Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Możliwość pożaru przez telefon w podłokietniku e38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków

    Możliwość pożaru przez telefon w podłokietniku e38

    Miałem wczoraj niemiłą sytuację gdyż najpierw zaczęło mi świecić trochę słabiej i podświetlenie wyświetlacz mid zaczął lekko drgać, zacząłem szukać po bezpiecznikach ale nic nie znalazłem, sprawdziłem potencjometr i dobry i nagle podświetlenie samo się naprawiło, więc pojechałem do znajomego i w czasie jazdy znowu zaczęło słabiej świecić. Ruszyłem akurat podłokietnikiem (mam wbudowany telefon) i telefon sam się włączył a podświetlenie znowu przygasło zatrzymałem się zacząłem ruszać podłokietnikiem przód tył aż nagle zaczął lecieć dym z pod niego dość intensywnie wyłączyłem auto i światła i wyciągnąłem na sile telefon z podstawką i szybką odłączyłem kable od telefonu pod podłokietnikiem. Były całkowicie stopione bo od ruszania przód tył wyłamał się kabel z podstawki i robił zwarcie z tą metalową podstawka pod podłokietnik. Nigdy bym nie pomyślał że przez taka pierdołe może mi się auto spalić a nie wiele trzeba było.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    A bezpiecznik był dobry?
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    jeśli chodzi o to czy miał tyle amper co trzeba to tak a potem sprawdzałem to 5 A pod maską się spalił a 10 A w bagażniku jest OK. Też się właśnie zastanawiałem dlaczego nie spaliło bezpieczników jak tylko pojawiło się zwarcie.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    No właśnie bo pojawienie się dymu to raczej więcej niż 5A. Może bezpiecznik zawiódł? Ja bym go wziął na testy i podłączył np. odpowiednią ilość żarówek: H1 przy 12V ciągnie 4,5A - więc dodając jedną 21W bezpiecznik powinien się przepalić.
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    kabel się wyłamał i zwarł z aluminiową podstawą do której przymocowany jest podłokietnik, parę miesięcy wcześniej przepalił się ten sam bezpiecznik pod maską ok 1 miesiąc wcześniej radio nie chciało się włączyć ale po wyłączeniu zapłonu i włączeniu ponownie działało ostatnio pojawił się błąd na komputerze odnośnie jakiejś anteny radiowej i odkąd mam to auto nie mogę się łączyć z telefonem interfejsem, więc kabel wyłamywał się już dłuższy czas.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •