Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Bendix się wiesza? Auto czasem nie odpala.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań

    Bendix się wiesza? Auto czasem nie odpala.

    Od paru dni mam dość irytujący problem z autem, dwa razy już mi nie chciał odpalić. Nie ma nawet charakterystycznego kliknięcia z rozrusznika, zupełnie nic.

    Chciałem obstawić EWS ale moje auto chyba go nie ma - rok 94, w kluczyku brak charakterystycznej kostki którą znam chociażby z E36.

    Problem z rozrusznikiem miał miejsce tylko i wyłącznie po odpaleniu auta krótko po jego zgaszeniu - np. po zgaszeniu przed rogatką albo pójściu do sklepu. Wczoraj trochę mi to pokrzyżowało plany, w końcu pojechałem gdzie miałem tramwajem, jak wróciłem to odpalił na dotyk. Dodatkowo, raz czy dwa razy zdarzyło się, że chciałem odpalić i nic się nie działo, przekręciłem kluczyk na 1 i z powrotem na 3 i ruszył. Zauważyłem jednak, że jeśli nie odpali za drugim podejściem to trzeba odczekać trochę czasu - wczoraj auto stało jakieś 3 godziny.

    Wiadomo pójdę z tym do mechanika ale zanim to zrobię chciałbym się dowiedzieć czy ktoś już to przerabiał? Już jeden rozrusznik w E38 wymieniałem, tam bendix klikał ale się nie załączał. Da się to w ogóle naprawić czy jest to część nierozbieralna?

    edit: przy próbie rozruchu napięcie spada o jakieś 0.3V.
    Ostatnio edytowane przez Inur ; 28-05-2012 o 10:58

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar wisniazor
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    4
    BMW
    740i m60b40
    Skąd
    Żory
    Mam dokladnie ten sam problem. U mnie dzieje się tak w upały i po dłuższym postoju samochodu tak z tydzień. Jak używam auta codziennie to problem nie występuje. Nie wiem gdzie leży przyczyna. pozdr.
    740i 1994r. m60b40 :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    137
    BMW
    E38 M60 3.0 + LPG
    Skąd
    Zamość
    Witam

    Miałem niedawno podobny problem - winny automat na rozruszniku.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    154
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    Też miałem taki problem wymieniłem rozrusznik i wszystko jest ok już przez ponad rok

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Temat już nieaktualny bo założony prawie rok temu ;) Problemem okazały się zaśniedziałe styki, temat wracał co jakiś czas, w końcu jak przestał działać rozrusznik i alternator to wymienione zostały wszystkie kable zasilające pod maską.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •