Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Konstrukcja lusterek.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź

    Konstrukcja lusterek.

    Dzisiaj rano wsiadam do auta, przede mną 600km i mnóstwo spraw do załatwienia, a tu psikus. Ktoś się w nocy nie bał i zajebał wkład lewego lusterka.
    Myślałem że z wściekłości zwariuję. Ludzie nie szanują w ogóle czasu innych osób. Prostactwo się szerzy. Jakbym gościa znalazł to bym mu nogi powyrywał z czterech liter.
    To tyle jeśli chodzi o fabułę.
    Wszystkie swoje plany anulowałem i podjechałem do kolesia który przez Allegro sprzedawał nieoryginalne szybki do lusterek. Wcześniej zadzwoniłem do ASO gdzie powiedzieli mi, że taka szybka kosztuje ok. 1117zł :D
    Udało mi się kupić ten zamiennik za pięć dyszek i chciałem go zamontować, no ale... kolejny psikus. Najwyraźniej ktoś nie tylko pozbawił mojego lusterka szybki ale także jakiegoś elementu łączącego ją z obudową, przez co zamontowanie nowego zwierciadła stało się niemożliwe.
    Przesyłam Wam drodzy koledzy zdjęcia tego co mam i zwracam się do Was z prośbą żebyście powiedzieli czego mi brakuje. W środę jadę w dłuższą trasę i nie wyobrażam sobie takiej wyprawy bez lusterka!





    PS. Na osiedlu na którym parkuję jest kamera, myślicie że warto zgłosić sprawę na policję?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar martinez538
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    447
    BMW
    330xd e91/ ex740iA e38 2000r/525i e34 1990r
    Skąd
    Myszków
    pewnie że warto, od tego jest policja, nie można przymykać na to oka bo następnym razem mogą ci wziąć całe auto

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Ustaliłem już czego nie mam. Brakuje mi takiego małego plastikowego krążka na który zapina się szybkę. Zamówiłem sobie już inne, kompletne używane lusterko i wymontuję z niego to co mi potrzebne...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    67
    BMW
    540iAT
    Skąd
    Mazury
    Kolego, powinieneś mieć wkład z fotochromem a ten co kupiłeś to zwykły, nie wiem czy dasz radę go dopasować :-(

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kasin
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    155
    BMW
    E38 735i
    Skąd
    Końskie
    Cytat Zamieszczone przez wojtek-e30 Zobacz posta
    Kolego, powinieneś mieć wkład z fotochromem a ten co kupiłeś to zwykły, nie wiem czy dasz radę go dopasować :-(
    ale kolega neonunit nie ma fotochromu.Lusterka z fot. oprócz kabli do podgrzewania mają jeszcze dodatkowo kostke do podłączenia szkła ,więc wystarczy tylko przełożyć lusterka i wszystko gotowe:D

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    No więc tak.
    Szkła które kupiłem faktycznie nie są fotochromatyczne, ale to nic nie szkodzi, bo pasują w miejsce moich. Tutaj akurat jest stuprocentowa kompatybilność. Po prostu wtyczka od fotochromu w obudowie lusterka będzie sobie luźno dyndać i tyle.
    Niestety silniczek w lusterku był niekompletny. Tzn same dwa silniczki były, ale brakowało plastikowego krążka którym by miały poruszać w celu regulacji - stąd też problem z zapięciem szkła. Kupiłem więc lusterko z rozbieranego auta, i żeby zaoszczędzić czasu nie rozbierałem drzwi tylko odkręciłem z niego silniczek i odciąłem przewody. To samo ze swoim wybrakowanym. Wkręciłem nowy silnik w miejsce starego a kiedyś w wolnej chwili usiądę przy aucie i polutuję przewody żeby mieć elektryczną regulację.
    Póki co mogę lusterko ustawić sobie ręcznie, a podgrzewanie działa i tak. :)
    Temat można zamknąć.
    A dla informacji, koszt jednego zwierciadła z fotochromem w ASO to ~1100-1250zł. Ja za nieoryginalne wkłady bez fotochromów (przyciemnione na stałe) zapłaciłem 40 zł/szt.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez neonunit Zobacz posta
    wolnej chwili usiądę przy aucie i polutuję przewody żeby mieć elektryczną regulację.
    Możesz to zrobić na takie specjalne rurkowe zaciski...szybko i sprawnie...ja tak ostatnio polączyłem przewódy od czujnika temperatury zewnętrznej...żeby to polutować to musiałbym zderzak ściągać a tak wsadzilem tam rękę przez otwór od przeciwmgielnego,zacisnąlem zacisk kombinerkami i lala.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

Podobne wątki

  1. [elektryka] zanik elektryki siedzeń i lusterek
    Przez KędziorCG w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-08-2011, 08:23
  2. [karoseria] Upgrade ze zwyklych lusterek el na skladane el
    Przez muKo w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 05:29
  3. Regeneracja lusterek.
    Przez wm w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-02-2011, 19:18
  4. Kradziez lusterek
    Przez lukaskwiat w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 05-01-2010, 14:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •