Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: m30b35 - bogata mieszanka, leciutkie poszarpywanie na wolnych

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    230
    BMW
    E30,E31,E34
    Skąd
    Wwa

    m30b35 - bogata mieszanka, leciutkie poszarpywanie na wolnych

    Witam,

    Nie zgadzam sie z teoria, ze te typy tak maja i walcze z poszarpywaniem na wolnych obrotach. Podam objawy i licze, ze ktos z Was mi pomoze sie z tym uporac.
    1) obroty nie faluja, jest 800, ale raz na jakis czas lekko szarpnie. Sluchajac wydechu jest wrazenie, ze czasem wypada zaplon
    2) Silnik jak na swoj wiek jest w dobrej kondycji. Odpala ok, nie bierze nic oleju. Spadku mocy raczej nie ma, test 0-100 na 15tkach, z jedna osoba i 10l paliwa w baku - ponizej 8s.
    3) po zapachu mieszanka wydaje sie zbyt bogata.
    4) Katalizator niby jest, ale nie wiem czy nie wydmuchany (srodkowy tlumik wymieniony, wiec tylny moze byc ew przypchany)
    5) auto bylo podlaczane pod komputer. Sonda pracowala ok, przeplywka ok, czujnik pol. w. ok, czasy otwarcia wtryskiwaczy na wolnych obrotach: 4.6ms - norma to maksymalnie 4.2ms. Wlalem STP do czyszczenia wtryskiwaczy- nie pomoglo. W weekend podmienie listwe wtryskowa.
    6) kopulka, palec, swiece nowe, kable podmieniane

    Pytanie jakie sie nasuwa pierwsze jest takie: dlugie czasy otwarcia to skutek, czy przyczyna? Jesli z inna listwa bedzie to samo, co moze powodowac, ze wtryskiwacze tak sa sterowane? Bo jesli dobrze rozumuje, zbyt dlugie ich otwarcie moze wlasnie powodowac moj problem i skutkowac zarowno bogata mieszanka, jak i wypadajacymi zaplonami?

    Z gory wielkie dzieki za wszelkie sugestie,
    pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Problem mam zeklbym identyczny na drugim banku u siebie. Podejzewam wtryski albo regulator cisnienia paliwa. Pompa raczej odpada, bo silnik pod obciazeniem nie waha sie ani chwili. Ale bede ja sprawdzal rzecz jasna.
    Dlugi czas wtrysku moze byc spowodowany slabym cisnieniem na listwie. Wypadanie zaplonow dlugim czasem. Zatem jeszcze raz pompa albo regulator. Jak pod obciazeniem ?

  3. #3
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ten czas wtrysku zmienia się od temp silnika, włączenia świateł, klimy, grzania foteli i innych czynników. Moim zdaniem jest ok. Wypadają zapłony z powodu za ubogiej mieszanki a nie bogatej.
    Może sonda już być stara i trochę przekłamywać. Jest wiele czynników co na to wpływają.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •