Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Wycena szkody PZU e38 Lekko śmieszna .

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA

    Wycena szkody PZU e38 Lekko śmieszna .

    Wycena PZU zniszczonego wahacza 4 ramiennego, górnego oraz amortyzatora z robocizną - 1 strona . Wycena 600 zł brutto.


    Smiech na sali. Oczywiście będe robił w warsztacie pytanie tylko do jakiej ceny wypłacą odszkodowanie i czy warsztat zgodzi się zrobić to na oryginalnych częściach i czy mam prawo żądać wykonania naprawy na częściach typu lemforder bilstein itp. Druga rzecz czy jeśli wymieniają jedną stronę to czy mogę żądać wymiany drugiej strony ??


    http://wrzucacz.pl/file/9891338358602/kosztorys.doc
    Ostatnio edytowane przez bitek-bitek ; 30-05-2012 o 07:42
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Żądaj naprawy w ASO!!!
    Będzie i fachowo i na ori częściach.
    V8 Garage

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jimbo22
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    152
    BMW
    E38 740 1996
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    21
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek Zobacz posta
    Wycena PZU zniszczonego wahacza 4 ramiennego, górnego oraz amortyzatora z robocizną - 1 strona . Wycena 600 zł brutto.


    Smiech na sali. Oczywiście będe robił w warsztacie pytanie tylko do jakiej ceny wypłacą odszkodowanie i czy warsztat zgodzi się zrobić to na oryginalnych częściach i czy mam prawo żądać wykonania naprawy na częściach typu lemforder bilstein itp. Druga rzecz czy jeśli wymieniają jedną stronę to czy mogę żądać wymiany drugiej strony ??


    http://wrzucacz.pl/file/9891338358602/kosztorys.doc
    a z czego to naprawa? AC czy OC? i jaki wariant AC? bo jak wziąłeś amortyzacje, inne warianty i "udogodnienia" to możesz nie mieć podstaw, żeby o cokolwiek walczyć.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Wiesz co Ci podpowiem? Jedź do ASO :) Przywitają z otwartymi rękoma, powiedzą ile maksymalnie mogą Ci wymienić i zrobią to na oryginałach. Panom w ubezpieczalni jak dostaną fakturę to buty spadną :D
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jonash
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    387
    BMW
    Było E38 740iA '01 | 318 TDS Touring '97
    Skąd
    Koszalin
    Mnie też wycenili w PZU tak, że ledwo na używki by starczyło (szkoda z AC wariant serwisowy). Pojechałem do serwisu Mercedesa w Koszalinie. Zrobili wszystko ładnie na oryginalnych częściach i wystawili faktury na 9 tyś.
    Na dodatek wszystko trwało miesiąc czasu. Najpierw wycena w PZU, potem w warsztacie się okazało ,ze jeszcze parę rzeczy doszło i znowu czekanie na wycenę PZU:] Więc chyba lepiej od razu jechać do ASO.
    Ostatnio edytowane przez jonash ; 30-05-2012 o 13:15

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Szkoda z OC sprawyc a dokładnie z OC Starostwa Powiatowego - dziura na całej szerokości drogi za samym zakrętem . Przyznali się do winy bez marudzenia .
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    45
    BMW
    E38 735 V8
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    powiem tak. wal do ASO i nawet sie nie zastanawiaj jestes na pozycji wygranej jesli to z OC sprawcy. a jak wezmiesz dobrego fachure od ubezpieczen to wyciagniesz jeszcze kilka zloty na druga strone zawieszenia. spawdzone

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez jonash Zobacz posta
    Pojechałem do serwisu Mercedesa w Koszalinie. Zrobili wszystko ładnie
    Hehe...podjechałem kiedyś po drodze do nich z moim starym MB W124 300E z 1988 roku...coś zaczęlo szarpać przy przyspieszaniu i nie wiedzialem jeszcze wtedy,że to pompa siada...poprosilem ich o wykonanie tylko analizy spalin bo pomyślalem,że coś się w tym upierdliwym KE-jetroniku rozregulowało.Pan pomyślał...poszedł do fachowca na warsztat i wrocił z wiadomością,że analiza musi potrwać około 5 godzin i będzie kosztowała 1250 zł...ja tylko powiedzialem,że w takim razie już wiem jacy mechanicy tutaj pracują i pojechałem w pisdu...:D...sorry za OT ale to taka ciekawostka i przestrzegam akurat przed tym serwisem.Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Dziś dowiedziałem się że wymiana jednego amortyzatora jest całkowicie dopuszczalna i zgodna ze sztuką :-) nie ma z tym problemu, tak więc będe miał wymieniony jeden amortyzator z przodu drugi z tyłu . Dodatkowo dla zainteresowanych dostępny jest duży wahacz tylny ten w kształcie literki H, nie tylko w oryginale ASO, robi go też Lemforder ale nie ma go w jego katalogach - koszt 970,00 zł też zostanie wymieniony jeden. Oczywiście odwołałem się od tego i napisałem do PZU pismo. W serwisie dowiedziałem się że PZU i inni ubezpieczyciele robią tak z amortyzatorami, wahaczami, felgami a nawet oponami. W fajnym kraju żyjemy, nie sądze że takie dziadostwo jest w DE lub innych krajach zachodnich.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Z oponami nie jest tak łatwo (dopuszczalna różnica bieżnika, data produkcji, nośność, index prędkości, zgodnie z sztuka wszystkie parametry muszą być takie same)
    V8 Garage

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •