Siema jakiś czas temu dostałem pewną propozycję żeby E32 V8 zamienić na E38 TDS żeby było śmieszniej zamianę zaproponował mi mój brat heh wiadomo jakbym miał kasę na dwa auta V-ke bym zostawił w garażu na niedzielę a kupił diesla na dojazdy do pracy bo trochę muszę dojeżdżać a zupę zawsze się jakoś załatwi ale to nie był jedyny powód dla którego się zamieniłem.. tak zamieniłem się :p buda E38 zawsze mi się podobała a co do silnika ja ogólnie szybko nie jeżdżę i wiem jaką opinie mają TDS’y wiem też że większość opinii bierze się od osób, które tdsami nie jeździły albo od osób które kupiły je do jarania gumy. Ja przygodę z BMW zaczynałem właśnie od E34 TDSa w technoviollet i przez cały czas użytkowania nie miałem z nią większych problemów i wiem też że jeśli o silnik się dba to sobie jeszcze pośmiga. Autem jeżdżę już parę miesięcy i naprawdę bardzo dobrze mi się nią użytkuje brakuje trochę pomruku V-ki ale autem się płynie po drodze a na stację benzynową praktycznie w ogóle nie zajeżdżam ;)
Auto wymaga trochę opieki. Wiem że miało stłuczkę z przodu (gdy właścicielem był jeszcze mój kolega) i wiem dokładnie co było uszkodzone i jak było naprawione. Można dopatrzyć się kilku szczegółów ale ogólnie nie jest źle
Gdy wziąłem ją pod swoją opiekę sukcesywnie eliminuje usterki i dopieszczam po swojemu.
Koncepcja jest taka ma to być po prostu wygodna limuzyna lecz z charakterem i ma wygodnie mnie wozić ;)
A więc felgi z mojej byłej Artec 17”
Na przód wleciały springi Jamex –40mm.
Dystanse 12mm przód i na tył 15mm.
Auto miało problem z przepływką i po małym dylemacie zdecydowałem się na oryginalny montowany w TDSie przepływomierz Pierburga (900zł)



Koszt nie mały ale nie chciałem kupować ileś tam używek i wtapiać kasę a tak auto dostało drugie życia i jak na moje to jak na TDSa i automata zbiera się bardzo dobrze a spalanie przynajmniej na trasie przy normalnej jeździe mieści się w 7l a maisto wiadomo :]

Auto dostało nową baterię Bosch S5 100ah wiadomo klekot musi mieć sprawny rozruch.

Niedawno kupiłem nowy wentylator klimatyzacji stary wyzionął ducha ;)



W tym tyg zamówiłem panel klimatyzacji bo mój jest walnięty i nowy czujnik temp. zewnętrznej.

W następnej kolejności ogarnięcie elektryki(jest parę szczegułów), wymiana oleju w skrzyni (tak zapobiegawczo).
I rzecz która mnie najbardziej drażni to ogarnięcie progów mają wgięcia w przedniej części teraz nie mogę namierzyć który mechanik nie ogarnia w które miejsce podstawić podnośnik !!! i wymiana listwy dolnej w tylnych drzwiach i jeszcze parę pierduł ale to powoli.
Ogólnie jak mogę porównać E32 z E38 to na korzyść E32 jest jakość wykonania szczegółów a raczej ich trwałość E38 posiada pewne bolączki jeśli chodzi o wykonanie E32 to typowy trwały niemiecki czołg ;) na korzyść E38 z kolei jest zawieszenie autem dosłownie się płynie i wnętrze zawsze mnie urzekało ;).

No to sobie pooglądajcie mojego klekota ;)











































I narazie to by było na tyle ;)