Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Wentylator klimy się nie zalącza

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    120
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Siedlce

    Wentylator klimy się nie zalącza

    Siema.

    Wiem, że było pełno takich tematów, większość pewnie czytałem. Po uruchomieniu klimy, nie odpala się wiatrak na żadnym biegu(klima manualna). Sprawdziłem kostkę i sprawa wygląda tak:

    Po włączeniu klimy napięcie pojawia się na 1 pinie( kostka 4-pinowa), ale po zmianie na panelu siły nawiewu napięcie pozostaje ciągle tylko na tym jednym pinie. Na pozostałych 2 cisza. Według tego co czytałem napięcie powinno przeskakiwać po zmianie siły.

    Wiem że wiatrak padł, ale czy można jakoś sprawdzić czy chodzi o rezystory tylko czy cały jest do wymiany.

    Czy trzeba do tego ściągać wiatrak, bo wiąże się to ze ściąganiem przedniego zderzaka.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Witaj

    nie jest prawdą, że wiatrak z przodu auta wieje szybciej jak włączysz wyższy bieg nawiewu - on wieje jak mu podaje podwójny czujnik ciśnienia przy osuszaczu klimy. Jego tempo jest zależne od temperatury czynnika oraz ciśnienia.

    Wiatrak jeśli tylko jest sprawny - po podłaczeniu do niego napięcia na odpowiednim pinie powinien przynajmniej kręcić się na najwyższych obrotach. Jeśli nie kręci się na dwóch a na najwyższych tak, to masz pacnięte rezystory; jeśli wcale - najpewniej pacnięty wiatrak.

    Rezystory masz za wiatrakiem, widoczne po lewej stronie na ramie. Są one przy okazji chłodzone tym wiatrakiem, gdyż wydziela się na nich sporo mocy. Prawdopodobnie będziesz musiał wyjąć wiatrak, żeby się do nich dobrać.
    Ostatnio edytowane przez brunoz ; 11-06-2012 o 14:28
    Nein! Mein Schnitzel!

Podobne wątki

  1. [klima] Wentylator klimy dziwny objaw
    Przez lockbud w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-11-2011, 19:14
  2. Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 05-07-2010, 10:34
  3. [ elektryka] Wentylator klimy 740d
    Przez mavic w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-06-2008, 15:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •