Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Problem z nowym Bakiem Paliwowym

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    59
    BMW
    BMW 750iA / BMW 120d
    Skąd
    Poznań

    Problem z nowym Bakiem Paliwowym

    Witam drodzy forumowicze. Mam pewien problem który chyba nigdy sie nie skończy...
    Zaczne moze od poczadku...
    Moj seryjny bak przedziurawił mi sie i zamiast go wymnienić postanowiłem go oddać do wyspawania....
    Gdy zamontowali mi ten bak mogłem jeździć tylko do 40 litrow paliwa i samochod zatrzymywał sie choć miał paliwo w jednej cześci baku nic sie z tym nie dało zrobić wiec postanowiłem wymienić na nowy bak... Po odebraniu z warsztatu kazali mi wyjeździć paliwo do 0-ra...
    Tak też zdoribłem ;D Zapaliła mi sie rezerwa na mniej wiecej 10 litrach połowie z 20litrow na licnziku mowie sobie ok. komputer pokazuje mi na około 70 kilometrów jazdy
    Zrobiłem z 20km, ustawiłem sie w nocy pod domem i na drugi dzień chce go odpalić i i jest problem. Auto zapaliło ale chodziło z 2-5 sekund i gasło... Nadal pokazywało w baku, ze mam około 10 litrow paliwa a na kompie 67km do przejechania. Udałem sie bezzwłocznie na stacje z banką. Po wlaniu 4l. Auto zapaliło.
    I teraz pytania do was drodzy koledzy! :)
    To ze stałem na lekko równym terenie wyklucza tą mozliwośc nie zapalenia auta i to wiem..
    Bak miałem 90l. Jak wsadzili mi mniejszy bo nie wiem jaki mi wsadzili czy pływak źle odczytuje ?
    Czy moze pływak sie zaciął ?
    POMOCY!!!

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    8
    BMW
    725 TDS
    Skąd
    Białystok
    A może to wina pompki w baku ja miałem podobny problem tylko że w dieslu. Pompka ciągnęła do 20 litrów a dalej już nie, było juz tak że samochód zaczął szarpać i gasnąć ale po wymianie pompki wszystkie objawy ustały. Jak zdecydujesz się na wymianę to tylko oryginalną innej niema co wsadzać ja chciałem zaoszczędzić to wytrzymała 5kkm i padła. U mnie oryginał z allegro to ok 350zł, a zamiennik 120zł i w przypadku zamiennika jest problem z montażem sitka.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    59
    BMW
    BMW 750iA / BMW 120d
    Skąd
    Poznań
    Może coś jeszcze dopowiem ponieżej 20l w zbiorniku po przekręceniu stacyjki słysze mocne warczenie pompy... tak ona nie hałasuje...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    Pompa może nie łapać paliwa, może wyzionąć ducha bo w BM pompy lubią padać z braku paliwa...

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    8
    BMW
    725 TDS
    Skąd
    Białystok
    demontaż i wymiana nie powinna ci sprawdzić problemów jak chcesz zrobić to sam to ok. 30min max. wyjmujesz tylną kanapę i tam pod matą od strony pasażera masz taką zaślepkę do baka przykręconą na kilka śrub odkręcasz odpinasz kostkę i przewód paliwowy wyciągasz i masz pompę. Jak zdecydujesz się na wymianę to zainwestuj tylko w oryginał żaden zamiennik bo to drożej wychodzi i mocno brzęczy w baku zamiennik.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Głośne wycie pompy może oznaczać, że faktycznie wyzionęła ducha. Coś tam pompuje, ale nie potrafi zbudować ciśnienia i stąd to gaśnięcie zaraz po odpaleniu.
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •