Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Witam z moja E38

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzegorz01081
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    325
    BMW
    e38 728i 1995
    Skąd
    mrągowo
    Niestety nie mam ani xenonu ani spryskow. W poprzednim zderzaku były jedynie listwy z dyszami ale to na tyle. teraz będzie tak jak wyjechała z fabryki:D.Co to ringów to faktycznie jeden się odkleił ale narazie jest jak jest.Nie chce mi się demontować lampy by to poprawić gdyż niebawem i tak będę musiał zakupić drugą bo w tej powymaływało uchwyty. Wtedy również będę chciał zająć się zżółkniętymi szkiełkami.

  2. #12
    Początkujący Użytkownik Awatar ska22
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    38
    BMW
    BMW 735iA
    Skąd
    Łuków
    Piękna Sztuka i te fotele ! Miazga !

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzegorz01081
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    325
    BMW
    e38 728i 1995
    Skąd
    mrągowo
    Korzystając z okazji , że nabyłem drugi samochód i nim poruszam się na codzień postanowiłem wziąć się za siódemkę . Od momentu kupna auta nie mogłem zebrać się żeby zmienić pękniętą tylną lampę , w której podobnie jak i prawej nazbierało się sporo syfu i ogólnie były zmęczone .Korzystając z okazji przestoju wymontowałem obie lampy i porządnie wymyłem od wew. jak i zew. Na koniec przepolerowałem pastą Tempo i z efektu jestem mega zadowolony. Zdjęcia w pełni nie oddają efektu ale mniej więcej naświetlą temat:D


    Tu widać różnicę między lampą przed i po myciu i polerowaniu

    Tak wyglądały żarówki , które zastąpiłem nowymi

    I zdjęcia już na aucie. Brudnym dla kontrastu hehe




    Wziąłem się również za odnowienie felg , gdyż strasznie schodził klar z rantów i ogólnie już słabo się prezentowały.
    Rant po zdjęciu klaru i usunięciu wszystkich przebarwień


    Tu efekt jaki uzyskałem po szlifowaniu papierami wodnymi od 600 do 2000. kolo już wygląda lepiej , a jeszcze czeka je pasta i polerka

    Na żywo wygląda to ładniej.
    Załączone miniatury Załączone miniatury 14d35c8a1cc2eebf.jpg  
    Ostatnio edytowane przez grzegorz01081 ; 13-04-2013 o 19:53

  4. #14
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Nie ma to jak wiosenne porządki. Powodzenia w dalszych działaniach :)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzegorz01081
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    325
    BMW
    e38 728i 1995
    Skąd
    mrągowo
    Dzięki. Niestety to tylko wierzchołek góry lodowej bo przede mną ogarnięcie blacharki.Niestety wszystko wskazuje na to , że w tym sezonie moje E38 dobrze prezentować się będzie jedynie z daleka

  6. #16
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Jaką "technikę" zastosowałeś do mycia lamp? :D

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzegorz01081
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    325
    BMW
    e38 728i 1995
    Skąd
    mrągowo
    Cytat Zamieszczone przez No_Name Zobacz posta
    Jaką "technikę" zastosowałeś do mycia lamp? :D
    Technikę "wymoczka":D. Wymoczyłem je w wodzie z płynem do naczyń, pózniej wyszorowałem szczoteczką do zębów. Po przepłukaniu i polerce można je nazwać "krysztalkami"

  8. #18
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Po zdjęciach widzę, że technika ta dała radę :D Muszę ten temat ogarnąć u siebie :)

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzegorz01081
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    325
    BMW
    e38 728i 1995
    Skąd
    mrągowo
    Że wiosna już za pasem z doskoku męczę się z kołami.Wczoraj doszły do mnie opony , które udało mi się kupić w dobrej kasie i do ich stanu nie można mieć większych zastrzeżeń. po rozpakowaniu wyglądały mniej więcej tak

    Tego dnia to nie był koniec zakupów. W pobliskim szrocie pojawiła się E38 , a raczej jej pozostałości. Tak czy inaczej jeszcze coś sobie z niej wybrałem:D. Wszystko w naprawdę ok stanie , ewentualnie do lekkiego czyszczenia ale moje stare graty stanem nijak miały się do nowego .
    Tak czy czy siak cena była wydaje mi się bardzo spoko bo za wszystko zapłaciłem 8 dyszek:dance3:

    Po owocnym dniu nadszedł wieczór pod znakiem przygotowania felg pod lakier. Po robocie i kilku piffach moje 20tki wygladają tak

    Teraz już tylko lakierowanie i polerka rantów pastą i nareszcie temat kół
    Na koniec jeszcze porównanie z 14stkami z rovera ojca, które też robię w międzyczasie. Na żywo wyglądają jak zabawkowe:D

    Mam nadzieję ,że na początku przyszłego tygodnia będę mógł pochwalić się Wam efektem końcowym moich letnich kółek.
    PS mam nadzieję ,że zbytnio nie przynudzam swoimi wypocinami. Pozdro

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzegorz01081
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    325
    BMW
    e38 728i 1995
    Skąd
    mrągowo
    Witam po raz kolejny.Dzisiaj chciałem zaprezentować Wam postępy przy pracy nad moją siódemką.Na dzień dzisiejszy auto wygląda mniej więcej tak ,

    a to dlatego , że malowałem i konserwowałem błotnik oraz próg.
    Przygotowane mam już również przednie lampy gdyż stare były w opłakanym stanie. Szkła wypiaskowane i po spotkaniu z dzikiem połamane wszystkie uchwyty.Kupiłem komplet anglików i przerobiłem je na europę przez przeszczepienie soczewek oraz przesłon ze starych lamp. Tu porównanie

    W super cenie kupiłem gwint FK Automotive. Przedni pomalowałem bo pojawiła się powierzchowna rdza.

    Wymieniłem również przednie wzmocnienie wraz z tunelem powietrza oraz wiatrakiem klimy ,żeby cały przód był kompletny i bez żadnych uszkodzeń.
    Wcześniej zmieniłem świece i jestem zaskoczony o ile lepiej silnik się na nich sprawuje.
    Już jestem na etapie składania samochodu i niebawem wrzucę jakieś fotki siódemki w jednym kawałku.Pozdrawiam i zapraszam do komentowania , chociaż może jeszcze zbytnio nie ma czego:D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •