Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: m30b30 89r jakie sprzęgło

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Z tym kołem jednomasowym do M30 to całkowita racja, znalezienie tego w zestawie ze sprzęgłem i dociskiem jest obecnie jednym z większych rarytasów.

    Jest tak głównie dlatego, że większość zasiliła już e30 adoptowane do jazdy bokiem.
    Czarne e32 w benzynie!


  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Jazda jazdą, ale co z tym numerem, który znalazłem :p Nie chciałbym 3 razy skrzyni wyjmować. Przy okazji drążek biegów luźno lata na boki to mam nadzieję, że uda mi się to naprawić. Robił ktoś już taki swap sprzęgła? Przy okazji znalazłem takie coś :) http://www.youtube.com/watch?v=pt4v2DyiqkU

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Norbert08
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    270
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Warszawa
    Jak tam kolego Nowiq, udała się zmiana sprzęgła?

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    W połowie lipca będę modził Mam już koło i sprzęgło, ale chcę założyć nową tarczę i łożysko. Narazie muszę na egzaminy do szkoły jakoś podojeżdżać. Napewno napiszę tutaj czy bendix pasował i jak się całość zachowuje Może wie ktoś ile waży dwumasa, a ile jednomas? Szukam, szukam i nie mogę tego znaleźć.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Norbert08
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    270
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Warszawa
    Oryginalne koło dwumasowe waży ponad 14kg, zaś jednomasowe okolo 6.9kg, oczywiście silnik M30.

    Koło jednomasowe silnika M20, około 8,5kg.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Spora różnica :D Dzięki za info. Mocno mnie korci, żeby w następnym tygodniu zmienić :)

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Norbert08
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    270
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Warszawa
    Zakładaj zakładaj i zdaj relacje, czy wszystko git :-)

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Nie mogłem się powstrzymać i już mam zmontowane wszystko Wszystko pasowało jak trzeba. Bendix o numerze 1 006 209 430 (bosch) według katalogu wyskakiwało, że od jakiegoś forda fiesty diesla jest, ale pasuje i odpala. Koło zamachowe razem ze sprzęgłem i łożyskiem oporowym od e34 m20b25. 3 i pół godziny roboty i wszystko śmiga. Muszę gaz wyregulować bo przy 4500rpm muli, ale tak i miałem przed zmianą. Natomiast na benzynie czuć przyrost mocy :p Chętnie bym na hamownie się przejechał. No, ale najważniejsze, że już nie klekocze na wolnych i przy gaszeniu :D Kolejny problem życiowy rozwiązany

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Norbert08
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    270
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Warszawa
    Zdaj fotorelację jeżeli coś pstrykałeś :-) Gratuluję udanego "moda" :-)

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Nie pstrykałem, bo widziałem na forum demontaż skrzyni biegów :) Jak ktoś umie zdemontować skrzynie to raczej koło zamachowe też powinien zmienić ;P Do tego bendixa trzeba ze starego przekładać takie plastikowe kółko za które zaczepia się widełki od elektromagnesu i przy zakupie jednomasy lepiej poprosić o śruby, bo ja swoje skracać musiałem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •