Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Problem z zamkiem tylnych prawych drzwi - wersja z domykaniem...

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    16
    BMW
    E65 750i
    Skąd
    Mazowieckie

    Problem z zamkiem tylnych prawych drzwi - wersja z domykaniem...

    Witam... nie długo przyszło mi cieszyć się bezawaryjną pracą samochodu... dzisiaj podczas otwierania tylnych prawych drzwi sfiksował zamek i drzwi nie chciały się za nic zamknąć, nie blokują zapadki i nie dociągają, słychać w nich pracę zamka centralnego, dopychałem je, łapałem za klamkę wewnętrzną i zewnętrzną jednocześnie i ... gucio... nic... zdjąłem boczek i się przeraziłem tą całą maszynerią, dalej nie dłubałem. Zaczepiłem drzwi na gumkę i wystartowałem do serwisu, u Fusa podali mi w ciemno diagnozę, zamek drzwi - koszt 1924zł - dostępny na zamówienie - podobno bardzo awaryjna rzecz. Teraz zwracam się z pytaniem do was, czy da się jakoś naprawić ten zamek? Jeśli tak to jak? Jako ciekawostkę napiszę że mistrz serwisu nieodpłatnie zamknął mi te drzwi i powiedział żeby ich nie otwierać, podobno normalnie się ryglują ale mam z nich nie korzystać.

    Pytanie nr 2. nie działa mi klamka od dostępu komfortowego w drzwiach kierowcy... T.J. nie otwiera auta "bezpilotowo" ;) - w ASO powiedzieli że klamka musi być konkretnie z tego auta, podobno używana nie będzie pasowała... to prawda? Nowa kosztuje 1111zł a na allegro 150zł stąd moje wątpliwości - w ASO również stwierdzili że to bolączka tego modelu i nie warto tego naprawiać.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bydle
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    205
    BMW
    750i sport
    Skąd
    Soton
    pierdoly Ci cisna w tym serwisie
    co do soft close to zamkow masz pelno na allegro a co do CA to klamka bedzie dzialac sam ja zmienialem pare dni temu i jakos dziala,cala zasr...na elektronika jest w raczce, odpusc se to bo CA jest tak awaryjny ze szkoda nerwow
    jezeli niemasz zadnego zwarcia to zostaw to w spokoju, bo bedziesz klamki zmienial co chwila, no chyba ze kupisz 4 nowe to na chwile pochodza,bo slyszalem przypadki ze nawet nowe sie papraly

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    16
    BMW
    E65 750i
    Skąd
    Mazowieckie
    Dzięki za odpowiedź, nie wytrzymałem i otworzyłem drzwi... okazało się że zamek działa :D Popryskałem w każdą szczelinę białym smarem i założyłem "boczek" drzwi. Ciekawe czy mu przejdzie na zawsze... swoją drogą ciekawe co zrobili w serwisie z tym zamkiem że załapał...?
    Czy klamkę kierowcy demontuje się tak samo jak resztę? Ma tylko mocowanie z boku pod tym czarnym plastikiem?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bydle
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    205
    BMW
    750i sport
    Skąd
    Soton
    no niestety jako nowy wlasciciel 7 bedzie
    cie zaskakiwac duzo ciekawych rzczy, typu ktory miales problem
    u mnie na zmiane raz dzialaja raz niedzialaja klamki od CA, soft close tez lubi sie psuc
    auto nafaszerowane jest elektronika i ma prawo swirowac

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Ostatnio czytałem artykuł gdzie bmw twierdzi że 37% awarii w ich autach to elektronika.Trochę sporo.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    86
    BMW
    e65 745d
    Skąd
    pruszków
    mozesz sobie juz szukac zamka z dociaganiem, ja to przerabialem padnie za jakis czas, dalem swojemu trzy szanse za czwartym razem kupilem na allegro za 500zl z 2008r i byl spokoj. dzien przed sprzedaza samochodu mialem inny problem pokazywal sie komunikat ze drzwi kierowcy sa otwarte i zalaczalo sie doaciaganie non stop. awaryjne te systemy.

  7. #7
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Dokładnie, sam słyszałem złe opinie na temat soft close czy keyless go jak coś jest nowe to spokój ale niestety po 10 latach ma prawo wariować.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    ... a ja chciałem sobie zainstalować soft close. Jak to dobrze, że zrezygnowałem.
    Pzdr

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Ja mam soft close , ale drzwi tak lekko sie zamykaja ze zeby system zadzialal to trzeba specjalnie za lekko zamknac .

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    190
    BMW
    728i
    Skąd
    Katowice
    Blog
    3
    Ludzie, nie narzekajcie tak na elektronikę w tych autach :P ja miałem audi a8 d2 z 1995r bez żadnych soft close itd. W zamkach tych drzwi były wyłączniki krańcowe które można było spokojnie wymienić z całego mechanizmu zamka, ale po wizycie w ASO okazało się że trzeba kupić cały zamek :D a ponieważ w tym samym czasie sypią się wszystkie 4 trzeba kupić cały komplet czyli koszt jakieś 2500zł (jakieś 4 lata temu, a ceny w Audi rosną z roku na rok, niczym dobre wino hehe)... pewnie sobie zadacie pytanie, "no ale po co to wymieniać skoro tam brak jakichkolwiek bajerów?" no, a po to że te krańcówki odpowiadają za oświetlenie drzwi, kabiny i przede wszystkim zamka centralnego, a co za tym idzie też alarmu, który od tak zaczyna sobie wyć.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •