Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Dla posiadaczy e32 mialem wypadek - WYCENA E32

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    8
    BMW
    e32 730
    Skąd
    Legnica

    Dla posiadaczy e32 mialem wypadek - WYCENA E32

    Szanowny Panie,

    uprzejmie informujemy o*przyznaniu odszkodowania w*łącznej wysokości 2100,00*zł brutto (słownie: dwa tysiące sto złotych 00/100), należnego zgodnie z*ustawą1.

    Z uwagi na ekonomiczną nieopłacalność naprawy, szkoda została zakwalifikowana jako całko*wita, a*wysokość odszkodowania ustalona jako różnica pomiędzy wartością rynkową pojazdu w*dniu wypadku (wyliczoną w*oparciu o*program Info-Ekspert), a*wartością pozostałości:
    wartość rynkowa pojazdu: 2800,00*zł brutto
    wartość pozostałości: 700,00*zł brutto
    należne odszkodowanie: 2100,00*zł brutto.

    Wartość pojazdu na dzień szkody została ustalona w*oparciu o*notowania zawarte w*systemie Info-Ekspert z*uwzględnieniem korekt indywidualnych. W*załączeniu przesyłamy arkusz ustalenia wartości auta.

    Odszkodowanie w*kwocie 2100,00*zł brutto zostanie przekazane na wskazany rachunek bankowy .

    W przypadku podjęcia decyzji o*naprawie pojazdu, zmiana sposobu rozliczenia szkody będzie możliwa, o ile koszty przywrócenia stanu samochodu sprzed szkody nie przekroczą jego war*tości. W*takiej sytuacji prosimy o dostarczenie nam pełnego kosztorysu przed naprawą pojaz*du, do której można będzie przystąpić po weryfikacji kosztorysu przez naszych ekspertów.

    Po naprawie prosimy dostarczyć szczegółowe faktury lub rachunki za naprawę, obejmujące ro*bociznę, części zamienne oraz materiały (w*tym lakiernicze). Jako Ubezpieczyciel zastrze*gamy możliwość sprawdzenia dokonanej naprawy z*zakresem udokumentowanym rachunka*mi.

    Jeśli nie zgadza się Pan z niniejszym postanowieniem, ewentualnych roszczeń można dochodzić na drodze postępowania sądowego


    ostatnie wypusty wycieniaja do 6000 zl

  2. #2
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Słabo...;/

  3. #3
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    szkoda gadać nawet

  4. #4
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Dziwne bo na żótych blachach ppodobno jest całkowicie inny przelicznik :-)
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Wiotki
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    129
    BMW
    e65 745
    Skąd
    PL
    Poproś o szczegółową wycenę samochodu przed wypadkiem
    V12 soundsystem !


  6. #6
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Tyle to ja dostałem za rysę na drzwiach w Nissanie Sunny 93r. ! Po kilku zabiegach w domowych warunkach ( 0zł ) szkoda praktycznie nie widoczna.Odwołaj się od ich decyzji ..

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, ja się orientowałem w PZU jak to wygląda, ze względu na to, że zamierzam założyć żółte blachy w przyszłym roku. Z OC sprawcy masz normalnie liczone jakby blach nie było, niestety, mają to w nosie, szczególnie że właściciel odpowiada za doprowadzenie auta do stanu sprzed wypadku, jeżeli było wpisane do rejestru zabytków. Można za to ubezpieczyć sobie AC na dowolną kwotę i robić z tego, ale koszt przejmujemy na siebie. Zresztą i tak go przejmujemy na siebie jeżeli auto było w rejestrze zabytków, co jak wiemy na szczęście nie jest jednoznaczne z posiadaniem żółtych blach. Ja dostałem parę lat temu szkodę całkowitą z Warty na kwotę 1600 PLN, także tu i tak jest lepiej.
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Po pierwsze: odwołuj się! Zawsze!

    Najpierw dają ochłapy - może klient się zatka. A jak się odwołasz to nagle dają więcej. Ja za głupią wygiętą felgę 17 cali w E36 dostałem grubo ponad tysiaka (nie pamiętam już ile).
    Oczywiście wszystko zależy też od tego, jaka to firma ubezpieczeniowa. Jak dziadoska, to będzie słabo płacić.

    Możesz odwołać się, że auto jest warte więcej na podstawie ceny rynkwej modelu z takim samym wyposażeniem i stanem technicznym sprzed wypadku (załącz przykładowe oferty z allegro, ebay, mobile.de...) i żądasz zadośćuczynienia właśnie w tej kwocie, bo tak na serio ubezpieczyciel powinien zlikwidować szkodę a nie tylko ją trochę zmniejszyć.
    Możesz potem jeszcze kombinować z niezależnymi rzeczoznawcami i załączać ich opinie.
    Nein! Mein Schnitzel!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    128
    BMW
    e38 730d 2001
    Skąd
    Beskidy
    odwołuj się ile się da oni tak zawsze na początku daja mało

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Pamiętajmy iż na okres od kolizji/wypadku do momentu wypłacenia należy nam się auto zastępcze!!!
    Nie zależy to od ubezpieczyciela!!!
    Jeśli dobrowolnie nie dostajesz auta zastepczego, wypożyczasz taki pojazd (ważne - nie moze być klasy wyższej niż pojazd uszkodzony), mała podpowiedź "wypożycz od znajomego;)" zyskasz sporo $

    Tak jak wyżej pisali ponowna wycena, nie zgadzaj się na proponowaną!

    Jeśli przez zaistniałą szkodę ponosisz jakieś konsekwencje finansowe (np. prowadzisz działalność a auto służy zarobkowo) jest to również do odzyskania!!!

    Polecam lekturę w necie znajdziesz masę informacji.
    V8 Garage

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •