Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Nacisk na oś po przeszczepie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    44
    BMW
    E38 M62tuB35, E39 530D
    Skąd
    Wschód

    Nacisk na oś po przeszczepie i swap OBD2->OBD1

    W stacji diagnostyki dostałem info, że po przeszczepie większego silnika (dokłądnie 3,5 na 4,0) moze być problem z uzyskaniem badań do rejestracji auta z uwagi na zwiększony nacisk na przednią oś. Moim zdaniem nie powinno być problemu, bo w tych budach fabrycznie przecież siedzi 5,4. Co Wy na to? Bez przypału?
    Ostatnio edytowane przez Zator ; 07-06-2012 o 16:05

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    ten diagnosta chyba oszalał. Nie wiem czy w ogóle jest nawet różnica w masie silników 3.5 m62 i 4.0 m60 a jak jest to max 5 kg.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Poprostu nie mówi się takich rzeczy diagnoście,silniki wyglądają tak samo, nikt już nie sprawdza numeru silnika więc problemu nie będzie.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    44
    BMW
    E38 M62tuB35, E39 530D
    Skąd
    Wschód
    A przy ubezpieczeniu nie będzie lipy przy ewentualnej wypłacie ubezpieczenia? Czyli rejestrować normalnie jako 735?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Ubezpieczyciel zawsze będzie szukał powodu żeby nie wypłacić odszkodowania. Tylko raczej nie dojdzie do tego że silnik to 4.0 a nie 3.5. Zresztą martwić się może ten kto w dowodzie ma np. 4 garowe 1.6 a pod maską siedzi szóstka o dwukrotnie większej pojemności.

    Poza tym trochę kiepski pomysł z tym swapem. Chociażby dlatego, że 4.0 jest OBD1 a 3.5 OBD2. Już lepiej 4.4 wrzuć, przynajmniej będziesz miał taki sam silnik.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Zator, ja w E30 Kombi przeglądy robiłem mając pod maską m52TUb28 :] Nikogo nie interesuje co masz pod maską.. Każdego interesują papiery.. Rok później robiłem przegląd na legalu.. transplant miałem wbity w dowód i też diagnosta nie miał pretensji.. Wszystkie papiery miał to się odwalił..


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Dobrze jest zgłosić wymianę silnika (tzn np zmianę pojemnosci) i miec to dowodzie. Unikniesz ewentualnych problemów (czego nie życzę) w razie wypadku itp..
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    44
    BMW
    E38 M62tuB35, E39 530D
    Skąd
    Wschód
    Cytat Zamieszczone przez Inur Zobacz posta

    Poza tym trochę kiepski pomysł z tym swapem. Chociażby dlatego, że 4.0 jest OBD1 a 3.5 OBD2. Już lepiej 4.4 wrzuć, przynajmniej będziesz miał taki sam silnik.
    Wszystkie wpinki pasują bez żadnych przejściówek.

  9. #9
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Zator Zobacz posta
    Wszystkie wpinki pasują bez żadnych przejściówek.
    No nie do konca... ale skoro wiesz ze pasuja to powodzenia :)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    44
    BMW
    E38 M62tuB35, E39 530D
    Skąd
    Wschód
    Twój post sugeruje, że się wymądrzam. Otóż się nie wymądrzam, bo nie ja robię auto. Odbieram tylko informacje od osoby, która je robi. Bardzo chętnie poczytam to, co mają do napisania mądrzejsi ode mnie. Wtyki pasują w sensie fizycznym, bo wiązka została podpięta "na sucho". Z tego co wiem, to jeżeli OBD się różnią, to ilość pinów w złączach się różnią i należy stosować przejściówki do samego podłączenia.
    Teraz pytanie: auto jest z października 1998 (już po lifcie). Czy na bank jest tam system OBD drugiej generacji? (z tego co czytam, to OBD II pojawiło się na rynku europejskim trochę później).
    A jeżeli jest, to czy totalną niemożliwością będzie zgranie systemów w aucie z silnikiem z OBD1, czy po prostu będzie to wymagało większego zachodu?

    ps: może zmienić temat wątku?

Podobne wątki

  1. [ zawieszenie] Jaki jest max. nacisk na osie??
    Przez phdream w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-11-2010, 08:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •