Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Czujnik poziomu oleju - problem z zamiennikiem

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    pisałem o nr czesci a nie o rysunku... druciarstwo to robi ci własnie ten elektryk...

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez jimbo22 Zobacz posta
    używki nie kupie, bo to druciarstwo
    No proszę Cię...no to Moi Drodzy...wszyscy,którzy kupili kiedykolwiek używaną ori częsc do swojej BMW...błotnik,drzwi,głowicę lub nawet silnik...jesteście niestety...druciarzami.Eeeech...brak słów.Ja ostatnio kupilem używany ori przewód hamulcowy...to nic,że jest jak nowy...i tak jestem druciarzem też:D...i z tym optymistycznym akcentem Pozdrawiam Wszystkich...tych co drutują i tych co nie.
    Ostatnio edytowane przez arturo193 ; 21-05-2012 o 20:41
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jimbo22
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    152
    BMW
    E38 740 1996
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    21
    Cytat Zamieszczone przez arturo193 Zobacz posta
    No proszę Cię...no to Moi Drodzy...wszyscy,którzy kupili kiedykolwiek używaną ori częsc do swojej BMW...błotnik,drzwi,głowicę lub nawet silnik...jesteście niestety...druciarzami.Eeeech...brak słów.Ja ostatnio kupilem używany ori przewód hamulcowy...to nic,że jest jak nowy...i tak jestem druciarzem też:D...i z tym optymistycznym akcentem Pozdrawiam Wszystkich...tych co drutują i tych co nie.
    no żartuje przeciez :) tak w temacie ciągłego oskarżania o drutowanie..

    sam nakupiłem używek (pokrywa silnika, popielniczka, panel klimy, lampy tył)
    ale akurat uważam że takich akcesoriów o ktorych tu mowa nie ma sensu kupować używanych. co innego zderzak, czy kierownica, a co innego czujnik elektryczny dostępny w zamiennikach :)

    akurat się trafiło że sprzedający mają pomieszane modele silników :) ale to już przerabiałem dziesiątki razy w warsztacie. warto mieć zawsze część w ręku, akurat w tym przypadku nie było takiej opcji, zaryzykowałem i trzeba sobie radzić.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    mi się wydaje ze ze lepszy używany ale z kablem czujnik niż jakaś motka w instalacje... to czy nowy czy używka nie gra roli ma działać i już.. nie mówimy tu o czujniku ciśnienia oleju a jego poziomu... gorsze od używki jest za wszelka cenę podłączenie czegoś co nie pasuje do naszego auta..

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jimbo22
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    152
    BMW
    E38 740 1996
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    21
    Cytat Zamieszczone przez mati-e28 Zobacz posta
    mi się wydaje ze ze lepszy używany ale z kablem czujnik niż jakaś motka w instalacje... to czy nowy czy używka nie gra roli ma działać i już.. nie mówimy tu o czujniku ciśnienia oleju a jego poziomu... gorsze od używki jest za wszelka cenę podłączenie czegoś co nie pasuje do naszego auta..
    bez przesady, skoro moj 16 letni czujnik padł, to takie same szanse ma uzywka (pewnie w podobnym wieku)? wydawanie kasy na cos co może działać 2 tygodnie, to ryzykowna sprawa.
    A nówka ma gwarancję... podłączenie 3 przewodów, to nie jest technologia kosmiczna i nie jest żadna motka w instalacje. dziecko z gimnazjum potrafi takie cos zlutować, także bez przesady z tym "drutowaniem". jakie szkody może to wyrządzić? czujnik padnie? przewód się odczepi? silnik nie wybuchnie, a jak sie rozwiązanie nie sprawdzi, to sie kupi nowy i wymieni w 15 minut...

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Jimbo22, jeśli producent dołączył do zamiennika instrukcję podłączenia albo schemat albo rozpiskę pinów, to każdy, kto ma odrobinę zdolności manualnych powinien umieć dopasować sobie wiązkę.
    Nie chcę mówić, ale jak się okaże, że tani (Chiński?) zamiennik padnie po roku i zastanowisz się, że tym razem kupisz część markową bo jednak wytrzyma następnych 16 lat, to będziesz musiał znowu ciąć wiązkę i przerabiać na stare gniazdo.

    Masz w ogóle pewność, że ten czujnik mierzy tak samo? Bo potem może się okazać, że mimo prawidłowego ciśnienia oleju świeci się albo migocze na jałowych czerwona lampka na zegarach... Albo co gorsza nie ostrzeże, że nie ma ciśnienia oleju jak coś się stanie.
    Nein! Mein Schnitzel!

  7. #17
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    60% bmw jakie podpinałem pod kompa ma uszkodzony ten czujnik. Lecą one jak muchy i to oryginalne czujniki a co mówić o jakimś zamienniku. Jak kupować taki czujnik to tylko ori. Mało kto rozpatruje gwarancje na czujnik tym bardziej montowany.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jimbo22
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    152
    BMW
    E38 740 1996
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    21
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    Jimbo22, jeśli producent dołączył do zamiennika instrukcję podłączenia albo schemat albo rozpiskę pinów, to każdy, kto ma odrobinę zdolności manualnych powinien umieć dopasować sobie wiązkę.
    Nie chcę mówić, ale jak się okaże, że tani (Chiński?) zamiennik padnie po roku i zastanowisz się, że tym razem kupisz część markową bo jednak wytrzyma następnych 16 lat, to będziesz musiał znowu ciąć wiązkę i przerabiać na stare gniazdo.

    Masz w ogóle pewność, że ten czujnik mierzy tak samo? Bo potem może się okazać, że mimo prawidłowego ciśnienia oleju świeci się albo migocze na jałowych czerwona lampka na zegarach... Albo co gorsza nie ostrzeże, że nie ma ciśnienia oleju jak coś się stanie.
    to nie jest czujnik ciśnienia a poziomu. i nie obawiałbym sie że jego "inne" działanie (o ile wystąpi) będzie na tyle znaczące że doprowadzi do jakiejs tragedii. w 16 letnim aucie, olej się konrtoluje regularnie organoleptycznie ;) czyli czujnik poziomu jest wtórną sprawą, cisnienia mam sprawny.

    AFAIK to nie chinski zamiennik, a podpisuje się pod tym niemiecka firma (zwrocilem na to uwage jak kupowalem).

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Dobra, nie zwróciłem uwagi, że to nie ciśnienia a poziomu.
    No ale ten niemiecki producent ma jakąś nazwę, prawda?
    Może jednak dołączył gdzieś rozpiskę pinów?
    Nein! Mein Schnitzel!

  10. #20
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Dajcie chłopu spokój, chce niech zaklada zamiennik. Większość z nas wie dlaczego nie zaklada się czujników zamienników, kolega się przekona szybciej niż myśli i przeprosi ori używki, chyba że zaszaleje w ASO, tylko szkoda roboty i poświęconego czasu na jej wykonanie:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •