Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: klima, nawiew,cieple powietrze

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski

    klima, nawiew,cieple powietrze

    mam wlaczoną klime, tryb auto, 22stopnie na prawą i lewą strone, na zewnatrz jest 14 stopni i w czasie jazdy zimne powietrze leci mi tylko z gornych wlotow a na nogi leci cieple, i to cieplejsze w miare nizszej temperatury na zewnatrz, jak jest temeratura zewnatrza wyzsza od ustawionej na klimie zimne leci z kazdego otwory ale jak ponizej ustawionej cieple leci mi na nogi, czy to normalne??? u was tak samo dziala??? moze ktos mi to z was sprawdzic??

    pozdrawiam

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4
    Leci ciepłe? No to witaj w klubie :-D znaczy się padły elektrozaworki lub połączona z nimi mała pompka wody. To bardzo częsta usterka i bardzo wkurzająca. Nowa część to 1000 PLN a na Allegro 200 -300 PLN ale jak kupisz np. z rocznika 96 czy 97 to długo nie pochodzi. Czasami pomaga sprawdzenie przewodów elektrycznych zaworków pod tym linkiem masz rozkminioną tą usterkę http://www.laczik.org/BMW/repair/E38_AC/E38_AC.html
    Mam nadzieję, że pomogłem :-D
    Go Navy! / Apple rulez!

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ale jak temperatura powitrza jest wieksza niz ustawiona na klimatroniku to leci normalne zimne powietrze, wiem o co chodzi z tymi zaworami, ze puszczają/ zawieszaja sie, one dzialaja tylko ze jak temperatura jest ponizej ustawiona to auto wiadomo musi podniesc temperature wewnatrz a podnosi w ten sposob ze puszcza cieple powietrze na nogi, i czy to normalne?

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    wszystko jest ok, jak jest temperatura identyczna wewnatrz lub wieksza na zewnatrz normalnie leci zimne powietrze ze wszystkich otworoe, jak przelacze z auto na wszystkie wyloty leci z kazdego cieple a po nagrzaniu wnetrza juz lekko cieple, jest ok, widac tak ma dziala, u kumpla jest identycznie tz ze wszystko chyba gra

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    glupio sie przyznac ale chyba nieznam sie dokladnie na obsludze wentylacji/klimatyzacji e38 na srodkowym nawiewie mialem ustawiony/wymuszone tylko zimne i dlatego auto probowalo "naggonic" spadajaca temp. nawiewem na nogi, wystarczy ustawic srodkowy nawiew w polowie i jak jest za cieplo ze wszystkich nawiewow leci zimne powietrze, jak za zimo ze wszystkich cieple, tak to jest jak sie nieczyta instrukcji :-) ale juz mam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •