Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: E38 sprężyny

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom

    E38 sprężyny

    Wiem ,że było milion razy ,ale wniosków konkretnych nie ma ,więc zapytam :)

    Chcę w moim e 38 wymienić zawiecho konkretnie z przodu wszystko tzn wahacze ,drążek , końcówki drążków , amortyzatory i z tyłu amortyzatory bo reszta jest ok :)

    Jak to zwykle bywa przód auta jest za wysoko ,więc pomyślałem,że przy okazji trochę auto opuścić w dół zwłaszcza przód , nie tracąc na komforcie :)

    Więc mam pytanie do tych ,którzy maja jakieś doświadczenia w tym temacie ,jakie założyć amortyzatory i sprężyny.

    Amortyzatory jakim najbardziej wierzę to KAYABA ,miałem w poprzedniej e 38 i wytrzymały 200 tys ,więc wynik myślę mega.

    Jeżeli chodzi o sprężyny to myślałem o Eibachach tych czarnych podobno progresywnych.

    Co myślicie o takim zestawie bo już się naczytałem o tym,że zakładanie seryjnych amorów jest bez sensu jak są sprężyny niższe ,choć w poprzedniej e38 miałem sprężyny SUPLEXY + KAYABY amory i nie było wcale żle :)

    Oczywiście interesuje mnie obniżenie w granicach max - 30 przód ,a tył nie wiem bo i tak siada :)


    Proszę o jakieś mądre przemyślenia w temacie :) i jeśli ktoś ma coś ciekawego do sprzedania tzn sprężyny np to jestem zainteresowany :)

  2. #2
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Sprezyny nowe np AP -40 blue :) nie wiem czy wystepuja -30, -20

    Polaczenie komfortu z lepszym wygladem przy uzyciu amorow sredniej polki- w moim przypadku Meyle

    Ps

    Co sie dzieje z moimi ORI springami ? Zyja ? Daj znac ile km-ow zrobily- obliczymy wytrzymalosc :)
    Pewność na każdym kilometrze ...

  3. #3
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Meyle tez mogę mieć ,ale nie wierze w ich jakość ,a druga sprawa KAYABY mogę mieć w super cenie i się sprawdziły :)


    Twoje springi z 3,0 d włozyłem do TDSa wtedy ,ale go sprzedałem ,przód sterczał ,ale było miękko :) :)

    Szlafengała a czy te AP sa progresywne ? :)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    33
    BMW
    730d
    Skąd
    Łuków
    Ja nie dawno zamontowałem meyle i springi AP 40/30 , efekt ? . Jestem zadowolony auto ładnie stoi i bardziej bylem nastawiony w kierunku komfortu , moje oczekiwanie zostało spełnione . :D

  5. #5
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Koledzy mnie też czeka taki zabieg na dniach i jeżeli możecie,to wklejcie jakieś fotki waszego auta jak siedzi.
    Mój mechanik powiedział,że obejdzie się bez wymiany amorów i wystarczy wymiana samych sprężyn,ory.amory podobno dają radę przy wymianie samych sprężyn,przy obniżeniu -30/-40
    Mówię oczywiście o przodzie.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    mi AP niepodchodzą, przod skacze jak piłka, co do amorow to mam meyle, tyle ze mayle tylko pakuje a w srodku jest monroe, jezeli chodzi o KYB to OK, elvis masz racje

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Po wymianie na ori amory moja 7er stoji wysoko szczególnie przód. też myślę o innych springach.

    http://allegro.pl/sprezyny-eibach-pr...457149554.html - jestem skierowany ku Eibach-owi

    http://allegro.pl/bmw-7-e38-sprezyny...409613515.html - VOGTLAND ?? Co to jest ktoś wie?

    http://allegro.pl/mts-sprezyny-obniz...458552451.html - Tu jakiś MTS kojarzy mi się z JAMEXEM jeśli chodzi o jakość??


    Pozd
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    33
    BMW
    730d
    Skąd
    Łuków
    Kwestia gustu kto co lubi , jeden lubi sztywno to niech nazbiera na gwint :D , drugi lubi średnio wiec polecam AP mi sie spodobały , moim zdaniem 7er to nie wyscigówka ale tak jak mowie kto co lubi , JAMEX-y bym odpuscil , MTS-y masz w podobnej cenie co AP 40/30 , a eibach tez niby sztywny a duzo opinii czytalem i wiekszosc mowi , ze nadal jest miekko .

  9. #9
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez nrq Zobacz posta
    JAMEX-y bym odpuscil
    a możecie mi wyjaśnić dlaczego?Właśnie mam robić przelew za Jamexy,ale chyba jeszcze się powstrzymam :/

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez Adus81 Zobacz posta
    a możecie mi wyjaśnić dlaczego?Właśnie mam robić przelew za Jamexy,ale chyba jeszcze się powstrzymam :/
    Ja miałem je na przodzie - 40, auto opadło ale dziwnie sie na nich zachowywało, ponadto nie pasowały na łożysku.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •