Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Marek_Jwe --> E38 TDS

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie

    Marek_Jwe --> E38 TDS

    Siema jakiś czas temu dostałem pewną propozycję żeby E32 V8 zamienić na E38 TDS żeby było śmieszniej zamianę zaproponował mi mój brat heh wiadomo jakbym miał kasę na dwa auta V-ke bym zostawił w garażu na niedzielę a kupił diesla na dojazdy do pracy bo trochę muszę dojeżdżać a zupę zawsze się jakoś załatwi ale to nie był jedyny powód dla którego się zamieniłem.. tak zamieniłem się :p buda E38 zawsze mi się podobała a co do silnika ja ogólnie szybko nie jeżdżę i wiem jaką opinie mają TDS’y wiem też że większość opinii bierze się od osób, które tdsami nie jeździły albo od osób które kupiły je do jarania gumy. Ja przygodę z BMW zaczynałem właśnie od E34 TDSa w technoviollet i przez cały czas użytkowania nie miałem z nią większych problemów i wiem też że jeśli o silnik się dba to sobie jeszcze pośmiga. Autem jeżdżę już parę miesięcy i naprawdę bardzo dobrze mi się nią użytkuje brakuje trochę pomruku V-ki ale autem się płynie po drodze a na stację benzynową praktycznie w ogóle nie zajeżdżam ;)
    Auto wymaga trochę opieki. Wiem że miało stłuczkę z przodu (gdy właścicielem był jeszcze mój kolega) i wiem dokładnie co było uszkodzone i jak było naprawione. Można dopatrzyć się kilku szczegółów ale ogólnie nie jest źle
    Gdy wziąłem ją pod swoją opiekę sukcesywnie eliminuje usterki i dopieszczam po swojemu.
    Koncepcja jest taka ma to być po prostu wygodna limuzyna lecz z charakterem i ma wygodnie mnie wozić ;)
    A więc felgi z mojej byłej Artec 17”
    Na przód wleciały springi Jamex –40mm.
    Dystanse 12mm przód i na tył 15mm.
    Auto miało problem z przepływką i po małym dylemacie zdecydowałem się na oryginalny montowany w TDSie przepływomierz Pierburga (900zł)



    Koszt nie mały ale nie chciałem kupować ileś tam używek i wtapiać kasę a tak auto dostało drugie życia i jak na moje to jak na TDSa i automata zbiera się bardzo dobrze a spalanie przynajmniej na trasie przy normalnej jeździe mieści się w 7l a maisto wiadomo :]

    Auto dostało nową baterię Bosch S5 100ah wiadomo klekot musi mieć sprawny rozruch.

    Niedawno kupiłem nowy wentylator klimatyzacji stary wyzionął ducha ;)



    W tym tyg zamówiłem panel klimatyzacji bo mój jest walnięty i nowy czujnik temp. zewnętrznej.

    W następnej kolejności ogarnięcie elektryki(jest parę szczegułów), wymiana oleju w skrzyni (tak zapobiegawczo).
    I rzecz która mnie najbardziej drażni to ogarnięcie progów mają wgięcia w przedniej części teraz nie mogę namierzyć który mechanik nie ogarnia w które miejsce podstawić podnośnik !!! i wymiana listwy dolnej w tylnych drzwiach i jeszcze parę pierduł ale to powoli.
    Ogólnie jak mogę porównać E32 z E38 to na korzyść E32 jest jakość wykonania szczegółów a raczej ich trwałość E38 posiada pewne bolączki jeśli chodzi o wykonanie E32 to typowy trwały niemiecki czołg ;) na korzyść E38 z kolei jest zawieszenie autem dosłownie się płynie i wnętrze zawsze mnie urzekało ;).

    No to sobie pooglądajcie mojego klekota ;)











































    I narazie to by było na tyle ;)


  2. #2
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Fajny TDSik ,sam takiego miałem :)
    Nie wiem co miałes na mysli jeżeli chodzi o wykonanie e38 w porównaniu z e32 :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Dziś lepiej by wyszło chyba 2.8 + LPG jeśli ma być Eco
    Jednak z sentymentu muszę dodać że twój TaDeuSz jest efektowny:)

    Z tego co pamiętam na dzień dobry należało wymienić pompę wody bo ori miała plastikowy wirnik który lubił się wykruszać (o ile takowy oryginał tam moze jeszcze siedzieć)
    V8 Garage

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    witam na forum.
    730

  5. #5
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Ja bym wymienił zderzak ,bo jest z benzyny i intecooler i chłodnica oleju mogą nie mieć przepływu powietrza :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Nie wiem co miałes na mysli jeżeli chodzi o wykonanie e38 w porównaniu z e32
    A takie pierdoły wykończeniowe szczególnie w środku moim zdaniem były trwalsze w E32 ale może poprostu poprzednik był fleja i nie dbał o detale ;)

    A zderzak wiem że od benzyny zapewne dlatego że od diesla są ponoć dwa razy droższe heh tak mi się gdzieś obiło ale jak tak patrzyłem to intercooler i chłodnica oleju dostają powietrza


    Cytat Zamieszczone przez tomgtdek69 Zobacz posta
    Dziś lepiej by wyszło chyba 2.8 + LPG jeśli ma być Eco
    Niby tak tankując na stacji ale narazie taniej jeżdżę dieslem i większość trasa także nie jest źle. Pzdr

  7. #7
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,390
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Witam, nie wiem jak wyglądała Twoja E32 ale na E38 TDS w życiu bym ładnej E32 nie zamienił :p
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  8. #8
    Vip Vip Awatar Thomsen1
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    402
    BMW
    728i
    Skąd
    Zawiercie/Kielce
    Witam na forum , fajny wózek i intro forumowe, pozdrowionka!


    Będziesz Miał W_ _ _ _ _ _ e

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Siema na forum w sumie już goszczę od jakiegoś czasu ale dzięki za miłe słowa :) i miałem temat z E32 link do zapoznania dla chętnych ;)

    http://7er.pl/showthread.php/15726-M...-gt-E32-730-V8

    Co do zamiany to jak we wstępnie napisałem maiłem dylemat bo E32 w V-ce jestem ciekawszym autem nie ma co ale wiecie człowiek lubi zmiany a buda E38 podobnie jak E32 od zawsze mi się podobała a na temat TDS krążą różne mity wiem że nie jest idealny ale silnik nie jest mi obcy i jak zadbany choć nie torpeda to na moje potrzeby daje radę;) narazie dobrze mi się ją użytkuje E32 stoi w innym garażu i wiem że jak mi coś nie przypasi mogę się odmienić heh ale narazie niech zostanie jak jest. Pzdr

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar meush
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    204
    BMW
    E32 730iA V8, E87 118d
    Skąd
    Skarżysko-kamienna
    Ładna :)
    Tylko te koła zmalały w budzie e38 :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •