Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 216

Wątek: jaki silnik do F01

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    116
    BMW
    F02 750xd,F01 740xd, Ex 745d
    Skąd
    nowy sacz

    jaki silnik do F01

    Witam jestem zainteresowany kupnem bmw f01 w wersji x drive, jaki silnik polecacie z tego co wiem to w napedzie na wszystkie kola sa dwa 740d i 750i, sklaniałbym sie bardziej ku dieslowi, co sadzicie o tym motorze ?
    Ostatnio edytowane przez Bezi ; 19-06-2012 o 07:19 Powód: ORT

  2. #2
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Czuję że nie znajdziesz na tym forum konkretnych informacji,raczej będą teksty typu "diesel?Nie..kup 750"

    Z tego co wiem to F01 nie ma jeszcze na forum tak że będą to tylko spekulacje

  3. #3
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Ma ktoś już na forum F01 bo pamietam że się przedstawiał

    Z moich obserwacji jest sporo diesli,jak dla mnie to tylko benzyna w wersji 760 :D
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  4. #4
    Vip Vip Awatar Patromierz
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    659
    BMW
    E38 740iA & E65 730d
    Skąd
    Warszawa
    Tato ma z pracy służbową 740d i powiem szczerze - piękne auto! Klekot trochę męczy na postoju, ale w trasie 0. Przyśpieszenie wspaniałe, wygoda... długo by tak pisać :sarcastic:

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    740d to 3 R6 litrowy diesel na 2 turbinach
    750 to v8 4.4 też na 2 turbinach
    wybór zależy od tego jak dużo jeździsz i czy lubisz diesle
    Miałem styczność z jednym i drugim motorem, tylko nie w tym modelu. Oba rewelacyjne.
    Ja bym wziął 750, bo różnica w spalaniu niewielka, a serwis będzie tańszy no i kultura pracy i moc większa. Powinien być też mniej awaryjny i mniej wrażliwy na polskie paliwo.

    ja ostrzę zęby też na efa za jakieś 2 lata, ale nie będę szedł skrótem tylko mam nadzieje do 760 ;-)
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    [...]jak dla mnie to tylko benzyna w wersji 760 :D
    polać mu :D

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    124
    BMW
    E32 E39
    Skąd
    Poznań
    Powiem tak, obydwa silniki wychodza serwisowo podobnie, w 4.4 V8 jest wtrysk bezposredni co uczula go tak samo jak diesla na jakosc paliwa. Polecam udac sie na jazde probna to powinno zdecydowac. Jezeli istotne dla Ciebie jest mniejsze spalanie to diesel...
    Frajda z jazdy wieksza w przypadku V8 bo tu oprocz ciagu od samego dolu dochodzi dzwiek V8 ( niestety nie na wolnych obrotach z powodu pracy dosc glosnych wtryskiwaczy, podobnie jak w przypadku V12 niestety... ).

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jak poprzednik pisał. Oba silniki to common-rail. Diesel w tym przypadku jest o tyle "bezpieczniejszy" że common-rail istnieje od kilku lat i warsztaty coś na jego temat już wiedzą. W przypadku benzyny wielu boi się zabierać za to.

    Tak więc patrząc na osprzęt to koszta utrzymania wyjdą podobne, może nieco wyższe w benzynie(2 cylindry więcej)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    Coż mnie nie stać i pewnie nigdy nie będzie na takie auto, ale jak by już stać było :D to jednak benzynka, po tym na co się napatrzyłem na praktykach w serwisie diesli to nigdy ropola nie kupie

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Saillupus Zobacz posta
    740d to 3 R6 litrowy diesel na 2 turbinach
    750 to v8 4.4 też na 2 turbinach
    wybór zależy od tego jak dużo jeździsz i czy lubisz diesle
    Miałem styczność z jednym i drugim motorem, tylko nie w tym modelu. Oba rewelacyjne.
    Ja bym wziął 750, bo różnica w spalaniu niewielka, a serwis będzie tańszy no i kultura pracy i moc większa. Powinien być też mniej awaryjny i mniej wrażliwy na polskie paliwo.

    ja ostrzę zęby też na efa za jakieś 2 lata, ale nie będę szedł skrótem tylko mam nadzieje do 760 ;-)
    Jestes pewien do tego serwisu? Bo mi sie nie wydaje. Jezeli za serwis uwazasz standardowe przeglady to 3.0 R6 musi byc tansze niz 4.4 V8 jezeli chodzi o przyszlosc i awarie w stylu uwalone turbiny to i tu mozesz byc w szoku. Co prawda nie mialem zbytniego doczynienia z turbo w benzynie ale slyszalem ile kosztowaly turbosprezarki do silnikow benzynowych BMW i ceny za zregenerowanie turbin w 4.0d (E38) przy tym to pare marnych drobnych, ale ok czasy sie zmienily i technologie tez, nie wiem jak duze turbiny sa w jednym i drugim silniku.

    Cytat Zamieszczone przez lionix Zobacz posta
    Coż mnie nie stać i pewnie nigdy nie będzie na takie auto, ale jak by już stać było :D to jednak benzynka, po tym na co się napatrzyłem na praktykach w serwisie diesli to nigdy ropola nie kupie
    A niby co takiego widziales? :)
    Kazdy ma swoj leb, jedni potrafia myslec inni zawsze byli i beda trepami. Sa tacy co leja Verva ON i tylko najlepsze oleje syntetyczne, a sa tacy co leja lotos mineralny z beczki i bioester albo inny syf na rozpuszczalnikach z szopy i ciesza sie, ze zaoszczedzili 50gr na litrze :D

    Kruciutko napisze, moje 3.0d:
    wtryskiwacze padly przy 270 tys km (liczone na 150)
    turbina przy 280 tys km (nie wiem na ile ja oblicza BMW)
    skrzynia skonczyla po 380 tys km (liczona na 400 tys)
    Ja jestem zadowolony z mojego auta i tych wynikow tym bardziej, ze nigdy nie oszczedzalem mojego auta!
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 25-06-2012 o 20:20

Podobne wątki

  1. [Stag] Kupno E38 JAKI SILNIK ???? Jaki Gaz ??????????
    Przez pest2000 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 14:06
  2. [E38] Kupno E38 JAKI SILNIK ???? Jaki Gaz ??????????
    Przez pest2000 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-10-2011, 19:03
  3. [silnik] Doradzcie, jaki silnik w e65 ?
    Przez maciek266 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 12:10
  4. [ pozostale] Jaki silnik do e38 ??
    Przez Świrus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-02-2010, 07:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •