Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Wymiana nagrzewnicy???

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska

    Wymiana nagrzewnicy???

    Witam mam taki problem wczoraj jadąc krótką trasą nagle z prawych kratek nawiewu poleciał taki biały dym i było czuć czymś spalonym po chwili to ustało, ale wróciłem do domu zgasiłem auto i tak do dzisiaj. Dzisiaj odpalam a tu komunikat KUHLWASSERSTAND czy coś takiego czyli niski poziom płynu, zauważyłem że z kratek pasażera nie leci powietrze a wykładzina od strony kierowcy jest mokra. Czy to nagrzewnica??? Jeżeli tak to czy muszę ją wymieniać czy da się to naprawić i jakie mniej więcej są koszty takiej zabawy?? Z góry dzięki za odpowiedź.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Koledzy pomoże ktoś?? Bo za miesiąc jadę nad morze i z racji tego że auto idzie do mechanika na zawieszenie to bym od razu naprawił tą nagrzewnicę jeśli to to??

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzegorz01081
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    325
    BMW
    e38 728i 1995
    Skąd
    mrągowo
    wyglada na to , że to niestety nagrzewnica. i jesli jest to male pekniecie to możnaby pokusić sie o wsypanie magicznego , uszczelniajacego proszku ale jest to raczej dorazna naprawa i osobiscie nie polecam. z wymiana niestety jest masa roboty bo trzeba demontowac cala deske rozdzielcza i wyjmowac caly klimatronic i dopierro z niego wymontowac nagrzewnicę . przerabiałem temat u siebie i udało się wszystko ogarnąć samemu ale ogólnie zadania nie nazwalbym prostym . na youtubie jest filmik przedstawiający cały zabieg.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Jeżeli to nagrzewnica to dlaczego z prawych kratek wentylacyjnych nie leci żadne powietrze ani ciepłe ani zimne? Chodzi mi o te od strony pasażera.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzegorz01081
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    325
    BMW
    e38 728i 1995
    Skąd
    mrągowo
    faktycznie dziwne jeśli żadne powietrze nie leci jedynie z jednej strony ale mokra podłoga i ubywający płyn dla mnie jednoznacznie kojarzy się jedynie z nieszczelnością nagrzewnicy. rozumiem , że wiatrak nawiewu słychać normalnie i ze strony kierowcy wszystko dmucha normalnie? może nadmuch ze strony pasażera się wykruszył bo jesli sie nie mylę to obie strony są niezależne bo przecież siłę nadmuchu można regulować indywidualnie na obie strony. może jeszcze niech ktoś sie wypowie w temacie. i to był dym czy para z nawiewu?

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    41
    BMW
    E38 740ia m60b40 95r
    Skąd
    malbork
    Blog
    1
    jezeli nie leci z drugiej strony ,to obstawiam jeszcze elektrozawory mialem podobnie i w e34 z jedno cieplo ,z drugie gorac i dym mi tez poszedl,nie wiem gdzie sie znajduja w e38 bo w mojej jeszcze to nie padlo :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez Maciekmk Zobacz posta
    jezeli nie leci z drugiej strony ,to obstawiam jeszcze elektrozawory mialem podobnie i w e34 z jedno cieplo ,z drugie gorac i dym mi tez poszedl,nie wiem gdzie sie znajduja w e38 bo w mojej jeszcze to nie padlo :)
    Ale to są jakieś elektrozawory w tej obudowie co jest pod dechą czy gdzie one są?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzegorz01081
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    325
    BMW
    e38 728i 1995
    Skąd
    mrągowo
    są w komorze silnika na ścianie grodziowej pop podszybiem mniej więcej. i to tłumaczyłoby brak ogrzewania z jednej ze stron ale zimne leciałoby normalnie przecież.

  9. #9
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Sprawdzałeś inne wątki dotyczące nagrzewnicy lub elektrozaworów ??
    (choćby te poniżej)
    Gra muzyka

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez grzegorz01081 Zobacz posta
    są w komorze silnika na ścianie grodziowej pop podszybiem mniej więcej. i to tłumaczyłoby brak ogrzewania z jednej ze stron ale zimne leciałoby normalnie przecież.
    Jutro sprawdzę jeszcze dokładnie ale wydaje mi się że z prawych kratek nie leci nic a z lewych tylko zimne. A może znacie kogoś z Wrocka kto mi to zdiagnozuje i naprawi?

Podobne wątki

  1. [ wnetrze] Wymiana nagrzewnicy
    Przez rodzinabmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 19:31
  2. [wnętrze] Wymina nagrzewnicy w e38...
    Przez Lord Lukasz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-01-2012, 06:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •