Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Dziwne zachowanie Check Control w czasie jazdy.

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    a zanim wsadziłeś dopas tez tak było???

    ja mam znowu inaczej jak temp spada poniżej 8-9stopni to zawsze wywala mi błąd postojówek mimo, że wsyzstkie swieca zima wkuriwające nieziemsko także wyobrażam sobie jak Ciebie to denerwuje

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    No właśnie wszystko zbiegło się z podłączeniem elektrycznej kolumny kierowniczej i grzania dup tylnej kanapy. Nie było jednak sytuacji, bym po miesiącu stania w garażu nie odpalił drania od strzała. Jednakowoż teraz ładowanie na kompie pokazuje mi w przedziale 13.9V-14.4V, a wcześniej zjeżdżało poniżej 13.3V Jakby nie patrzeć problem ustąpił po wymianie alternatora i zakupie nowego aku..

    Trollu, co do licznika to oczywiście mam kondziorydo wymiany, bo przy każdym rozruchu zeruje mi dzienny przebieg ;)


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  3. #13
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kafarek Zobacz posta
    No właśnie wszystko zbiegło się z podłączeniem elektrycznej kolumny kierowniczej i grzania dup tylnej kanapy. Nie było jednak sytuacji, bym po miesiącu stania w garażu nie odpalił drania od strzała. Jednakowoż teraz ładowanie na kompie pokazuje mi w przedziale 13.9V-14.4V, a wcześniej zjeżdżało poniżej 13.3V Jakby nie patrzeć problem ustąpił po wymianie alternatora i zakupie nowego aku..

    Trollu, co do licznika to oczywiście mam kondziorydo wymiany, bo przy każdym rozruchu zeruje mi dzienny przebieg ;)
    To w takim razie będzie to problem licznika, który zbiegł się z kiepskim ładowaniem. Ten reset dziennego licznika jest jednym z pierwszych objawów, potem będzie jeszcze gorzej :)
    pozdrawiam Bartek

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    a na mój problem z standlicht umieta coś poradzić??

  5. #15
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    a na mój problem z standlicht umieta coś poradzić??
    Coś pewnie umiemy :)

    Najpierw do przelutowania moduł świateł LKM. Jeżeli nie pomoże komputer obok, czyli CCM. Jak zrobisz te dwie rzeczy to temat powinien być z głowy.
    pozdrawiam Bartek

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Do kafarka niezły meksyk miałeś alternator i aku raczej tylko przypadkowo naprawiły problem. Teoretycznie masz nieawaryjny Licznik EG02 lub EG03 ale widać kondensatory ci w nim poszły Sam odpowiedziałeś sobie na pytanie skoro przebieg ci się zeruje podmień lub wymień kondensatory w zegarze silnik też ci mógł podczas jazdy przerywać Znamy Hasło EML Licznik-Przepustnice też to kiedyś miałem.

    Do Zdziry tak jak pisze trol Zółty przekaźnik może mieć zimne luty ccm żadko się psuje. Ale jeśli to nic nie da lub masz to zrobione to prosta sprawa. Wymień dwie żarówki na nowe Markowe dla spokoju bo kiepskiej firmy mogą nie załatwić prolemu ze względu na większy margines różnicy między sobą.... W E32 tak jest że żarówki świecą obie ale jedna jest stara druga nowa włukno w starej jest w trakcie przepalania stąd różna rezystancja w obu żarówkach i wywala błąd.

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    odnosnie żarówek to chyba nie ich wina bo już 2 zima z rzedu tak się dzieje a żarówki w międzyczasie się zmieniaja myślę tez o tych oprawkach od postojówek co sa z przodu i z tyłu a ten zółty przekaxnik gdzie znajdę??? bo ngdy z nim nie wlaczyłem

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    a no to raczej pewnie że to ta przyczyna przekaxnik znajdziesz w skrzynce bezpieczników pod maską.
    Oprawki w lampach zauważyłem ze czasem korodują być może one też są winne przez chwilowy brak styku w tej mi nie korodują ale w poprzedniej miałem brzydkie i założyłem z poliftowej E34.

  9. #19
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Zdejmij wieczko od bezpieczników pod maską i włączaj i wyłączaj pozycje. W tym czasie ręką sprawdzaj który przekaźnik pyka.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    tylko to musze poczekac aż będzie zimno jak jest powyżej 10 stopni na dworze problem nie występuje heh

Podobne wątki

  1. [ elektronika] CHECK CONTROL
    Przez PiK-MaN w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-03-2013, 08:54
  2. [ elektryka] Nie działa check control
    Przez borrad w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-05-2012, 20:48
  3. Check Control i palący się bezpiecznik nr.15
    Przez aras232 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-06-2011, 22:35
  4. [ elektronika] Testy - Check-Control
    Przez olejus w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-01-2009, 11:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •