Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: włączam klime i auto się grzeje...

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ

    włączam klime i auto się grzeje...

    witam dzisiaj zauważyłem że jak włączam klime i stoje w korku to wskazówka od temp. przegina sie trosze za połowe jakieś 2mm. ujade troche i wraca do normy i tak w kółko. a jak jade bez klimy to nie ma tego problemu. Jestem po serwiśie klimy i powiedzieli że wszystko ok. tylko troche luzu na łożysku kompresora.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Mi się tak działo bo miałem zatarty wentylator od klimy, raz nawet zagotowałem auto, ale to było w V12

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    ale wisco i tak nie powinno dopuścić do tego,wentylator klimy ma za zadanie schładzać odczynnik i tylko w nagłym wypadku chodzić na 2 biegu jak wisco nie domaga

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    wentylator klimy działa wisco na pewno też dobre jedynie luz na tym łożysku od kompresora klimy i lekki też na pompie wody

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Wisko wiskiem - może i się załącza. Ale jak chłodnica jest zapaskudzona, albo pomiędzy tą od silnika i tą od klimy jest brud i pozapychane, że powietrze ma utrudniony dostęp, to tak może się dziać.

    Na pewno sprawdź czy wiatrak elektryczny załącza się w chwilę po włączeniu klimy. Powinien pracować na I biegu. Potem gdy już to nie wystarcza (korek + upał), powinien załączyć się na II i III bieg. W nowszych egzemplarzach jest płynne sterowanie PWM obrotami wiatraka, ale reakcja powinna być taka sama: obroty powinny wzrosnąć.
    Jeśli wiatrak się zatrzymuje, zamiast przyspieszać, to masz najpewniej walnięte rezystory od dzielnika napięcia.

    W przypadku wentylatorów przedliftowych (z biegami), łatwo możesz sprawdzić działanie wiatraka (i rezystorów) odłączając na zgaszonym aucie wtyczkę od wiatraka (jest pod wlotami, za zderzakiem - można łatwo ręką wyjąć bez rozkręcania czegokolwiek) i podłączając masę we właściwy pin oraz napięcie z akumulatora w pozostałe piny - na każdym z osobna wiatrak powinien pracować odpowiednio wolniej lub szybciej. Jeśli jest inaczej - walnięty rezystor za wiatrakiem.
    Nein! Mein Schnitzel!

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Brunoz kolega ma e32 i nie slyszałem żeby tam się chłodnica brudziła jak w e38.
    Kiedys miałem podobnie w e38 czyszczenie chłodnicy pomogło na jakiś czas ,ale po jakimś czasie sie okazało ,że jest problem z gołwicą niestety :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Brunoz kolega ma e32 i nie slyszałem żeby tam się chłodnica brudziła jak w e38.
    Kiedys miałem podobnie w e38 czyszczenie chłodnicy pomogło na jakiś czas ,ale po jakimś czasie sie okazało ,że jest problem z gołwicą niestety :)
    nie strasz mnie tu głowicą........ byłem przed chwilą przy aucie brakowało jej jakieś 0,6l płynu chłodniczego. dolałęm i grzałem na klimie prawie pół godziny i temp. w normie. mmam nadzieje że to było to...........ale wyjdzie jeszcze w praniu

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    0.6L to jeszcze niewiele i takie ilości nie powinny zagrażać temperaturze. Kilkukrotnie miałem przypadek, że zbiornik wyrównawczy był pusty i CCM jęczał o płynie chłodniczym, ale auto nie przegrzewało się ani na moment (ubywało 0.5L na miesiąc).
    Teraz już mam szczelny układ i nic nie ubywa.

    Jakby żarł Ci płyn, to pewno czuł byś w spalinach i widział biały dymek.
    Nein! Mein Schnitzel!

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    a może wentylator od klimy dae w odwrotna strone??(wiem że glupie) i nie zasysa powietrza zimnego i powstaje jak by próżnia czy jak to nazwać

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Tylko, że wentylatora nie podłączysz na odwrót oryginalną kostką. Ale oczywiście należy sprawdzić, czy przepływa powietrze w kierunku silnika.

    Zanim wymienisz głowicę, to sprawdź czy nie masz zapowietrzonego układu oraz czy na pewno wiatrak włącza się na wszystkie biegi.
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •