Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [e38] pisk w kabinie po przekroczeniu 180km/h

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    190
    BMW
    728i
    Skąd
    Katowice
    Blog
    3

    [e38] pisk w kabinie po przekroczeniu 180km/h

    Witam, tak jak w temacie. Po przekroczeniu 180km najczęściej w upalne dni pojawia się pisk w okolicy deski rozdzielczej w okolicy nad radiem. Ciężko jest mi to stwierdzić skąd dokładnie ten dźwięk się wydobywa przy tej prędkości. Może ktoś to przerabiał i powie mi co to może być. Dodam że pisk się czasem nasila przy coraz to większej prędkości. Pozdrawiam.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    A jak wylaczysz całkowicie nawiew (wiatrak na zero) to też tak jest?
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    190
    BMW
    728i
    Skąd
    Katowice
    Blog
    3
    W sumie nie sprawdzałem, ale chyba wiatrak obraca się z taką prędkością na jaką jest ustawiony. Ale jak nadarzy się okazja to sprawdzę czy jest jakaś różnica. Jak coś to czekam na inne propozycje.

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Propozycji może być wiele ,jak np przednia szyba ,listwy tej szyby itp itd :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    190
    BMW
    728i
    Skąd
    Katowice
    Blog
    3
    Odświeżam temat... mniej więcej zlokalizowałem ów pisk... początkowo myślałem że dźwięk dobiega z okolić gdzie jest sterowanie BC. Jednak dźwięk dobiega jakby z pod licznika czy kolumny kierowniczej. Przy 180km wchodząc w zakręty czy wjeżdżając w koleiny pisk przerywa jakby było to uzależnione od "ruchomej karoserii" (nie wiem jak to inaczej opisać). Po odkręceniu licznika moim oczom ukazała się aluminiowa rura do której jest przykręcony jakiś czarny metalowy element na jednej śrubie którą dokręciłem i niby wydawało się że jest ok, ale po drugiej przejażdżce dźwięk powrócił...

    Czy ma ktoś jakieś pomysły co do mojego problemu ?

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar przemuss1
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    98
    BMW
    BMW E38 740i m60
    Skąd
    zambrów/warszawa
    witaj, mam problem widac moze podobny tez mi swiszczy ale juz przy 50 km/h i nie wiem co jest szybe na nowo wklejalem i nic, wiec juz sam nie wiem co sie dzieje . Widze temat stary, daj znac czy cos poradziles w tym przypadku

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    w jednej e38 jak robiłem i jechałem na próbę niesamowity pisk wydawało powietrze przepływające w okół lusterka jak się otwarło szybę to dźwięk był bardzo mocny. U mnie czasami w czasie kręcenia rozrusznikiem pojawiał się taki pisk z wentylatorka chłodzenia sterowników który znajduje się w skrzynce sterowników i ciągnie powietrze z pod schowka.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •