Witam kolegów nie dawno czyli jakies 2 miesiace temu kupilem e38 740iL. Zrobilem ok 4tys km i wczoraj zaczal sie problem. Pekł przewod od reduktora gazu i uciekl caly plyn od chlodnicy. (dodam ze w sprawach mechanicznych jestem laikiem). Bez plynu zrobilem ok 2 km do najblizszego warsztatu zdjagnozowali wymienili przewody i powiedzieli mi dzis ze silnik sie gotuje chociaz temperatura na wskazniku temp. jest na środku, gruby przewód na górze od chlodnicy do silnika jest goracy i miekki korek byl odkrecony plyn parowal i odpowietrzali silnik przez odkrecanie na chlodnicy jakiejs srubeczki. Mechanicy stwierdzili a bylo ich 4 ze silnik sie grzeje i to wina termostatu bo rura na gorze taka gruba chyba od powrotu jest goraca a jakas rura patrzac na silnik po lewej stronie na dole przy chlodnicy jest zimna, powiedzieli ze nie ma obiegu tylko jest obieg zamkniety. inny mechanik stwierdzil ze to pompa wody siadla a nie termostat. Ja ruszaylem w trase bede za ok tydzien w polsce, a samochod stoi i nie wiem co dalej robic. ?? przychodzi cos komus do głowy itp ?? sprawdzalem w necie ze termostat dziala przy temperaturze ok 105stopni. Dodam tez ze jak dojechalem do warsztatu bez plynu chlodniczego to z silnika unosila sie delikatna smuga dymku. Mam nadzieje ze sie silnik nie przegrzal bo jechalem bardzo wolno na niskich obrotach. Dzis po zalaniu plynu i zrobieniu przewodow odpalil bez najmniejszego problemu i prawcował równo. Czy mam sie nie przejmowac opinia (speców) i wszystko jest OK czy zwrocic na cos uwage ?? pozdrawiam Wyczyn