Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: obd1/obd2

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    44
    BMW
    E38 M62tuB35, E39 530D
    Skąd
    Wschód

    obd1/obd2

    Mam pytanie.
    Od kiedy w E38 stosowany był system obd2?
    Czy granica pomiędzy obd 1 i 2 była w konkretnym roku, czy dla każdej wersji silnikowej inaczej?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Zależy o co dokładnie pytasz. W e38 praktycznie wszystkie sterowniki były zgodne z obd2 - najstarsze ze standardem KWP2000 (key Word protocle) ze slow initem i wake-upem na linii L.
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    44
    BMW
    E38 M62tuB35, E39 530D
    Skąd
    Wschód
    Pytam o zgodność wersji 740i M60 sprzed września 95 oraz wersji 735 iL z października 98 (po lifcie).
    Chodzi o ewentualnego swapa (starszy w miejsce nowszego). Już o tym pisałem w innym temacie, ale jako wątek poboczny. Nie uzyskałem odpowiedzi.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    M60 sterowane jest kompem Motronic 3.3, a M62 Motroniciem 5.2.1. Z praktycznej strony patrząc oba kompy sa bardzo podobne. M5.2.1 posiada linię CAN, M3.3 - nie wiem. Dobrze by bylo znac liste wszystkich modułow które masz w aucie, to na pewno pomoże w określeniu, jak bardzo czasochłonny może byc swap.
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •