Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: nie rowna praca

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    41
    BMW
    E38 740ia m60b40 95r
    Skąd
    malbork
    Blog
    1

    nie rowna praca

    witam ,problem jest taki,ze silnik na wolnych troche szarpie jest to odczywalne na budzie i w ogole ,obajwy takie ze strzela w tlumiki na wolnych czyli tak jakby wszytkiego nie przepalal ,pali od groma komp pokazuje 14 rzeczywiste 25 ,dodam ze cewki i swiece nowe ,kompresja wacha sie od 12 do 14 i jedna strona v-ki ma czarne swiece dodam ze ta od strony pasazera ,czyli zla dawka ,moze mial ktos podobne objawy ? auto mam u mechanika i czaruje z nim ,ale moze postaram sie przyspieszyc diagnoze samemu :D,prosze nie pisac zmien mechanika ,tylko chcialbym o jakies opinie a moze rady,dodam ze auto z gazem obajwy te same jak na benz ,a i jeszcze pytanie tarcze hamulcowe boscha polecacie nie gna sie ? dodam ,ze mam ciezka noge i predkosci osiagam dosc spore ,a auto kupione dla zabawy,ale lubie jak w nim wszytko dziala na tip top
    Ostatnio edytowane przez Maciekmk ; 29-05-2012 o 12:41

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jonash
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    387
    BMW
    Było E38 740iA '01 | 318 TDS Touring '97
    Skąd
    Koszalin
    Sprawdź kolego sondy lamda. U mnie telepało lekko budą jak się sonda zacięła, albo jedna startowała wcześniej niż druga. Spalanie też skakało. Raz pokazywało 15 a raz 22.
    Niestety sondy musiałem wymienić obie, bo obie się kończyły i wymiana jednej tylko połowicznie naprawia sprawę.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    26
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Poznań/Krzywiń
    Kolego Maciek, auto masz zasilane LPG ?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Kuna
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    32
    BMW
    E38 730i Manual
    Skąd
    Kę3n
    Cytat Zamieszczone przez MadryT Zobacz posta
    Kolego Maciek, auto masz zasilane LPG ?
    Cytat Zamieszczone przez Maciekmk Zobacz posta
    (...) dodam ze auto z gazem obajwy te same jak na benz (...)
    Mi jak targało budą to wymieniłem świece i problem zniknął, bo się okazało, że nie palił na jeden gar. A pod kompem pokazywało właśnie sondę. Podłącz i sprawdź

    Pozdrawiam
    Kuna

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    41
    BMW
    E38 740ia m60b40 95r
    Skąd
    malbork
    Blog
    1
    problem jest w tym,ze ostnio wogole na 4 gary nie chodzila to raz ,a dwa gaz ma ominiete sondy wiec powinien chodzic normalnie ;/chociaz na gazie

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    W ogóle nie paliła na 4 gary? Mi się to zdarzyło raz w życiu po niewyobrażalnej ulewie, nie życzę nikomu jazdy do Szklarskiej Poręby na jednym rzędzie cylindrów. Dwójka, gaz w podłogę i ledwo się doczłapał. Przyłączam się zatem do pytania bo do dziś nie wiem czym to było spowodowane.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    41
    BMW
    E38 740ia m60b40 95r
    Skąd
    malbork
    Blog
    1
    no wogole nie chodzila na 4 garki,mocy brak pedal w podlodze itp,ale juz chodzi tylko bardzo kulawo wlasnie ,

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    a czy masz pozakładane plastykowe dekle co maskują świece? ja kiedyś pościągałem te osłony bo miałem w planach wymieniać uszczelki pod deklami i też mi zaczynała kuleć,walczyłem 2 tygodnie z problemem,byłem u mechaników i nic a co się okazało że woda spływająca z filtrów przeciwpyłowych z maski spływała i lała się na świece,usterkę zlokalizowałem przypadkiem jak myłem auto i zalałem pół silnika wodą,te osłony muszą być założone w silnikach V8
    Ostatnio edytowane przez hektorek106 ; 29-05-2012 o 20:44
    sławomir

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Jak masz ominięte sondy to nie dziwię się, że rzuca silnikiem. Sondy mają pozostać podłączone do sterownika silnika. Przecież to jest element regulacyjny - reguluje czasy wtrysków zarówno Pb jak i LPG .Komputer LPG pobiera oraz modyfikuje (zazwyczaj wydłuża) czas wtrysku podany przez sterownik silnika. Więc jak brakuje elementu regulacyjnego, to co się będzie dziać z mieszanką?

    Kto odpowie?


    Warto jest też wsadzić w wydech analizator spalin - to na pewno coś podpowie.
    Nein! Mein Schnitzel!

  10. #10
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak sondy są odpięte to mieszanka jest wzbogacana i efektem ubocznym jest poprawnie pracy silnika a nie pogorszenie. Bez sond auto ma normalnie pracować i zwykły człowiek nawet nie będzie wiedział że są odpięte.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •