Strona 6 z 22 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 216

Wątek: jaki silnik do F01

  1. #51
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    20
    BMW
    F01 740i
    Skąd
    PL
    Co do wyboru silnika to chyba ciężko generalizować co jest lepsze a co gorsze. Moim zdaniem jest to kwestia indywidualna- co komu pasuje. Ja dokonując wyboru (740i ) nie chaciałem diesla z racji tego że często jeżdżę na krótkich trasach i wprzeszłości miałem problemy związane z dpf co jest wytłumaczalne :) . Ja osobiście traktuję samochód jako środek który ma mnie przewieźć od pkt a do pkt b – i moja efka zapewnia mi to we względnym komforcie i rozsądnym spalaniu. Nie oczekuję od niej wrażeń z jazdy niczym z F1 – więc mi pasuje – a jak trzeba przyspieszyć to i tak biorąc pod uwagę naszą polską rzeczywistość - i tak jestem szybszy niż 90% przeciwników :))) .Przypuszczalnie gdybym chciał połączyć super moc i super komfort - wybrałbym S63amg.

    Chciałbym też nawiązać do wątku o jakości i awaryjności ...
    Co do awaryjności – w swojej przeszłości motoryzacyjnej miałem szczęście do silników , które były wg. opinii najgorsze ( 2,5 V6 TDI , 5.0 V10 TDI ) i paradoksalnie w ogóle z nimi problemów nie miałem. ( najwięcej problemów miałem z 3.0V6 TDI – gdzie w ogóle nie znajduje to potwierdzenia w opiniach które w sieci krążą. )
    Często jest to kwestia danego egzemplarzu , jego przeszłości, wypadkowości itp. ( wady produkcjyjne to oczywiścieinna kwestia ) .
    Także ja osobiście, to co czytam na forach traktuję z dużym dystansem – bo często wypowiadają się osoby które niemają zielonego pojęcia o czym piszą , albo posiadają egzeplarz z„ciekawą” historią i problemy za tym idące.
    Awaryjność jest to cecha nowych samochodów wszystkich marek także bmw. I wydaje mi się że nieważne czy jest 740i , 750i , 740d itp. ryzyko awarii jest podobne . Sztuka to znaleźć dobry serwis . Ja osobiście serwisuję w Niemczech bo mam blisko – koszty te same a fachowość na innym poziomie.

    Co do jakości niestety jest coraz gorzej . Wszyscy tną koszty produkcji , auta z założenia mają wytrzymywać mniej . Strasznie wkurza mnie wszechobecne EKO i downsize'ing ( np. nowe BMWx5 2.0d – brzmi strasznie ) .
    BMW przecież pokazało gdzie jest przyszłość . W BMW i8 jest 3 cylindrowy silnikiem benzynowym i elektrycznym.

    Mam wrażenie że i tak wszyscy skończymy w przyszłości z autem z silnikiem 1.0 ecoboost od forda fiesty czy od kosiarki ( jedno i to samo ) który będzie generatorem prądu dla silnika elektrycznego.

    Także wniosek z tego taki , że jak macie dobrą V8mkę w bmw E to dbajcie o nią bo w wersji F pewnie już jest gorsza a wersji G już jej wogóle nie będzie :))))


    A jeszcze co do komfortu – ostatnio kupiłem żonie forda s-max (2.2 tdci 200km ) jako taczkę do wożenia dzieci do szkoły itp. I jestem zaskoczony naprawdę na plus jeżeli chodzi o dynamikę tego silnika ( oczywiście adekwatnie do klasy auta) ,komfort jazdy i użyteczną stronę tego samochodu . Nie będę się rozpisywał bo tu nie na to miejsce .

    Przepraszam administratorów jeżeli zboczyłem z tematu
    Pozdrawiam Wszystkich :))))
    Ostatnio edytowane przez ML79 ; 16-02-2014 o 12:31

  2. #52
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez ML79 Zobacz posta
    Ja wybrałem 740i -czyli 3.0 na dwóch turbinach. Co prawda nie mam x drive i przy ostatnim wypadzie na narty do austrii po raz pierwszy w życiu zakładałem łańcuchy :))) . Z silnika jestem bardzo zadowolony - średnie spalanie na poziomie 11- 12 l / 100 km . W drodze przez Niemcy - gdzie jechałem tam gdzie można było powyżej 200km/h - średnie spalanie 12.6. Porównując do mojego poprzedniego auta z dieslem ( audi 3.0 tdi ) spalanie 2 l wiecej ale jeżeli chodzi o dynamikę to nie ma co porównywać . Auto naprawdę daje radę. Mi więcej nie potrzeba. Pod kątem awayjności - silnikowo - narazie bez problemów.
    Ja w 750i mam srednie spalanie 11,9 odkąd je kupiłem..

    A co do ostatniego posta to sama prawda:)

  3. #53
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    20
    BMW
    F01 740i
    Skąd
    PL
    Wynik spalania masz super , Ja mam średnie spalanie podobne - tylko ja robię większość miejskich tras . Na trasie jestem w stanie uzyskać okolce 8l/100 ale przy bardzo spokojnej jeździe (do 130 km/h) . Szczerze przy moich niedużych rocznych przebiegach wynik spalania nie ma dla mnie większego znaczenia i nie staram się żeby było najmniejsze :))) Poprostu - pewnie jak i Ty - nie jestem fanem ekodrivingu . Pozdrawiam Serdecznie.

  4. #54
    Początkujący Użytkownik Awatar Pitu888
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    40
    BMW
    e66 750iL
    Skąd
    Pruszcz Gdański

    Post

    wypowiedź Dawcy318is "A dlaczego Kolego ADASIO na priv
    w koncu jesteśmy dorośli i nie ma czego ukrywać

    Po pierwsze, ja nie napisałem o tym że można kupić takie auto na polskich blachach . Bo taki wariant uważam za najbardziej idiotyczny ( przepraszam jeżeli kogoś uraiłem tym okresleniem ) Tylko w polsce płaci sie tak złodziejskie myto wzgledem srednich zarobków .
    Zreszta moja tez nie była kupiona w polsce - bo raz że u nas sa dziwnie droższe te auta niż w niemczech .
    ja kupuję w niemczech i rejestruję na czeską spółkę której jestem włąscicielem . w czechach nie płaci sie ani vatu , ani akcyzy .
    ale skoro uważsz że sie nie da to jesteś w błędzie .
    prosze bardzo

    http://www.mobile.de/pl/marka/bmw/mo...178389687.html

    http://www.mobile.de/pl/marka/bmw/mo...178914537.html

    po wwiezieniu do polski i po opłatach wlacznie z akcyzą jedno z takich aut wyjdzie Cię około 26 ( maks 27 tyś euro na czysto . bo jakbyś nie wiedział vatu w niemczech nie zapłacisz ze względu na sprzedaż wewnątrzwspólnotową , co zrównoważy akcyzę , tablice , ubezpieczenie i nawet paliwo na powrót

    jakby ktoś chciał wiedziec wiecej - to pytajcie"


    Przperaszam za OT ale nie mogłem się powstrzymać z wyprostowaniem wypowiedzi Dawcy318is kolego żyjemy w Polsce i jeżeli chciałbyś w naszym złodziejskim kraju zarejestrować normalnie to auto niestety vat i akcyze opłacić będzie trzeb anie wiem jak jest w czechach ale u nas rządzący nie dadzą Ci lekkim misiem odpuścić 50tyś zł kosztów niestety tak jest a jeżeli ktoś kupi auto w netto i później zarejestruje je w kraju to urząd skarbowy napewno laurkę mu wyśle a wtedy już tak miło nie będzie i płaci to osoba która "wprowadziła oficjalnie auto na teren RP" jeżeli była wyrzucona f-ra i napisany na kolanie kaufvertrag z niemcem z briefu to życzę powodzenia na sprawie w sądzie o fałszowanie dokumentów (każdy niemiec od razu wyprze się i powie że w życiu Cię na oczy nie widział o ile faktycznie z nim nie spisałeś umowy) jeżeli chodzi o akcyzy to też urząd celny się o nie upomina mój brat przywiózł z francji kilka samochodów typu clio, megane itp które posiadały 2 miejsca kratki wanny i co tylko pragniesz urząd skarbowy traktuje je jako auta ciężarowe i można sobie paliwo itp rozliczać a urząd celny ma swoje prawa i akcyzy najpierw nie wymagał ale jednak po około roku przypomnieli sobie że przecież można wydymać polskiego przedsiębiorcę i pobrać od niego haraczyk a i nie mówię tu o jakimś kombinowaniu tylko normalnie legalnie kupione auto z fakturą i legalnie rejestrowane na osobę która kupiła a nie wyrzucone faktury i pisane umowy z niemcem z briefu

    Wracając do tematu benzyna czy diesel w zależności od tego kto co lubi benzyna zawsze będzie mimo wszystko cichsza niż diesel i jednak graty trochę tańsze są do benzyny jedyny minus f i wyższość nad nią e65 to to że nie da się na razie założyć do niej dobrze współgrającej instalacji lpg pewnie teraz mnie tu koledzy zlinczują jak to jeździć 7 za 150tyś< i ładować w nią gaz stać Cię na auto to na paliwo też powinno być:) może coś w tym jest ale, to że ktoś lubi jeździć wygodnie nie oznacza że musi marnować pieniądze na paliwo jak podjeżdżam e66 na stanowisko z lpg którą mam bardzo ładnie schowaną i pod maską i pod klapeczką i butla w kole i podchodzi jakiś chłopiec z golfa III i mówi "eeee taka fura a na gazie..." a ja mu na to "chłopczyku Ty nie masz tyle pieniążków w skarbonce co ja właśnie wlewam do zbiornika z lpg:)" a i tak mała prywata jakby ktoś szukał f to brat ma do sprzedania xxxxxxxxxxxxxxxxxxn a jakby ktoś chciał e66 to oddam swoją w dobre ręce żeby się przesiąść na f:) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

    Mod Edit:
    Ja skasowałem linki.
    Ostatnio edytowane przez Bezi ; 21-03-2014 o 10:22
    750iL bez kagańca i jest radość z jazdy...

  5. #55
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,959
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    @Pitu


    Napisz coś więcej o rejestracji spółki w Czechach ...
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #56
    Początkujący Użytkownik Awatar dawca318is
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    58
    BMW
    e30 318is '90; e34 535i '90; F01 740d '10
    Skąd
    śląsk, bytom
    Cytat Zamieszczone przez Pitu888 Zobacz posta
    wypowiedź Dawcy318is "A dlaczego Kolego ADASIO na priv
    w koncu jesteśmy dorośli i nie ma czego ukrywać

    Po pierwsze, ja nie napisałem o tym że można kupić takie auto na polskich blachach . Bo taki wariant uważam za najbardziej idiotyczny ( przepraszam jeżeli kogoś uraiłem tym okresleniem ) Tylko w polsce płaci sie tak złodziejskie myto wzgledem srednich zarobków .
    Zreszta moja tez nie była kupiona w polsce - bo raz że u nas sa dziwnie droższe te auta niż w niemczech .
    ja kupuję w niemczech i rejestruję na czeską spółkę której jestem włąscicielem . w czechach nie płaci sie ani vatu , ani akcyzy .
    ale skoro uważsz że sie nie da to jesteś w błędzie .
    prosze bardzo

    http://www.mobile.de/pl/marka/bmw/mo...178389687.html

    http://www.mobile.de/pl/marka/bmw/mo...178914537.html

    po wwiezieniu do polski i po opłatach wlacznie z akcyzą jedno z takich aut wyjdzie Cię około 26 ( maks 27 tyś euro na czysto . bo jakbyś nie wiedział vatu w niemczech nie zapłacisz ze względu na sprzedaż wewnątrzwspólnotową , co zrównoważy akcyzę , tablice , ubezpieczenie i nawet paliwo na powrót

    jakby ktoś chciał wiedziec wiecej - to pytajcie"


    Przperaszam za OT ale nie mogłem się powstrzymać z wyprostowaniem wypowiedzi Dawcy318is kolego żyjemy w Polsce i jeżeli chciałbyś w naszym złodziejskim kraju zarejestrować normalnie to auto niestety vat i akcyze opłacić będzie trzeb anie wiem jak jest w czechach ale u nas rządzący nie dadzą Ci lekkim misiem odpuścić 50tyś zł kosztów niestety tak jest a jeżeli ktoś kupi auto w netto i później zarejestruje je w kraju to urząd skarbowy napewno laurkę mu wyśle a wtedy już tak miło nie będzie i płaci to osoba która "wprowadziła oficjalnie auto na teren RP" jeżeli była wyrzucona f-ra i napisany na kolanie kaufvertrag z niemcem z briefu to życzę powodzenia na sprawie w sądzie o fałszowanie dokumentów (każdy niemiec od razu wyprze się i powie że w życiu Cię na oczy nie widział o ile faktycznie z nim nie spisałeś umowy) jeżeli chodzi o akcyzy to też urząd celny się o nie upomina mój brat przywiózł z francji kilka samochodów typu clio, megane itp które posiadały 2 miejsca kratki wanny i co tylko pragniesz urząd skarbowy traktuje je jako auta ciężarowe i można sobie paliwo itp rozliczać a urząd celny ma swoje prawa i akcyzy najpierw nie wymagał ale jednak po około roku przypomnieli sobie że przecież można wydymać polskiego przedsiębiorcę i pobrać od niego haraczyk a i nie mówię tu o jakimś kombinowaniu tylko normalnie legalnie kupione auto z fakturą i legalnie rejestrowane na osobę która kupiła a nie wyrzucone faktury i pisane umowy z niemcem z briefu

    Wracając do tematu benzyna czy diesel w zależności od tego kto co lubi benzyna zawsze będzie mimo wszystko cichsza niż diesel i jednak graty trochę tańsze są do benzyny jedyny minus f i wyższość nad nią e65 to to że nie da się na razie założyć do niej dobrze współgrającej instalacji lpg pewnie teraz mnie tu koledzy zlinczują jak to jeździć 7 za 150tyś< i ładować w nią gaz stać Cię na auto to na paliwo też powinno być:) może coś w tym jest ale, to że ktoś lubi jeździć wygodnie nie oznacza że musi marnować pieniądze na paliwo jak podjeżdżam e66 na stanowisko z lpg którą mam bardzo ładnie schowaną i pod maską i pod klapeczką i butla w kole i podchodzi jakiś chłopiec z golfa III i mówi "eeee taka fura a na gazie..." a ja mu na to "chłopczyku Ty nie masz tyle pieniążków w skarbonce co ja właśnie wlewam do zbiornika z lpg:)" a i tak mała prywata jakby ktoś szukał f to brat ma do sprzedania xxxxxxxxxxxxxxxxxxn a jakby ktoś chciał e66 to oddam swoją w dobre ręce żeby się przesiąść na f:) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

    Mod Edit:
    Ja skasowałem linki.

    Witam ponownie wszystkich zainteresowanych i w szczególności kolege Pitu888

    A wiec od poczatku jeżeli chodzi o sprawy celno - akcyzowo - vatowo/podatkowo
    W pierwszej kolejności musimy sobie wyjaśnić , czy chcesz chłopie kupić auto dla siebie jako dla osoby prywatnej , czy na firmę .
    1. Jeżeli jak dla przysłowiowego Kowalskiego - to obowiązuje Cie tylko akcyza ( tak jak podałem powyżej ) i nie pisz glupot , że jest inaczej bo wprowadzasz chlopaków z forum w bląd . A mianowicie - żejemy w takim popierd....m kraju , ze tu musisz sie upomniec w urzędzie skarbowym o zastosowanie konkretnego przepisu do Twojej osoby , żeby czegoś nie placić - w mysl zasady - jak nam nie powiesz jaka ulga Ci przysługuje - to sobie zapłać wszelkie podatki jakie tylko wymyśliliśmy .
    2. Natomiast jak chcesz kupić furę na firmę - to musisz zapłacić akcyzę i tylko w niektórych przypadkach vat - bo sa rownież odstępstawa od zaplacenia vatu :))) ( pogadaj z dobrym doradca podatkowym ) - wiec powiedz mi dlaczego w takim przypadku gdy masz firmę - nie możesz miec powiedzmy spółki w czechach - jak w moim przypadku ( nie płacisz akcyz , vatu ) przepisy sa przejrzystsze , nikt z góry nie traktuje Cie jak przestępcy karno-skarbowego , nadal jesteś przedsiębiorcą , a jeżdżenie na czeskich blachach ( mozesz mi wieżyć) tez ma swoje plusy , choć i sa minusy .

    Co do wyboru silnika - silnik z 740i - czyli 3 litry biturbo jest jednostka bardzo trwała , do tego najtańszą w zakupie ( jako całe F01 740i , jak i samego silnika ) , zupełnie wystarczająca do sprawnego poruszania się ( jeżdziłem 4 tygodnie ) , ale bardzo wrazliwą na jakośc paliwa - z racji tego jest to silnik z góry skazany na niepowodzenie w przypadku przerabiania na LPG . Inaczej sie ma sprawa w przypadku V8 ( znajomy jeżdzi zagazowaną ) - bo choć jest zaturbione - to dobrze toleruje zgazowanie ( mówimy o dobrej instalacji gazowej - nie mylić z instalacja podającą gaz płynny na zawór dolotowy ) . Ale mało kto pamięta , ze w F01 nie ma koła zapasowego i ewentualne miejsce na butlę jest uzyskane kosztem miejsca w bagażniku - który i tak nie jest największy .

    Zresztą powiem tak - na dzień dzisiejszy mam wątpliwą przyjemność czesto odwiedzac serwis i żaden z motorów wkładanych do eFek ( poza 3,0 benzyna ) nie należy do bardzo trwałych . w V8 liche sa panewki i u mojego mechanika ( wg jego slów ) "...taka własnie 750i -jedna na tydzień stoi na silnik..." . Ci co maja 750i i nie maja jeszcze takich problemów , powinni udac się do czestochowy na pielgrzymkę :)))))
    I tak z własnego doświadczenia Panowie - rozwodzicie sie tu nad spalaniem - jak by to było podstawowe kryterium kosztów utrzymania samochodu .
    A co to za różnica czy mi auto pali 8,5 czy 14,8 ( bo tak pali na 100 km moj klekot na dwóch turbinach - w zależności jaki mam humor ) - jak wszystkie inne koszty ( w szczególności mam na mysli serwis ) biją te drobne różnice w cenie paliwa na głowę

  7. #57
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    740i to dość dobry motor ale jak ktoś szuka czegoś do mocniejszych wrażeń to 750d, 750i no albo 760i ;)

  8. #58
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    116
    BMW
    F02 750xd,F01 740xd, Ex 745d
    Skąd
    nowy sacz
    euro_tuned ile masz biegów w swojej 750il ?

  9. #59
    Początkujący Użytkownik Awatar dawca318is
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    58
    BMW
    e30 318is '90; e34 535i '90; F01 740d '10
    Skąd
    śląsk, bytom
    Tak , można się zgodzić kolego Euro , że do mocniejszych wrażeń lepsze są 750i , że o 760 nie wspomnę - ale chyba masz na myśli tylko krótkie sprinty :) . Co do 750d i trwałości tej jednostki napędowej już pisałem - oby kolega kjwilk nie musiał sie o tym przekonywać na własnej skórze jak ja ( niewątpliwie 750d jest to cholernie mocna maszyna spęta z 8 biegowym automatem i cztero-napędem , ale Euro nie możesz polecać komuś takiego , czy innego silnika bo robi sekundę lepiej do setki czy 8 sekund lepiej do 200 - nie patrząc na inne aspekty życia codziennego - bo wiem ile kosztuje utrzymanie mojego silnika w nienagannym stanie (a na dzień dzisiejszy N57 to jest jakieś prawie chińskie dziadostwo ) a ceny dla 750d są 30% wyższe bo pytałem .
    Wszyscy sie tu rozwodzą albo nad wrazeniami z jazdy albo nad spalaniem w F01. I co któryś podnosi , ze jego maszyna najlepsza :)))))))) i najoszczędniejsza
    To może teścik ???
    powiedzmy trasa kraków - karlsruhe - kraków ( jakies 2 tysiace kilometrów i kilka wariantów dróg )
    ja jadę moją słaba i uważana przez większość - za wariant stricte rozsądkowy 740d - a konkurent "benzynowy" może jechac 750i , czy nawet 760i - wspólny start i kto pierwszy .
    nieskromnie powiem , że co najwyżej mogę sie obawiac o wynik - gdyby kolega kjwilk szarpnął by sie którąś swoją dieslową eFką .
    przegrany sponsoruje paliwo wg rachunków ze stacji benzynowych i powiedzmy najlepszy z możliwych obiadów w krakowie .
    Może taki test pokaże jak to wrażenia z jazdy przełożą sie na wasze spalanie które jest nad wyraz niskie :)))) i na szybkość pokonywania dużych odległości ( dla których chyba takie samochody jak siódemki powstają ) - a nie na sprint od świateł do świateł
    No to jak - jest jakiś chętny :)))))
    Ostatnio edytowane przez dawca318is ; 27-03-2014 o 10:01

  10. #60
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Na takiej trasie byćmoże i miałbyś mniejsze spalanie. Z tym, że nie wiem czemu miałby slużyć taki test skoro i tak max 250km/h każdy z nas może polecieć.

Podobne wątki

  1. [Stag] Kupno E38 JAKI SILNIK ???? Jaki Gaz ??????????
    Przez pest2000 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 14:06
  2. [E38] Kupno E38 JAKI SILNIK ???? Jaki Gaz ??????????
    Przez pest2000 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-10-2011, 19:03
  3. [silnik] Doradzcie, jaki silnik w e65 ?
    Przez maciek266 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 12:10
  4. [ pozostale] Jaki silnik do e38 ??
    Przez Świrus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-02-2010, 07:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •