby siadała jedna strona silnika, nie było by to tak mocno wyczuwalne, więc wnioskuję że obie padają synchronicznie. Przy prędkościach mniejszych niż 90 km/h i większych niż 200km/h nawet ciągle, nic się nie dzieje. Zero szarpania, zero zająknięcia.. Chcę wymienić filtry paliwa i pompy, ale nie wiem czy to to.. Ogólnie zero problemów.. tylko te komunikaty i te szarpanie raz na miesiąc.. Nie wiem czy mogę to ze sobą wiązać, choć oba objawy wyszły jednoczasowo....


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kafarek Zobacz posta
    Dlatego też zastanowiło mnie dobre napięcie ładowania.. Auto bez akumulatora powinno ładnie pracować.. Na samym alternatorze..
    Z drugiej strony osprzęt leci na aku, a trochę tego stuffu obciążającego elektrykę wsadziłem w ostatnim czasie.. Ciul wie.. Sprawdzę ten licznik i kostki, ale czuję w moczu że to nie to :/ Nie wiem czy mogę wiązać to z tym, ale przy jeździe ~ 160km/h długi czas, silnik przerywa i jest to wyraźnie odczuwalne.. Jedno szarpnięcie i potem ok.. Jakby prunt uciekał.. Gdyby siadała jedna strona silnika, nie było by to tak mocno wyczuwalne, więc wnioskuję że obie padają synchronicznie. Przy prędkościach mniejszych niż 90 km/h i większych niż 200km/h nawet ciągle, nic się nie dzieje. Zero szarpania, zero zająknięcia.. Chcę wymienić filtry paliwa i pompy, ale nie wiem czy to to.. Ogólnie zero problemów.. tylko te komunikaty i te szarpanie raz na miesiąc.. Nie wiem czy mogę to ze sobą wiązać, choć oba objawy wyszły jednoczasowo....
    Hej, sprawdź to co napisałem. Ja również jeździłem z odpiętym aku i było ok. Przerywanie nie będzie związane z licznikiem, co nie znaczy, że nie jest to powiązane z usterką elektryczną, bo właśnie taka może być.
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Rozwiązanie problemu :]

    Jako że miałem nieodparte wrażenie że powodem dyskoteki na desce jest braku sztrumu, wymieniłem akumulator na 105Ah i zregenerowałem alternator (a dokładniej dostałem inny zregenerowany w zamian za swój). No już 2 tygodnie jeżdżę i zero błędów :D Za radą trolla obadałem tez licznik i kostki.. No i nic podejrzanego tam nie było.. Zatem wnioskuję że spieprzał mi prunt pod obciążeniem stuffem wsadzonym do auta, bez dodatkowego (jak jest w przypadku wypasionych IL-ów) zasilania (aku).


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  10. #10
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Ciekawa sprawa muszę przyznać, kiedyś musiałem dojechać, a padł mi aku to na 47Ah spokojnie jeździłem, bez żadnych problemów, pewnie jakby postał to by nie zapalił. Jak mi padł regulator w alternatorze i latał od 12 do 14V też nie miałem żadnych niepokojących objawów ze strony kompa. Prąd ucieka od obciążenia stuffem, ale tylko wtedy kiedy stuff działa, a przecież nie masz nic dodatkowego, co ciągle by czerpało, aż tak duży prąd. Dodam jeszcze, że na mam fabrycznie alternator 110A, nie 140A jak Ty pewnie, ponieważ u mnie nie ma żadnego dodatkowego wyposażenia. Podobnie aku 74Ah zawsze siedział z tego co wiem.

    W każdym razie ciekawa historia, te auta są nieprzewidywalne. Jeszcze jedna rzecz jaka mi przychodzi do głowy, to wyschnięte kondensatory w liczniku i wahania napięcia mogły powodować głupoty na procesorze, ponieważ kondensatory nie uzupełniały prądu.
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. [ elektronika] CHECK CONTROL
    Przez PiK-MaN w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-03-2013, 08:54
  2. [ elektryka] Nie działa check control
    Przez borrad w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-05-2012, 20:48
  3. Check Control i palący się bezpiecznik nr.15
    Przez aras232 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-06-2011, 22:35
  4. [ elektronika] Testy - Check-Control
    Przez olejus w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-01-2009, 11:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •