Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Liczniki programowanie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar magik2.7
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    176
    BMW
    E38 735i 2000r.
    Skąd
    Newmarket/ UK

    Liczniki programowanie

    Witam kolegow szukam jakiegos magika w temacie programowania licznIkow w e38 z 2000r tzn szukam tylko w anglii najlepiej wschodnie tereny jezeli jest ktos ktory to ogarnie niech sie odezwie oczywiscie nie za darmo pozdro

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    A co ty chcesz kodowac ? Wymieniasz licznik ipo sprawie . Jedyny proiblem t zeby miec swoje plecki od starego licznika .

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    W licznikach po lifcie nie ma plecków. To jeden element ;)

    Żeby licznik zaczął poprawnie działać to wystarczy NCS Expert i kabelek za 50zł.

    Kopiujesz do licznika dane ZCS z wcześniej odczytanego modułu EWS, a później od nowa odczytuje wspomniane dane ale już z licznika. Następnie przekodowujesz licznik i jest przekodowany pod auto. Jedynie czerwona kropka będzie świecić(sugerując różnicę w numerach VIN, między modułami). Do tego celu używam PAsoft
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar magik2.7
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    176
    BMW
    E38 735i 2000r.
    Skąd
    Newmarket/ UK
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    W licznikach po lifcie nie ma plecków. To jeden element ;)

    Żeby licznik zaczął poprawnie działać to wystarczy NCS Expert i kabelek za 50zł.

    Kopiujesz do licznika dane ZCS z wcześniej odczytanego modułu EWS, a później od nowa odczytuje wspomniane dane ale już z licznika. Następnie przekodowujesz licznik i jest przekodowany pod auto. Jedynie czerwona kropka będzie świecić(sugerując różnicę w numerach VIN, między modułami). Do tego celu używam PAsoft
    no wlasnie nie jest to u mnie takie łatwe mialem stare zegary i zmieniałem je ponieważ miałem problem wyskoczyly mi w przebiegu same 9 czyli 999999 postanowilem kupic inne zegary zaprogramowac je pod moje autko (mam kabel pasoft 1.4 i inpe zainwestowalem w te zegary troche) po zapieciu tych nowych zegarów działały ale byl problem z esp po przejechaniu 25km/g załaczała sie kontrolka esp mowa o tych nowych zegarach jak zakładałem stare wszystko wracało do normy esp nie swiecilo wszystko ok tylko te 999999 mi przeszkadzały i tak komunikowałem sie z sebanem z forum (dzieki dla niego za poswiecony mi czas) dokodowalismy zegary ale ni h..a nie moglismy zmienic VIN-u w nowych zegarach pasoftem potem zakupilem inpe to samo i co najgorsze to podmienilo mi nr vin w starych zegarach na vin z nowych i teraz mam taki problem ze czy mam stare czy nowe zegary kontrolka esp zaswieca mi sie po przejechaniu 25km/h i juz szukałem pomocy u GREGA38 I Z SEBANEM przerabialismy kilkanascie razy to i dzis bylem u mechanika z doooobrym sprzetem za parenascie tys funto i on sie komunikował z bmw i dupa bmw powiedziało ze licznik (ktory zakupilem od GRABOLA dzieki za zafundowanie zabawy z pixelami bo niestety nie swecily niektore)sa od 728 z 99 roku i tam był silnik rzedowy a ja mam v8 ize tych zegarow nie da sie zaadoptowac do mojego auta i nie moga mi pomóc a za nowe zegary 720funtow bez zakodowania mi zaspiewali i teraz nie wiem co dalej robic wie ze sa tacy co to ogarnął i bedzie działac ale musze podstawic samochod i dopiero wtedy musza kodowac (np SEBAN by sie tego podjoł tylko ze on jest w polandii a ja w anglii wiec dlatego szukam tutaj kogos kto to by ogarnął TAKI MAM NIESTETY PROBLEM BUUUUUUUUUUU!!!!!!
    BUMERMANIAK

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez magik2.7 Zobacz posta
    sa od 728 z 99 roku i tam był silnik rzedowy a ja mam v8 ize tych zegarow nie da sie zaadoptowac do mojego auta
    Dzisiaj kodowałem licznik z E39 540i w 525tds i wszystko działa bez problemu. świeci się kropka, ponieważ nie zmieniałem vinu(rozwiązanie tylko na chwlie, żeby klient mógł jeździć jak jego się naprawia - piksele). Kodowanie przeszło bez problemu w ten sposób jak opisałem wyżej i wszystko działa poprawnie.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez magik2.7 Zobacz posta
    no wlasnie nie jest to u mnie takie łatwe mialem stare zegary i zmieniałem je ponieważ miałem problem wyskoczyly mi w przebiegu same 9 czyli 999999 postanowilem kupic inne zegary zaprogramowac je pod moje autko (mam kabel pasoft 1.4 i inpe zainwestowalem w te zegary troche) po zapieciu tych nowych zegarów działały ale byl problem z esp po przejechaniu 25km/g załaczała sie kontrolka esp mowa o tych nowych zegarach jak zakładałem stare wszystko wracało do normy esp nie swiecilo wszystko ok tylko te 999999 mi przeszkadzały i tak komunikowałem sie z sebanem z forum (dzieki dla niego za poswiecony mi czas) dokodowalismy zegary ale ni h..a nie moglismy zmienic VIN-u w nowych zegarach pasoftem potem zakupilem inpe to samo i co najgorsze to podmienilo mi nr vin w starych zegarach na vin z nowych i teraz mam taki problem ze czy mam stare czy nowe zegary kontrolka esp zaswieca mi sie po przejechaniu 25km/h i juz szukałem pomocy u GREGA38 I Z SEBANEM przerabialismy kilkanascie razy to i dzis bylem u mechanika z doooobrym sprzetem za parenascie tys funto i on sie komunikował z bmw i dupa bmw powiedziało ze licznik (ktory zakupilem od GRABOLA dzieki za zafundowanie zabawy z pixelami bo niestety nie swecily niektore)sa od 728 z 99 roku i tam był silnik rzedowy a ja mam v8 ize tych zegarow nie da sie zaadoptowac do mojego auta i nie moga mi pomóc a za nowe zegary 720funtow bez zakodowania mi zaspiewali i teraz nie wiem co dalej robic wie ze sa tacy co to ogarnął i bedzie działac ale musze podstawic samochod i dopiero wtedy musza kodowac (np SEBAN by sie tego podjoł tylko ze on jest w polandii a ja w anglii wiec dlatego szukam tutaj kogos kto to by ogarnął TAKI MAM NIESTETY PROBLEM BUUUUUUUUUUU!!!!!!
    Koles niestety wprowadzil cie w blad albo nie umie obslugiwac swojego suuuuper drogiego sprzetu :)
    Mieszkasz Newmarket kolo Ely? (Cambridgeshire)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar magik2.7
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    176
    BMW
    E38 735i 2000r.
    Skąd
    Newmarket/ UK
    tak w Newmarket kolo Ely a czemu??
    BUMERMANIAK

  8. #8
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Musisz rozrozniac pewne rzeczy. Kodowanie i zmiane vin/korekcja km. Zaczalem robic takie rzeczy i niektore czynnosci wykonasz tylko na stole. Najgorzej jest, jesli niektore liczniki (napis jaki jest SW licznika i czy High/Low) potraktuje sie poprzez obd pasoftem itp. Niestety niektore trzeba na punkty programowac lub wylut i do programatora.
    Kodowanie ncs powinno przejsc.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar magik2.7
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    176
    BMW
    E38 735i 2000r.
    Skąd
    Newmarket/ UK
    sw nowego licznika jest 93S66-TACHO a starego sw jest 93S66-SW13 a gdzie sprawdzic czy high/low to nie wiem...
    BUMERMANIAK

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    a High/Low nie oznacza czasem, że w High masz MID a w low jest ten samochodzik?
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •