Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: m30b30 89r jakie sprzęgło

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka

    m30b30 89r jakie sprzęgło

    Witam. Pacjent to 730 m30b30 z 89roku. Nie wiem czy mam jednomase czy dwumase. Orientuje się ktoś co w tym roku tam było? Na realoem jest jednomasowe sprzęgło w każdym roczniku, ale po szperaniu po forum przeważnie dwumasa czytałem, że siedzi. Objaw mam taki, że słychać klekotanie ze sprzęgła bez różnicy czy wcisnę sprzęgło czy nie. W następnym tygodniu miałem w planie wyjąć skrzynie, ale jeśli siedzi tam dwumas to boję się tam zaglądać :p Przy ruszaniu i innych "manewrach" nie ma żadnych drgań czy wibracji.
    Ostatnio edytowane przez Nowiq ; 31-05-2012 o 23:51

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Jednomas mają roczniki 86 i 87,u ciebie napewno będzie dwumasowe koło,zresztą jak słyszysz terkotanie na wolnych obrotach lub po wyłączeniu silnika to jest właśnie objaw zużytej jednomasy.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    [QUOTE=marek1132;309594]Jednomas mają roczniki 86 i 87,u ciebie napewno będzie dwumasowe koło,zresztą jak słyszysz terkotanie na wolnych obrotach lub po wyłączeniu silnika to jest właśnie objaw zużytej dwumasy,sorki za przejęzyczenie,w jednomasie amortyzatory drgań skrętnych są w tarczy sprzęgła.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Jednomas mają roczniki 86 i 87,u ciebie napewno będzie dwumasowe koło,zresztą jak słyszysz terkotanie na wolnych obrotach lub po wyłączeniu silnika to jest właśnie objaw zużytej dwumasy,sorki za przejęzyczenie,w jednomasie amortyzatory drgań skrętnych są w tarczy sprzęgła.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  5. #5
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Hmm....cekawie piszecie...ale wg tego...w '87 grudzień (moja) jest zamontowany dwumas....:p
    http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/di...3650105#part04

    Cytat Zamieszczone przez marek1132 Zobacz posta
    zresztą jak słyszysz terkotanie na wolnych obrotach lub po wyłączeniu silnika to jest właśnie objaw zużytej jednomasy.
    Ale takie coś właśnie mnie denerwuje i się zastanawiam czy to nie aby o tym piszecie...:p

  6. #6
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Aha...czyli prawdopodobnie mówimy o tym samym objawie...fajnie..
    Tylko teraz pytanko...co oznaczają te dźwięki...??...poza wspomnianymi doznaniami akustycznymi nie mam żadnych innych objawów, ale denerwuje mnie ten klekot...:p

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Klekotanie mam przy wolnych obrotach i gaszeniu właśnie. Będę chyba polował na sztywne koło zamachowe i jeździł z tym narazie. Mam tylko nadzieje, że nic mi się nie rozleci i nie narobi szkód :p U mnie też żadnych innych objawów nie ma. Wszystko działa elegancko.

  8. #8
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Mam ten sam objaw

  9. #9
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Ja w mojej mam tak samo ,jak coś sie rozleci ,albo mnie wkurzy to włoże jednomas i po kłopocie:)

    Druga sprawa ,kolega miał podobnie i wymieniał dwumasy ,a sie okazał ,że tak skrzynia terkocze :)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    19
    BMW
    E32 735 Automat 91r.
    Skąd
    Warszawa
    [QUOTE=ELVIS;309631]Ja w mojej mam tak samo ,jak coś sie rozleci ,albo mnie wkurzy to włoże jednomas i po kłopocie:)

    Ja miałem problem ze zwyczajnie spaloną tarczą sprzęgła
    (e32 m30b30 luty 89) miałem 2-mas, ze względu na to że załatwiłem sobie kompletne 1 masowe sprzęgiełko a tarcza do 1 masa była tańsza (jedyny nowy element) zamontowałem je ,efekt jest taki że silnik się o wiele lepiej wkręca prawdopodobnie dlatego że koło zamachowe jest o wiele lżejsze dlatego polecam 1-mas :p

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •