Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Ciśnienie w kołach

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    16
    BMW
    E65 750i
    Skąd
    Mazowieckie

    Ciśnienie w kołach

    Witam... mam pytanie odnośnie ciśnienia w oponach.
    Tabliczka na progu mówi mi o wartościach 2.3 przód i 2.7 tył - 245/50/18 opony zwykłe, nie run flat
    Napompowałem i zrobiło się sztywno i twardo. Upuściłem na 2,1 z przodu i 2,2 z tyłu. Komfort wrócił.
    Zawsze pompowałem koła tak jak zalecał producent ale tutaj mam wątpliwości... Jak wy pompujecie swoje opony ?

  2. #2
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Tak jak na tabliczce :D
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Jak stosowałem ciśnienia z tabliczki to miałem zawsze wyżarte opony na środku zwłaszcza na tylnych ,więc zmniejszyłem na 2.2 i tył 2.3 teraz zużywają się równiutko ,jest komfort i tyle by było w tej kwestii.Koła 19".

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    ja też mam 19" przodzik 245 a tył 275 i jak miałem 2.5/2.7 to autko lepiej jedzie w koleinach ale słabo na dziurach.teraz mam 2.2/2.4 i jest ok.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    145
    BMW
    e66 745LI 2003r
    Skąd
    Pieńsk
    Ciśnienie podane w tabeli uwzględnia też prędkość. Jeżeli nie jest podana wartość ciśnienia dla różnych prędkości (w niektórych tabelkach się spotyka np. pow 160km/h jest inne ciśnienie) to ciśnienie podane dla danego rodzaju obciążenie gwarantuje bezpieczną jazdę z maksymalną prędkością. Nie zapominajmy że to auto waży 2 tony i jazda z prędkością powyżej 200km/h po lekkim łuku to dość spore przeciążenie dla opon i może ona się zachowywać nie stabilnie jeżeli zastosujemy niższe ciśnienie. Ale oczywiście jeżeli użytkujecie auto w granicach przepisów to nic nie stoi na przeszkodzie aby trochę je skorygować. Jednak należy też pamiętać że niższe ciśnienie w oponie powoduje jej większe nagrzewanie się i opona jest bardziej podatna na uszkodzenia no i oczywiście szybciej się zużywa. Co do zużywania(wyżerania)się bieżnika to częściej zależy to od konstrukcji czyli firmy np. z reguły Continentala zżera z boków a np. w Pirelli właśnie środek ale to nie reguła. Są też opony dedykowane dla różnych mark samochodów tzw homologacja. Teoretycznie opony wyglądają tak samo ale jednak mają trochę zmienioną konstrukcję nośną np. wzmocnione mają barki dodatkową warstwą opasania i nagle zakładając te opony nie wyżera np. boków. Opony takie są z reguły oznaczone jakąś literą na boku opony i w katalogu producenta opon można odczytać do jakiego samochodu zostały homologowane.
    Ostatnio edytowane przez kajciu ; 05-06-2012 o 19:26

  6. #6
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    prawda leży po środku w przypadku e 65 produkowanym od 2001 roku ranflaty były na deskach projektantów stosowanie w nich ciśnień z tabliczek znamionowych skutkuje wrażeniem jazdy na samej feldze szczególnie przy profilu poniżej 40 jedyne lekarstwo minimalnie zmniejszyć ciśnienie lub zagryś zęby i godzić się utratą komfortu oraz szybszym zużyciem zawieszenia ja przypaliłem się na pirelli p zero ran-flat w rozmiarze 245/40/20 no i jeste rozczarowany bbeton pod kołem poprzednie miałem zwykłe dobijałem je na 2.7 do 3.0 a i tak były bardziej komfortowe

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    145
    BMW
    e66 745LI 2003r
    Skąd
    Pieńsk
    No niestety albo stety auto z założenia jest limuzyną i zostało zaprojektowane do poruszania się po drogach a nie po bezdrożach i poligonach jakimi są nasze polskie drogi.

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] Ciśnienie w kołach
    Przez Bashek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 20:24
  2. Luzy poziome w przednich kołach
    Przez bialydaro w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-07-2010, 11:43
  3. Czujnik ciśnienia w kołach
    Przez karwad w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-11-2008, 08:04
  4. Czujnik ciśnienia powietrza w kołach?
    Przez budek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-04-2008, 10:09
  5. Na zakręcie stuka mocno w tylych kołach
    Przez rekin76 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2007, 15:04

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •