Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: m30b30 89r jakie sprzęgło

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka

    m30b30 89r jakie sprzęgło

    Witam. Pacjent to 730 m30b30 z 89roku. Nie wiem czy mam jednomase czy dwumase. Orientuje się ktoś co w tym roku tam było? Na realoem jest jednomasowe sprzęgło w każdym roczniku, ale po szperaniu po forum przeważnie dwumasa czytałem, że siedzi. Objaw mam taki, że słychać klekotanie ze sprzęgła bez różnicy czy wcisnę sprzęgło czy nie. W następnym tygodniu miałem w planie wyjąć skrzynie, ale jeśli siedzi tam dwumas to boję się tam zaglądać :p Przy ruszaniu i innych "manewrach" nie ma żadnych drgań czy wibracji.
    Ostatnio edytowane przez Nowiq ; 31-05-2012 o 23:51

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Jednomas mają roczniki 86 i 87,u ciebie napewno będzie dwumasowe koło,zresztą jak słyszysz terkotanie na wolnych obrotach lub po wyłączeniu silnika to jest właśnie objaw zużytej jednomasy.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  3. #3
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Hmm....cekawie piszecie...ale wg tego...w '87 grudzień (moja) jest zamontowany dwumas....:p
    http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/di...3650105#part04

    Cytat Zamieszczone przez marek1132 Zobacz posta
    zresztą jak słyszysz terkotanie na wolnych obrotach lub po wyłączeniu silnika to jest właśnie objaw zużytej jednomasy.
    Ale takie coś właśnie mnie denerwuje i się zastanawiam czy to nie aby o tym piszecie...:p

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    [QUOTE=marek1132;309594]Jednomas mają roczniki 86 i 87,u ciebie napewno będzie dwumasowe koło,zresztą jak słyszysz terkotanie na wolnych obrotach lub po wyłączeniu silnika to jest właśnie objaw zużytej dwumasy,sorki za przejęzyczenie,w jednomasie amortyzatory drgań skrętnych są w tarczy sprzęgła.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Jednomas mają roczniki 86 i 87,u ciebie napewno będzie dwumasowe koło,zresztą jak słyszysz terkotanie na wolnych obrotach lub po wyłączeniu silnika to jest właśnie objaw zużytej dwumasy,sorki za przejęzyczenie,w jednomasie amortyzatory drgań skrętnych są w tarczy sprzęgła.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  6. #6
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Aha...czyli prawdopodobnie mówimy o tym samym objawie...fajnie..
    Tylko teraz pytanko...co oznaczają te dźwięki...??...poza wspomnianymi doznaniami akustycznymi nie mam żadnych innych objawów, ale denerwuje mnie ten klekot...:p

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Klekotanie mam przy wolnych obrotach i gaszeniu właśnie. Będę chyba polował na sztywne koło zamachowe i jeździł z tym narazie. Mam tylko nadzieje, że nic mi się nie rozleci i nie narobi szkód :p U mnie też żadnych innych objawów nie ma. Wszystko działa elegancko.

  8. #8
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Mam ten sam objaw

  9. #9
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Ja w mojej mam tak samo ,jak coś sie rozleci ,albo mnie wkurzy to włoże jednomas i po kłopocie:)

    Druga sprawa ,kolega miał podobnie i wymieniał dwumasy ,a sie okazał ,że tak skrzynia terkocze :)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Skrzynia też może podobnie hałasować jeśli ma duży luz na wałku,może też terkotać tarcza sprzęgła na wielowypuście wałka skrzyni,ale z reguły zużywa się koło dwumasowe (luz między jednym a drugim kołem).
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •