Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: kontrolka abs/dcs

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar yerry
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    13
    BMW
    e23 735i 1981r
    Skąd
    wa-wa

    kontrolka abs/dcs

    witam, może ktoś spotkal się z następującym problemem. w e38 99r co pewien czas włączają się jednocześnie kontrolki ABSu i DCS i jednocześnie przestaje działać szykościomierz oraz licznik. Po ponownym uruchomieniu nsilnika problem na ogół znika. Czy wyglada to raczej na awarie ktoregos czujnika, czy moze chodzi o sterownk ABSu. bede wdzieczny za sugestie, bo jesli jednoczesnie dotyczy to licznika i absu, to moze wystarczy ustalic w ktorym miejscu jest mierzona predkosc auta i jego przbieg...

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Informację na twoje pytanie znajdziesz na forum
    Prędkość mierzona jest jednym z tylnych czujników(bodajże lewym). Oba są używane jako wyznaczniki prędkości i przebytej drogi(jeden do prędkościomierza, drugi np. do nawigacji)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar hozar
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    48
    BMW
    740iA 94r.
    Skąd
    ŻYWIEC
    Z tego co wiem to lewe tylne koło.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Potwierdzam, bo miałem walnięty z tyłu z prawej i prędkościomierz wtedy działał.
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Na pytanie czy to czujnik czy sterownik my Ci nie odpowiemy. Musisz sam do tego dojść mając auto. Bez auta to szklana kula albo cyganka prawdę powie. Metody sprawdzania są opisane na forum.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar yerry
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    13
    BMW
    e23 735i 1981r
    Skąd
    wa-wa
    Ogólnie dzięki za podpowiedzi. Włąsnie o to mi chodziło, bo w różnych autach pomiar prędkości jest w rtóżnych miejscach, np. w skrzyni abio w tynym moście. Jesli twierdzicie, że bmw ma pomiar w tylnych kołach, to jest to duże ułatwienie. Bedę próbował sprawdzać tylne czujniki absa. Myślę, ze zacznę od oczyszczenia styków, może pomoże ;-)))

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •