Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Drżenie lewarka, cykanie, szarpanie w V8 manual

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kotsylwester
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    109
    BMW
    V8 Manual
    Skąd
    Józefów

    Drżenie lewarka, cykanie, szarpanie w V8 manual

    Siema mam takie dziwne objawy w E38 V8 manual 3.0:
    Dodam że zrobiłem już 6tys km i objawy się nie zwiększyły.

    1.Przy delikatnym ruszaniu troszkę szarpnie, przy dynamiczniejszym nie odczułem, przy zmianie biegów generalnie nie szarpie - ale ja delikatnie jeżdżę :)
    2.W momencie ruszania słyszę jakby cykanie wału, przypominające raczej cykanie silnika po zgaszeniu lub jakby śruba była niedokręcona o 1/4 obrotu (dziwne)
    3.Na wyższych obrotach drążek ma lekkie wibracje - drży
    4.Jak jadę np. na trójce przy 3tys obr i puszczę gaz to czuję lekkie szarpnięcie
    5.Sprzęgło muszę wciskać do końca bo inaczej biegi nie wychodzą delikatnie. Nie muszę używać siły czy coś, ale po prostu w innych beemkach zawsze lżej to pracowało.

    Obstawiam:
    Dwuams ze sprzęgłem lub podporę wału - co myślicie? Z drugiej strony w E46 nam lekko szarpie przy zmianie biegów a zmieniłem na nowe: dwumas i sprzęgło LUK, poduszkę dyfra i nadal podszarpuje, więc może to nie dwumas? Regenerował ktoś dwumas?

    Dodam że lewarek przestaje drżeć jak się położy na nim palec, nie wibruje, nie lata po prostu drży i denerwuje :)
    Szarpanie jest na tyle delikatne że jak prowadzę ja to pasażerowie tego nie odczuwają.

    Ostatnio zauważyłem że podczas pracy silnika przy otwartej masce, kładąc na niej rękę poczułem że ona drży, i na LPG i na Pb tak samo. Świece mam nowe.
    Może to poduszki silnika i skrzyni? Silnik nie bierze grama oleju ani płynu chłodniczego, nie zadymił ani na zimnym ani na ciepłym nawet na wysokich obrotach, nie faluje.

    Muszę się za to w końcu wziąć :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    435
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Kargowa/Berlin
    Skrzynia do roboty :D


    A tak na serio, na pierwszy rzut wymienilbym napewno poduszki skrzyni i silnika. Potem zerknalbym do silownika sprzegla. W e36 kiedys platal mi figle.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Niedawno zakupiłem e46 M54, jak była rozgrzana (lub postała w słońcu) biegi wchodziły elegancko bez takich szarpnięć jak opisałeś (przy e46). Rano przy bardzo niskiej temperaturze niejednokrotnie 1 w ogóle nie chciała wchodzić, a jak weszła to z szarpnięciem R to samo 2 trochę lepiej.
    Moja diagnoza - wymienię olej w skrzyni. Po wymianie jak ręką odjął wszystko odbywa się płynnie nic nie czuć! Zapewne wcześniej był jakiś wyciek (uszczelnienie skrzyni...) i uzupełniono złym olejem. Olej zmieniłem na Pentosin MTF-2 75W80
    Zmieniając olej zauważyłem ze obie poduszki były uszkodzone, powodowały "głuche" dźwięki przy ruszaniu. Szybka wymiana i jest OK:)

    Co do 7 to sprawdź koniecznie zawieszenie motoru, (skrzyni oczywiście również przy okazji)

    Co do tego cykania to jestem prawie pewien ze jest to łącznik elastyczny wału (lub jak kto woli przegub elastyczny wału)
    http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/di...L/sM/r1995/m06
    Nr2 - sprawdź czy do manuala i automatu sa takie same wrazie wątpliwości
    Ostatnio edytowane przez tomgtdek69 ; 22-06-2012 o 22:18
    V8 Garage

Podobne wątki

  1. [silnik] dziwne cykanie ...
    Przez krystianpee w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 16:43
  2. Drżenie - temat ciągle powracający
    Przez fm w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-06-2011, 19:25
  3. Drżenie i buczenie przy skręcie !!!
    Przez maniek42 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 18:53
  4. [pozostale] Obsługa lewarka (podnośnika) w E38
    Przez belike w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-11-2009, 10:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •