Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: E38 735 nowy problem z skrzynia 5hp24 brak napędu

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    56
    BMW
    735i kat
    Skąd
    wlkp

    E38 735 nowy problem z skrzynia 5hp24 brak napędu

    WITAM

    DZIŚ WRACAJĄC Z PRACY WSKOCZYŁEM DO SKLEPU I RUSZYŁEM AUTEM DYNAMICZNIE PO JAKIŚ 100M ODCZUŁEM ŻE COŚ JEST NIE TAK I AUTO NIE MA NAPĘDU

    co wiecej auto na lawete i do domu

    okazało się ze nie ma ani biegów do przodu ani do tyłu a w skrzyni coś brzęczy stuka trudno to nazwać
    co mogło się stać czy ktoś miał podobny przypadek??

    aa dodam że ok 4 miesięcy temu wymieniłem skrzynie na inna poprzednio był tryb awaryjny i 5 bieg

    pomocy

    czekam na jakie kolwiek informacje

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    113
    BMW
    e38 740 4.4 m62
    Skąd
    bialystok
    Cytat Zamieszczone przez siiwy23 Zobacz posta
    WITAM

    DZIŚ WRACAJĄC Z PRACY WSKOCZYŁEM DO SKLEPU I RUSZYŁEM AUTEM DYNAMICZNIE PO JAKIŚ 100M ODCZUŁEM ŻE COŚ JEST NIE TAK I AUTO NIE MA NAPĘDU

    co wiecej auto na lawete i do domu

    okazało się ze nie ma ani biegów do przodu ani do tyłu a w skrzyni coś brzęczy stuka trudno to nazwać
    co mogło się stać czy ktoś miał podobny przypadek??

    aa dodam że ok 4 miesięcy temu wymieniłem skrzynie na inna poprzednio był tryb awaryjny i 5 bieg

    pomocy

    czekam na jakie kolwiek informacje
    skoro padla ci juz jedna skrzynia teraz druga moze to tylko sterownik padl identyczny przypadek mial moj kolega skrzynia w trybie awaryjnym po wymianie na uzywana skrzynie dalej cuda szarpal przeciagal biegi podmienilismy sterownik i wszystko zaczelo dzialac tylko czasem lekko szarpnie moze trzeba dokodowac nowy sterownik jak masz mozliwosc to podmien sterownik dodam ze jego stary sterownik robil sie goracy po 5 minutach od odpalenia auta

  3. #3
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Podłącz pod komputer.
    W skrzyni są czujniki obrotów - "turbine speed" i "output speed".
    Jeśli po włączeniu silnika pokazuje obroty silnika, ale "trubine speed" = 0, to znaczy, że padł konwerter. Wymiana konwertera jest podobna do wymiany sprzęgła, a nawet prostsza.
    Jeśli jest >0, to pewnie padł jakiś kosz, tłok, zawór -- tak czy inaczej grubsza robota, bo trzeba rozłożyć skrzynię.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez siiwy23 Zobacz posta
    aa dodam że ok 4 miesięcy temu wymieniłem skrzynie na inna poprzednio był tryb awaryjny i 5 bieg
    Próbuj dalej ;) tym razem życzę więcej szczęścia!
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •