Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: FATUM!! ;O PROBLEM Z CHLODZNIEM -120 stopni w koorku;o

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun

    FATUM!! ;O PROBLEM Z CHLODZNIEM -120 stopni w koorku;o

    Witam:) jak widac dla mojego autka lakiernik nie jest dobrym prezentem nie mowiac juz o myjniach parowych woskowaniach i gaszeniu pragnienia: ) wdziecznosci brak.. baby...

    jak widac problem z hamulcami sprzeglem(nowe sprzeglo/pompa hamulcowa i sprzegla) problem z mechanikiem(zwolniony;) ) problem z amorkami ktore spie... zwolniony mechanik(jutro ogarne sam..) i z peknietym zderzakiem(tez mechanik) to dla niej MALO ATRAKCJI jak na ten miesiac: )

    PROBLEM:

    wczoraj stojac w korku zauwazylem wzrost temperatury... (korek na most w toruniu, 27.5 st. na dworze, zamkniete szybki, klima, chill ) wlaczylem odrazu komputerek i temperatura szybko doszla do 120st;o szybko szybki w dol ogrzewanie na 32 i temp spadla do 97 po jakims czasie ale jak juz sie luzniej zrobilo:) dojechalem sobie na myjnie ona odpoczela sprawdzilem stan plynu patrze w sumie minimalnie mozna dolac - moze dlatego:) dzisiaj juz po dolaniu plynu tez chwile stalem w korku i znow zauwazylem wzrost temp...:) stanelm wyszedlem pomyslalem mowie - wiatrak od klimy sie wogole nie zalacza.... poczekalem az urosla temp do 100 mowie - teraz juz powinien na bank sie zalaczyc ale nic: temperatura rosnie:) daje jej gazu - wiatrak wcale nie przyspiesza... i sobie dynda luzno:) ok rozumiem wisko padlo - zdarza sie(zawsze KURczAk cos...) ale czemu nie dziala wiatrak od klimy?:> auto ma 115 stopni wode i wieje zimnym w srodku klima smiga dobrze? a na dworze placek jak w arizonie... zawsze jak wlaczalem klime wlaczal sie roznierz wiatrak ktory dosyc glosno chodzil:)


    PYTANIE:

    czy jest opcja ze wisko nie dzialalo od dawna i o tym nie wiedzialem(no w zime sie auto nie grzalo a w lato ciagle na klimie) bo jak auto lapalo temperature to sie wspomagalo wiatrakiem od klimy? a ze musialo sie wspomagac w cieple dni(te ktore jezdze na klimie) to nigdy mnie nie dziwil wiatrak od klimy ze chodzi.... powiedzcie ze to nie prawda ... :) jutro jade na kompa a noz jakis blad i wiatrak od klimy ruszy... jakas koncepcja? wisko zdechlo na bank...:/ moze oba naraz?...

    milego wieczoru Panowie i BEZAWARYJNEJ JAZDY!!

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    56
    BMW
    735i kat
    Skąd
    wlkp
    jest możliwość ze wisko nie dział bo ono sie załącza tylko gdy podniesie sie temperatura wody a gdy wszystko jest ok chodzi sobie swobodnie

    jeśli sie mylę proszę niech mnie ktoś poprawi

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Wisko jak nie stoisz w korkach praktycznie nie jest potrzebne.
    W E36, choć to nie 105 stopni, jeżdziłem tak przez kilka miesięcy. I tylko faktycznie w korkach temperatura mu rosła, ale jak tylko auto się toczyło, to spadała w oka mgnieniu.

    Wiatrak od klimy mógł wspomagać chłodzenie, bo służy również jako dodatkowy wiatrak do chłodzenia silnika.
    Może zamęczyłeś go tym, że pracował na wysokich obrotach (za dwóch).

    U mnie wiatrak od klimy włącza się na postoju właściwie tylko jak załączony jest kompresor. Po czym wyłącza się za chwilę. I tak w kółko.


    No i cały czas jeżdżę na wisko od E36 (haha, ciekawe dlaczego w E36 go nie było?) wraz z śmigłem od niego (bo ma na cztery śruby). I nie widzę najmniejszego problemu z chłodzeniem, co gruntownie przetestowałem w zeszłym roku jak auto stało na postoju w pełnym słońcu +30 stopni i z klimą ma max i nic nawet nie drgnęło w temperaturze.

    Nie widzę do E38 wisko ze ślimakiem; są tylko te z bimetalem i olejem, które pewnie się częściej psują. To sprężynkowe chyba jest wieczne.
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #4
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Siiwy23 ja w 728 miałem podobnie, wiatrak od klimy nie chciał ruszyć za choinkę , wykasowałem błędy z klimatronika i ruszył. Chciałem go przetestować w gorączkach czy ruszy jako pomocniczy do wisk-a ale żadnej reakcji, kupiłem czujnik który załączał poszczególne biegi i też nic. Myślę że wiatrak pomocniczy załączy w ekstremalnych warunkach a tak podczas normalnej jazdy to jedynie z klimą i to jak pisali wcześniej na krótko. Wisko wymień swoją drogą.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  5. #5
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Ja Ci radzę wyczysć sobie chłodnicę z zewnątrz ,bo masz tam pewnie 2 kg brudu :)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Ja Ci radzę wyczysć sobie chłodnicę z zewnątrz ,bo masz tam pewnie 2 kg brudu :)
    i tu wlasnie sie nie godze:) wymienialem w zime pas przedni to musialem przelozyc wentylator i tam wszystko wyczyscilem ale no masz racje bylo tam syfu:) chlodnica wody tez nowa.. no widocznie wisko bylo sobie juz padniete... to dzisiaj ogarne kawalek sie przejade i kupie ale wiatrak od klimy mnie martwi... fajnie jakby komp zalatwil sprawe:P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •