Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Regulacja LPG - czy taka metoda jest dobra/bezpieczna?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Wiotki
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    129
    BMW
    e65 745
    Skąd
    PL
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Skoro tak, to dziwne ze ma problem z wrzutka na luz w czasie jazdy :D

    hehehe zhamuj swoja skrzynie tak i nam wtedy powiesz dlaczego nie można :D:D:D
    V12 soundsystem !


  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Panowie, mnie nie raz zdarzyło się opierać prawą rękę o lewarek automatu (z przyzwyczajenia do manuala w drugim aucie) i kilka razy wrzuciłem na N podczas jazdy (może coś w okolicach 100km/h). I nic się absolutnie nie stało. Również przecież można powiedzieć, że holowanie na N też od razu zabije skrzynię, a jednak tego nie robi...

    Ale ponieważ nie wiedząc dokładnie jakie odbywają się procesy w skrzyni wrzuconej na N, nie chciałem ryzykować. A znajomość dokładnej mocy silnika (moc na kołach + moc tracona na ASB = moc silnika) jest dla mnie co najwyżej ciekawostką (jak jaranie się osiągalnym 250km/h, choć nigdy tyle tym autem nie jechałem). Toteż nie nalegałem, jak gość miał opory przed wrzuceniem N.
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #13
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    kilka razy wrzuciłem na N podczas jazdy (może coś w okolicach 100km/h). I nic się absolutnie nie stało
    Mi zdarzyło się ze 3 razy "wrzucić 5 na steptroniku", bo myślałem, że jadę na "S". Auto było na "D", więc wskoczył "N"... Raz około 120 i dwa razy około 100km/h.
    Problem jest żeby przy 100km/h wrzucić znowu "D" bez szarpnięcia, ale z samym "N" problemu nigdy nie miałem.
    Jakby to był taki potworny problem dla skrzyni, to "wyrzucenie na N" wymagałoby wciśnięcia przycisku na wybieraku -- co by sugerowało tylko awaryjne użycie.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  4. #14
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Wiotki Zobacz posta
    hehehe zhamuj swoja skrzynie tak i nam wtedy powiesz dlaczego nie można :D:D:D
    NIe wiem skad masz takie info ale zapamietaj ze na N mozesz wyrzucic nawet przy 250km/h i nic sie skrzyni nie stanie.
    Tak samo mozesz bez szkody dla skrzyni wrzucic spowrotem D przy 200km/h i tez sie NIC skrzyni nie stanie :)

    Poczytaj posty moich przedmowcow - nie ma co szerzyc ciemnoty ;)

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Moze i mozna , ale robic sie tego nie powinno. A e65 w trakcie jazdy nie mozna wlaczyc neutrala.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Wiotki
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    129
    BMW
    e65 745
    Skąd
    PL
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    NIe wiem skad masz takie info ale zapamietaj ze na N mozesz wyrzucic nawet przy 250km/h i nic sie skrzyni nie stanie.
    Tak samo mozesz bez szkody dla skrzyni wrzucic spowrotem D przy 200km/h i tez sie NIC skrzyni nie stanie :)

    Poczytaj posty moich przedmowcow - nie ma co szerzyc ciemnoty ;)

    Kolega nie szerze ciemnoty , i każdy kto ma hamownie i chodź trochę oleju w głowie nie zhamuje starego automata na własną odpowiedzialność ,więc nie szerz patologii. Jak przeciągniesz bieg do końca i wrzucisz na N skrzynia nie będzie wtedy smarowana ,możesz sobie wyobrazisz co może się stać ze skrzynią przed ten czas podejmiesz ryzyko ?
    V12 soundsystem !


  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    Skrzynia smarowana bedzie, smarowanie chodzi jak tylko uruchomisz silnik, pompy w ASB sa od strony silnika, a nie od strony walu(gdyby tak bylo,to skrzynia bylaby smarowana tylko podczas jazdy - co za tym idzie moglbys automat holowac.)
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  8. #18
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Wiotki Zobacz posta
    Kolega nie szerze ciemnoty , i każdy kto ma hamownie i chodź trochę oleju w głowie nie zhamuje starego automata na własną odpowiedzialność ,więc nie szerz patologii. Jak przeciągniesz bieg do końca i wrzucisz na N skrzynia nie będzie wtedy smarowana ,możesz sobie wyobrazisz co może się stać ze skrzynią przed ten czas podejmiesz ryzyko ?
    A skad pomysl z brakiem smarowania?? widac ze nie masz pojecia o pracy automatu... albo nie doczytales tematu - nie chodzi tu o zgaszenie silnika tylko o wrzucenie N
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #19
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Kiedyś jak mieszkałem na dużym wzgórzu, które miało ponad milę długości, a było to w stanach, zawsze zjeżdżałem sobie na N obojętnie jakim samochodem wtedy jechałem. Nigdy nie było żadnych problemów ze skrzyniami, a tych aut było spokojnie kilkanaście.
    pozdrawiam Bartek

  10. #20
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez Wiotki Zobacz posta
    Jak przeciągniesz bieg do końca i wrzucisz na N skrzynia nie będzie wtedy smarowana
    Prawdziwą przyczyną awarii na hamowniach jest uderzenie ciśnienia oleju, a nie brak smarowania.
    Zużyte uszczelniacze tłoków, zakleszczające się dławiki, puszczające uszczelki sterowania, zacinający się regulator ciśnienia na pompie - to powoduje, że przy wysokich obrotach coś niedobrego może się stać i czasem się dzieje.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Podobne wątki

  1. Czy taka konfiguracja jest ok??m60b30
    Przez marek1132 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-10-2010, 03:34
  2. FULL OPCJA-czy jest taka mozliwośc?
    Przez Bartek760i w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-10-2010, 13:47
  3. instalacja PRINS - czy na pewno taka dobra?
    Przez Hubertus7er w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 28-11-2008, 16:47
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-09-2008, 20:41
  5. czy jest taka opcja ??
    Przez olejus w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-07-2007, 11:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •