Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: wiatrak klimy - jak zwykle jakieś voodoo u mnie ;p

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie

    wiatrak klimy - jak zwykle jakieś voodoo u mnie ;p

    Więc... sobie chodzi jak mu się podoba, albo nie chodzi. Częściej to drugie. Rezystor - ok, magnesy ok. Wiatrak... raz działa jak gdyby nigdy nic, raz nie.

    Efekt: w czasie jazdy klima działa... jeśli wiatrak nie chodzi *(100km/h +), w korasie tam gdzie potrzebna... nieeeee bo po co.

    Dodatkowo... aż mi włosy na plecach stanęły... temperatura KTMP dochodzi do 101*C w skrajnych przypadkach - przy włączonej klimie. Przy wyłączonej... max 96.

    Ktoś ma pomysł co to takiego może być? Bo już chyba zaczynam mieć dość tego auta ;> coraz częściej się do s-klase uśmiecham ;p

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez darkman Zobacz posta
    Więc... sobie chodzi jak mu się podoba, albo nie chodzi. Częściej to drugie. Rezystor - ok, magnesy ok. Wiatrak... raz działa jak gdyby nigdy nic, raz nie.

    Efekt: w czasie jazdy klima działa... jeśli wiatrak nie chodzi *(100km/h +), w korasie tam gdzie potrzebna... nieeeee bo po co.

    Dodatkowo... aż mi włosy na plecach stanęły... temperatura KTMP dochodzi do 101*C w skrajnych przypadkach - przy włączonej klimie. Przy wyłączonej... max 96.

    Ktoś ma pomysł co to takiego może być? Bo już chyba zaczynam mieć dość tego auta ;> coraz częściej się do s-klase uśmiecham ;p
    masz pewnie to co ja - wisko nie dziala(sprawdz koniecznie) a autko chldzi sie wiatrakiem od klimy ktory CZASEM nie dziala i duatko nabiera temperaturki:) ja mialem to samo:) padl mi wiatrak od klimy i aut zaczelo nabierac temp:) okazalo sie ze wisko od dawno u mnie nie dzialalo ale nie iwedziwlem o tym bo nigdy nie bylo problemow z temp bo wiatrak od klimy sie zalaczal i zchladzal autko:)

    pytanie odnosnie tematu!!

    CZY MOZNA UZYWAC KLIMY BEZ SPRAWNEGO WIATRAKA? moj sie nie kreci ale klima chlodzi... nie mowie o uzywaniu klimy przez non stop rok czy dwa bez wiatraka ale do czasu znalezienia wiatraka na 3 piny czasami kawalek jak jade w upal to nic sie nie stanie?:> czy lepiej nie ryzykowac wymiany sprezarki i w ogole klimy nie wlaczac bez sprawnego wiatraka?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    jak jedziesz to nic sie nie stanie jeździłem e39 bez sprawnego wiatraka 3 lata i nawet w korkach przy 30 *C nic poza obniżona wydajnością klimy sie nie działo ale obciąża to układ najgorzej jak sie stoi w korku w takie temperaturze.

  4. #4
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    CZY MOZNA UZYWAC KLIMY BEZ SPRAWNEGO WIATRAKA?
    Można, byle jechać >30km/h
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Można, byle jechać >30km/h

    no tez tak myslalem:) dzieki!

Podobne wątki

  1. Jak odłączyć wiatrak klimatyzacji?
    Przez Piotr_R w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 08:47
  2. [e38] panel klimy z gałkami, jak go wyjąć
    Przez brunoz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 17:01
  3. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-03-2011, 09:30
  4. [ elektryka] Jak chodzi nawiew klimy w e38?
    Przez bitek-bitek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-03-2010, 07:39
  5. Wymiana skraplacza klimy - co i jak ?
    Przez Jaca w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-06-2009, 04:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •