Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Ubezpieczenie nieużywanego auta - ktoś przerabiał?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań

    Ubezpieczenie nieużywanego auta - ktoś przerabiał?

    Wiadomo OC być musi nawet jak auto stoi nieużywane. Pytanie czy ktoś może przerabiał temat tanszego ubezpieczenia w związku z tym, że auto nie jeździ? Kiedyś przez przypadek byłem podwójnie ubezpieczony, po paru miesiącach wymiany korespondencji z PZU zgodzili się na obniżenie składki o 50%. Więc jak widać da się negocjować, choć nie wiem czy konkretnie w takim przypadku? Bo płacić prawie tysiaka za stojącą w garażu karoserię to jakiś nonsens.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    chyba nie ma czegos takiego tylko jezeli masz na zabytek zarejstrowane tak samo jak nie mozna wyrejstrowac pojazdu

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Nie, nie ma opcji wgl. Pisałem też różne pisma do Ergo Hestii w tej sprawie, ponieważ wiedziałem, że samochód będzie stał przynajmniej 6 miesięcy aż go nie zrobie. Bez skutku. Nawet znajoma w PZU powiedziała, że nie ma wgl opcji takiej, chyba że auto jest zabytkowe to wtedy są inne składki. Dodam jeszcze, że powiedziała mi iż można wyrejestrować pojazd na jakiś czas, ale też nie ma sensu, ponieważ na dwa miesiące płaci się ok 200 zł i robią to najczęściej handlarze aut. Takim samochodem nie można wtedy normalnie jeździć po ulicy. Nasi ubezpieczyciele są chorzy i ściągają od nas kasę jak mogą. W Niemczech (przeczytane w necie) jeżeli spowodujesz wypadek i wiesz, że samochód będzie stał w warsztacie dłuższy czas to można przerwać bez konsekwencji z ubezpieczenia na czas naprawy, ponieważ samochód nie jeździ.... ale tylko czytałem wiec nie wiem dokładnie. Moim zdaniem mogli by bardziej dopracować ten system, ale cóż...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Super, o taką odpowiedź mi chodziło. Przeszukałem w googlu zagadnienie czasowego wycowania pojazdu z ruchu ale jak widać nie odnosi się on do samochodów osobowych:
    http://www.rzu.gov.pl/pytania-i-odpo...ch_z_ruchu__56

    No i wg. tego artykułu wycofanie z ruchu nie jest tożsame ze zniknięciem obowiązku opłacania OC. Można się zgłosić do ubezpieczyciela o obniżenie składek o 95%.

    Czyli lipa :/ Znajomi auta które użytkują na torze "sprzedają" za granicę ale w takiej sytuacji nie ma już opcji żeby kiedykolwiek poruszać się takim pojazdem po drogach, chyba że się kupi w czarnym worku kawałek blachy i dokumenty.. No cóż pozostaje zacisnąć zęby i opłacić składkę na następny rok.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Wyrejestruj i zarejestruj potem jako składak xD hehe

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    z tego co wiem to nie ma juz składaków tak jak kiedyś, pytałem też o czasowe wyrejestrowanie osobówki...juz tez nie można

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •