Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [mechanika] Klimatyzacja - odgrzybianie

  1. #1

    [mechanika] Klimatyzacja - odgrzybianie

    Muszę odgrzybić klimę bo niestety zapaszek jest nieprzyjemny po jej wyłączeniu. Typowy efekt syfu na parowniku :) Cała klima działa dobrze więc nie chce na razie jej poddawać warsztatowi tymbardziej że warsztatowe odgrzybianie polega praktycznie na tym samym co zamierzam zrobić. Mianowicie chce zastosować niezły środek (przetestowany przez znajomego w innym aucie - efekt idealny), który należy zaaplikować na parownik. I tutaj moje pytanie. Czy wloty powietrza ktore są pod maską za mikrofiltrami idą do parownika? Czy szukać jakiejś innej drogi? W innym autku kumpel wpuszczał właśnie wlotami powietrza ale czy u nas jest tak samo?

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Z tego co slyszalem to robi sie to wlasnie tymi wlotami pod maska - i ze jednym z lepszych srodkow to spirytus aplikowany spryskiwaczem.

    A o jakim srodku ty mowisz ?



    Sebek

  3. #3
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    osobiscie teraz mocno mam autko rozebrane i jak na moje oko nie ma innej drogi powietrza do środka :) wywal te filtry i ich miejsce też zdezynfekuj solidnie :) i wszystkie kratki - te pod fotelami z przodu na tylne nogi też :)

  4. #4
    Jest to środek serwisowy opla. Wiem że może nie być godny zastosowania w e38 ;) ale może warto spróbować. Kolega miał identyczny obiaw i po jego zastosowaniu przez troche czasu czuć jakby szpitalem :) (pewnie to efekt dezynfekcji) ale potem jest bajka. Żadnego smrodu. Jak mi już załatwi ten środek to stestuję i może będzie to jakieś rozwiązanie na takie problemy.

  5. #5
    Hmm. A dasz rade skolowac tego wiecej? Jestem ciekaw jaki bedzie efekt.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    mam preparaty nasze servisowe norauto, szwed147 stosowal mozna sie spytac

  7. #7
    Sylwek najpierw stestuję u siebie. Jak zda egzamin to się najwyżej weźmie większą partię bezpośrednio od producenta :)

    P.S.
    Myślałem jeszcze nad tym:

    http://moto.allegro.pl/item390389859...ji_rabat_.html

    Ale nie bardzo wiem gdzie jest to odprowadzenie od parownika do którego trzeba to psiknąć :) Wie ktoś?

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    od wewnatrz maski wkladasz jak najglebiej, ja robie to co pol roku i niegdy niemialem problemow, nawet mozna zrobic to jak sebek pisal, tez 100% skuteczne, oj niechce mi sie ale tak w skorocie, wlaczasz nawiew na min, wsadzasz w kazdy otwor wentylacyjny w srodku, pryskasz i wyciagasz dysze tak aby caly byl wewnatrz pokryty preparatem, pozniej otwierasz maske, nawiew na 50% i wpryskujesz w te 2 otwory seriami po 5s. a do oproznienia przykladowo w 90% pojemnika, zamykasz maske, wlaczasz obieg wewnatrzny, pryskasz pod nogi z kazdej strony tez krotkimi seriami, jak juz wykozystasz caly spray zamykasz auto i niech dale wentylator chodzi na obieg wewnatrzy, 10 min, wietrzysz i na tyle

  9. #9
    Jeśli się nie uda skołować tego preparatu o którym pisałem na początku to może zastosuję ten środek WURTH'a do którego dałem link. Mam tylko pytanko czy jako że wg instrukcji powinno się go prysnąć na parownik od strony jednego wylotu to czy można go też psiknąć do wszystkich wylotów w kabinie? Nie powinno chyba zaszkodzić?

  10. #10
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Środków jest teraz masa wszędzie od stacji benzynowych począwszy na sklepach kończąc.
    Na opakowaniach są instrukcje jak stosować dany preparat ja już robiłem kilkakrotnie tymi preparatami z Autoland i całkiem spoko można je polecić.
    Dreams from Dreams - 7er...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •