Witam,

Moje problemy ze skrzynią zaczęły się już jakieś 6 miesięcy po zakupie auta.
Gość co sprzedał mi furę powiedział że wymienił olej w ASB, po 6 miesiącach skrzynia zaczęła mieć problemy przy zmianie biegu z 1 na 2
szczególnie objawiało się to w korkach przy małej prędkości.
Po niedługim czasie i tak samo zaczęło się dziać z 2 na 3. Nie są to szarpnięcia, a raczej cięższe zmiany biegów.
Poprosiłem swojego mechanika o wymianę oleju w ASB który stwierdził że skrzynia była zalana złym olejem.
Po wymianie oleju było trochę lepiej, ale po kilku tyś problem wrócił. Kolejne wymiany wraz z filtrem wiele nie dały.

...ogólnie wiem że moja skrzynia raczej nie jest na tyle w złej kondycji aby jej żywot skreślić na zawsze i chciałbym oddać ją do naprawy...

...aleeee.......... no właśnie! Gdzie?!

Jeżeli na pytanie jaki olej wlewacie słyszę ATF oO
Że remont mojej skrzyni będzie kosztować 3500zł nawet do niej nie zglądając
A w odpowiedzi na mojego maila co drugie słowo zawiera błąd ortograficzny i w ogóle nie da się go zrozumieć

Jestem z Katowic i powiem tak: ASB MAX i ASB Palka wolę omijać szerokim łukiem, a na pewno co do tego pierwszego.
Ssopa nie zajmuje się BMW, AXOD z Krakowa odpisał w miarę rzeczowo, ale czytałem o wielu negatywnych opiniach na temat tego serwisu.

Zastanawiam się nad zakupem z Niemiec kompletnej używanej skrzyni wraz z konwenterem po 150tyś km,
ale kosztować będzie mnie to jakieś 4000tyś wraz z wymianą, olejem itd.

Wolałbym dać te 4000zł na remont wszystkiego i mieć św spokój, tym bardziej że z moją skrzynią aż tak źle nie jest...
ale jak czytam te opinie to aż wierzyć mi się nie chce że brak w PL dobrego serwisu.

Doradźcie coś bo ja już wysiadam...