Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Liczniki programowanie

  1. #21
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Dane są w EWS lub na naklejce znajdującej się na pokrywie skrzynki od komputerów pod maską. Tymi danymi i ncs zakodujesz licznik. Przebiegi daj komuś i tyle chyba że lubisz kupować sprzęt.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz
    @seban123 - Puściłem PW, będę wdzięczny za odpowiedź ;)

  3. #23
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    W E38 za pomocą NCS da się się przepisać ZCS z EWS do IKE. Później odczytujemy jeszcze raz ZCS tym razem z IKE i kodujemy licznik. Kropka zostanie bo VIN nie zgadza się, ale zegary w większości przypadków dokodujemy
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #24
    Początkujący Użytkownik Awatar robert1980m
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    15
    BMW
    735i e38 m62
    Skąd
    ustka aberdeen scotland
    kolego mialem ten sa problem z zegarami przestayl dzialac w mojej e38 735 v8 wienc kupilem zegary z 39 540 z takim samym wyposazeniem co moja e38 wszystko dziala poprawnioe tylko swieci sie kropka kolo przebiegu a kupilem zegary z 728 po wsadzeni nie dziala obrotomierz i caly czas swiecilo podswietlenie numerkow od biegow i nie moglem ich przekodowac doda ze zagar jest z duzym wyswietlaczem po lifcie

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    Cytat Zamieszczone przez robert1980m Zobacz posta
    kolego mialem ten sa problem z zegarami przestayl dzialac w mojej e38 735 v8 wienc kupilem zegary z 39 540 z takim samym wyposazeniem co moja e38 wszystko dziala poprawnioe tylko swieci sie kropka kolo przebiegu a kupilem zegary z 728 po wsadzeni nie dziala obrotomierz i caly czas swiecilo podswietlenie numerkow od biegow i nie moglem ich przekodowac doda ze zagar jest z duzym wyswietlaczem po lifcie
    W drodze z Aberdeen do domu, przelec przez Manchester to Ci oba przekoduje:p

  6. #26
    Początkujący Użytkownik Awatar robert1980m
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    15
    BMW
    735i e38 m62
    Skąd
    ustka aberdeen scotland
    Cytat Zamieszczone przez OskiUK Zobacz posta
    W drodze z Aberdeen do domu, przelec przez Manchester to Ci oba przekoduje:p
    kolego daj jakies namiary na siebie bo bende po nowym roku w manchester

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Cytat Zamieszczone przez Rapik Zobacz posta
    @ magik2.7 - czy poradziłeś sobie z zegarami? Mam ten sam problem, poprzedni właściciel wymienił zegary, nie zakodował ich, więc świeci się kropka i podobnie jak u Ciebie przy 25km/h - kontrola trakcji i ABS wysiada.

    Jak zakodować nowe zegary, nie mając zapisanych danych ze starych? Przewertowałem całe forum i google i nie bardzo mogę coś znaleźć.
    Hej jak sobie poradziłeś z tym problemem ? Ncsem dało radę ? Daj jakiś opis, krok po kroku.

  8. #28
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Największy problem to numer VIN w liczniku.
    W niektórych przypadkach da się zmienić go za pomocą PA SOFT
    W przypadku nowszych liczników, trzeba rozebrać licznik i użyć programatora, żeby zmienić VIN

    Trakcja świeci się z powodu różnic w numerach VIN między LWS(czujnik kąta skrętu), a licznikiem.
    Wystarczy na nowo przeprowadzić kalibracji kąta skrętu. W tym momencie wpisuje VIN z licznika do LWS


    Samo kodowanie to nie problem, wystarczy przenieść ZCS z EWS do licznika. Pisałem już o tym na forum
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    To dopiero początek mojej drogi z NCS, mógłbyś opisać mniej więcej jak się za to zabrać żeby czegoś nie skaszanić ?
    Problem ma już tu:
    Uruchamiamy NSC musimy stworzyć profil tak więc klikamy File-load profile - expertmode - OK
    następnie File- Edit prifl - hasło: repxet - ok
    wybieramy w car/key memory przycisk Individualisierung i zaznaczamy wszystkie 3 opcje czyli :
    wspisuje hasło ale nie wyświetla mi się żadne menu.
    Ostatnio edytowane przez czerwony16 ; 10-04-2016 o 14:58

  10. #30
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    wspisuje hasło ale nie wyświetla mi się żadne menu.
    Ponieważ masz nowszą wersję programu i to hasło nie pasuje do tej wersji.
    Jest w internecie modyfikowany plik, który omija hasło.

    Do kodowania modułów nie potrzeba przestawiać tych opcji, które wspominasz.

    Na temat kodowania w NCS jest już cała masa informacji. Samo skopiowanie klucza ZCS do licznika też opisywałem(przejrzyj moje posty).
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •