Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: co może być przyczyną szarpiącej skrzyni 5hp30 740iA 94r

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa

    co może być przyczyną szarpiącej skrzyni 5hp30 740iA 94r

    witam,mam pytanie czy ktoś spotkał się może z takim przypadkiem otóż moja skrzynia zawsze lubi sobie szarpnąć kiedy np jeżdżę po mieście i jak puszczę gaz i hamuje silnikiem za chwilę jest tak jakby szarpnięcie-uderzenie w skrzyni ,dodam że jest już tak 2 lata od kiedy kupiłem autko,olej i filtr był zmieniany i wymiana nic nie pomogła,błędów na komputerze nie widać,wydaje mi się tylko że ten objaw występuje bardziej gdy skrzynia jest już mocno nagrzana teraz latem,zimą jest to mniej odczuwalne,widzę że te szarpnięcia nasilają się coraz bardziej czy można jakoś usunąć usterkę np. może jakiś elektrozawór bez ściągania skrzyni?czy przyczyną może być np komputer skrzyni?czujnik?proszę o jakieś wskazówki
    sławomir

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    190
    BMW
    728i
    Skąd
    Katowice
    Blog
    3
    Jeżeli mówisz o szarpnięciach / stukach przy redukcji i podczas jazdy, a twoja e38 jest z 1994r to już mogło dojść do starcia niektórych elementów w samej skrzyni. Wymiany olejów, filtrów nic nie dadzą. Co do elektrozaworów to myślę że i tak trzeba by je oddać do speca co je sprawdzi, ale myślę że sama przyczyna może leżeć w skrzyni. W każdym bądź razie, pojedyncze wymiany aż do skutku nie mają sensu bo tak to można by całą skrzynię wymienić. Radzę zacząć się rozglądać za dobrym serwisem ASB. 1. Gość musi się przejechać autem 2. Diagnoza po rozebraniu skrzyni (a nie na zasadzie "jaaa 5000zł remont" nie zaglądając nawet do środka) 3. Po rozebraniu niech przedstawi swój kosztorys. No i przede wszystkim powinien podpiąć się kompem pod skrzynie tak aby wyeliminować wszystkie wady elektroniczne. Przynajmniej ja to tak widzę... na zdrowy chłopski rozum... acha i nie sugeruj się opiniami typu "Jak się rozpadnie to dopiero jedź!" bo moim zdaniem to już jest głupota totalna, więc jak zaczyna się coś dziać to lepiej naprawić za w czasu jak auto jeszcze jeździ.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    okazyjnie już rok temu kupiłem skrzynie,sprzęgło hydrokinetyczne i sterownikikomputer i tak leży sobie i czeka,nie chciałbym zmieniać skrzyni ale jeśli zajdzie konieczność to chyba będe musiał,a jak można wykluczyć że elektronika jest sprawna? czy jak wsadzę komputer z drugiego auta to skrzyni nic się nie stanie?
    sławomir

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •