Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [ elektronika] Swiecące kotrolki

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    58
    BMW
    730d e38
    Skąd
    kielce

    [ elektronika] Swiecące kotrolki

    Witam wszystkich, Waldek z Kielc. Problem dotyczy BMW 730d z 1999r, przebieg 220tys. Po wlączeniu zaplonu nie gasną kontrolki ABSu i trakcji, nie dziala wtedy prędkościomierz i wszystkie pochodne funkcje jak ; liczniki km, dystans zużycie paliwa . Sytuacja taka powstaje w sposób losowy i tylko w czasie przekręcania kluczyka na postoju, nigdy w czasie jazdy. Jak zgasną kontrolki po wlączeniu zaplonu to można jezdzic az do następnego wlączania zaplonu.Czasem kilka razy pod rzad jest dobrze lub żle . Nie ma żadnej prawidlowości. Po podlączeniu pod komputer okazalo sie ze padl czujnik prędkości/ABS/ lewego tylnego kola. Po wymianie czujnika na nowy Simensa- identyczny z fabrycznym problem zniknąl na kilka odpaleń samochodu i znowu sie pokazal, tak jak na starym czujniku. Zamontowalem stary czujnik i jest jak wcześniej, raz gasną kontrolki , raz nie.Jeśli ktoś mial podobny problem lub wie co to moze być to prosze o pomoc. Pozdrawiam wszystkich. Waldek.

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,

    diagnoza prawie celna - czujnik ABSu, mozliwe tylko ze nie tylko ten jeden.

    Mozliwe sa tez problemy ze sterownikiem ABSu - objawy sa podobne i wlasnie tez taka diagnoze komp ci pokaze.


    Sebek

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    58
    BMW
    730d e38
    Skąd
    kielce
    Dziękuje. Gdzie sie znajduje sterownik ABS i jak go sprawdzić

  4. #4
    Sterownik ABS jest na pompie. Cienkie czarne pudelko z duza wtyczka.
    A nie miales przypadkiem grzebanego przy kole? Wymiana lozyska, duzy mlot, palnik... kola foniczne ktore sa w lozysku sa czule. Swoja droga, sterowniki ABS sa awaryjne. Jedyna metoda jaka znam, to test GT1. Powodzenia

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    58
    BMW
    730d e38
    Skąd
    kielce
    Witam ponownie i bardzo dziękuje za dalsze wyjaśnienia. Co do uwag o ewentualnej agresywnej naprawie musze to wykluczyć. Jestem drugom wlaścicielem ,pierwszym byla moja Sistra , samochód byl kupiony w salonie w Hiszpanii i przez 8 lat użytkowanu tam i caly czas serwisowany w BMW. BYl i jest w stanie idealnym, poza przebiegiem 220 tys km.To dopiero pierwsza zima w Polsce i pierwsza awaria. Jestem laikiem technicznym, a podejście zakladów naprawczych w mojej okolicy po prostu przeraża. Boje sie oddać samochod do naprawy.Dlatego zwrócilem sie o pomoc na forum.Nie wiem jak poradzic sobie z tą usterką, jaką przyjąc kolej postępowania w celu usunięcia tej usterki.Mam przykre doświadczenia gdzie w zakladzie ktory sie oglasza z BMW. powiedziano mi że trzeba wymienić czujnik i to moze wymagać rozmątowania calej piasty. A okazalo sie ze poza zakladem wymienilem czujnik w ciągu 15 minut bez jakichkolwiek trudności a wygląd czujnika jak nowy , jeszcze z fabrycznym smarem w miejscu montażu.Wymiana jednak nic nie dala bo problem byl w dalszym ciągu.Mam znajomego mechanika , który jednak nie zajmuje sie elaktryką. Sukamy jakiejś metody aby pokolei dojśc co powoduje ten problem.Wspomnialeś o jakimś tescie. Co to jest i gdzie to zrobić i jak. I wogóle moze jakaś podpowiedż jak postąpić z tym problemem. Jesli Jesteś w stanie mi jeszcze cos pomóc to bardzo prosze. Pozdrawiam Waldek

  6. #6
    Pozostaje Ci odczyt przy pomocy komputera. Trzeba wejsc w sterownik w odczyty predkosci poszczegolnych kol o czy nie ma jakis glupot (a czesto sa :? ). Czy to bedzie GT! czy jakikolwiek inny tester - bez roznicy. Czasami na postoju potrafi widziec krecace sie kolo. Innej metody nie znam. Jesli to sterownik - po wymianie konieczne bedzie kodowanie SSS-em. Nie wiem czy poza ASO ktos to ma.
    No i gratuluje stanu wozka! Zawsze taki wychuchany mi sie marzyl, choc i moja babcia jest niczego sobie ;)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    58
    BMW
    730d e38
    Skąd
    kielce
    Bardzo dziekuje i serdecznie pozdrawiam. Zycze wszystkim udanych wakacji z BMW.Waldek Jeśli uda mi sie rozwiązac problem powiadomie o tym na forum. Jeszcze inormacja; czujnik prędkości tylnego kola kosztuje 234zl w Intercarsie. Jest to czujnik Simensa identyczny z fabrycznym.Pozdrawiam.

  8. #8
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    @Waldek


    odswiezylem troche wiadomosci na ten temat.

    Bardzo mozliwe ze czujnik ABSu a takze Sterownik ABSu sa w porzadku - mozliwa przyczyna moze byc wiazka kabli ktora siedzi nad prawym przednim nadkolem.

    BMW mowi o tym w TIS - ze moze tam dojsc do przetarcia kabli.

    Te same objawy i ten sam problem mial juz ktos z 7er.com - wlasnie dzis temat powrocil.

    Aby sie dostac do tej wiazki trzeba sciagnac kolo i obudowe plastikowa nadkola.

    Wiazka zostala poprowadzona kolo jakiejs ostrej krawedzi i lubi sie przecierac.


    Pozdro


    Sebek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •